Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerzői jogot sért-e, ha az...

Szerzői jogot sért-e, ha az általam megvásárolt, fizikailag a birtokomban lévő könyveket és újságokat saját célra bedigitalizálom (nem szerkeszthető jpg formában)?

Figyelt kérdés

A papíripari termékeket ugyanis helyhiány miatt tovább tervezem adni, magamnak pedig csak a digitalizált változatát hagynám meg a könyveknek és az újságoknak, és azokat is mindössze egyetlen példányban. A digitalizált példányokból nem akarok senkinek sem adni, sem pénzért, sem ingyen, csak magamnak kell, hogy ha már fizikai könyvem nem lehet helyhiány miatt, akkor legyen meg elektronikusan.

Ilyenkor egyébként a fizikai könyv vásárlásáról szóló blokkot meg kell őrizni, vagy az csak addig érdekes, amíg a könyv papír formában nálam van?


Köszi ha elmondjátok a véleményeteket, mert tipródok hogy mi legyen. Kéne a hely. Egy csomó könyvem van, már nem férek tőlük.



2012. dec. 11. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem, mivel védekezhetsz a bíróságon azzal, hogy a világvége előtt te bedigitalizáltad, az utókornak megmentetted. Csak vigyázz, hogy 21-e előtt végezz a scanneléssel!
2012. dec. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője, szóval ne vedd biztosnak, amit mondok, de úgy tudom, hogy saját tulajdonú könyvet a szabad felhasználás keretein belül bedigitalizálhatsz.

Hogy mennyire legális utána az eredeti továbbadása, pontosabban a másolat megtartása, azt már nem tudom.

2012. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy játékról pl megvan az eredeti cd és te csinálsz legális másolatot magadnak az oké.De akkor nem adhatod tovább az eredetit. Sajnos nem tudok nyilatkozni én se. Talán egy ügyvédet kéne megkérdezni, vagy akár az Artisjust:D:D
2012. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a cd esetét tudom, hogy ha veszel egy eredetit, készíthetsz magadnak egy másolatot, csak saját célú felhasználásra. De az eredeti lemezt meg kell hozzá őrizni. Gondolom a könyvvel is így van.

Viszont nekünk azt mondták tájékoztatáson, hogy nem nagyon foglalkoznak ilyennel a rendőrök, ők csak a nagy feltöltőket és terjesztőket keresik. Szerintem ha felmásolod magadnak a gépre, senkinek sem hangoztatod (nehogy valami rosszakaró feljelentsen), nem lesz probléma. Amúgy milyen könyvek? Lehet, hogy olyanok, amikre nem is vonatkozik úgy a szerzői jog. Jó pár könyv ingyenesen elérhető a Magyar Elektronikus Könyvtár oldaláról ( [link]

2012. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. dec. 13. 17:15
 6/6 anonim válasza:
Magán célra azt csinálsz vele, amit akarsz, de csak magadnak. Közszemlére nem teheted még ingyen sem a szerző engedélye nélkül.
2013. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!