Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter-olvasók! Miért...

Harry Potter-olvasók! Miért bízott meg szerintetek James, Lily és Dumbledore is Peter Pettigrew-ban?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy lehettek barátok, hogy tehették meg titokgazdának. Okos volt James, nem látta át hét év alatt, milyen ember Peter? Valaki, aki patkánnyá változik, nem volt gyanús? Hogyhogy barátok voltak? Volt annak bármi jele, hogy számíthatnak rá?


Dumbledore meg ugye mindenkinek ad esélyt, hátha megjavul...de hogy javasolhatta Petert Lilyék titokgazdájának Sirius helyett? Miért nem lett ő maga? Vagy bárki más a Rendből?



2012. dec. 12. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem Dumbledore javasolta,hanem Sirius maga.
2012. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem tudom mennyire jól olvastad a 3. illetve az 5. könyvet, abból derül ki hogy Peter milyen kis gyáva csávó volt. Meghúzta magát, dadogott, mindenkitől félt, meg úgy általában nyalta a másik seggét, ezért is volt az, hogy senkinek sem tűnt fel, hogy ő a tégla. Sirius említi hogy tudták hogy valaki kémkedik, de mindenki olyanra gyanakodott, aki azért okos és agyafúrt. Nos, Peter nem volt ilyen. Ő nem jeleskedett az iskolában, nem volt jó párbajozó se, ezt említik a könyvekben.

És azt is, hogy Siriust bízták meg hogy legyen titokgazda, de ő ezt a "tisztséget" átadta Peternek Dumbledore tudta nélkül. Azt viszont én sem értem, hogy miért nem vállalta ő azt, hogy titokgazda legyen.

Azért nem mást választottak a rendből, mert valaki tégla volt, senkiben sem bíztak meg. Dumbledore azért javasolta Siriust mert ő volt James legjobb barátja, és hát a legjobb barátok nem árulják el egymást ugyebár..:)

2012. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit gondolkodtam. Mind a négyen nagyon jóban voltak,gyakorlatilag egyenrangúak.Úgy emlékszem azért lett patkány,hogy hatástalanítani tudja a fúriafűzet.Kellett egy kicsi. Mostmár a patkánnyal asszociáljuk a gusztustalan embert,de itt szó sem volt erről. Sirius nem vállalta,mert biztos volt benne,hogy őt megkörnyékezi Voldemort,Lupin meg mint tudjuk elég kiszámíthatatlan. De nem emlékszem a könyvben mivel magyarázzák.
2012. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elterelésből lett ő a titokgazda, mivel mindenki úgy tudta, hogy Sirius az, még Lupin is, így senki sem szedhette ki belőle trükkel. Emlékeim szerint ez a harmadik könyvben van, a Szellemszálláson, amikor Peter lebukott.
2012. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert esetlen, visszahúzódó patkány volt és senki nem gondolta volna, hogy ő lesz a titokgazda. És szerintem az a barátság nem is volt az a fajta barátság ami James és a többiek közt volt. Szerintem csak meg tűrték maguk mellett. Mert olyan kis szerencsétlen volt.
2013. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kissé sajnálom Féregfarkot. Ő volt az, mint a könyvbe is le volt írva megtűrtek, de látszik, hogy inkább "csicska" szerű lehetett, akit kihasználtak a barátai. Megkeseredett kis figura, olyan, mint Szméagol. Ő volt az egyetlen szereplő, aki könyvbéli árulása ellenére se tudtam megutálni, sőt a későbbi regényekből nekem hiányzott is mint Makesz.
2013. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Keitha ***** válasza:
100%
A Tekergőkben ő is ugyan olyan barát volt, mint a többiek ( jó, Sirius és James között nagyon szoros kapcsolat volt), és legjobb barátként tekintettek rá és fordítva. Hisz ő is kockáztatta az illegális animágussággal az azkabant. A Roxfortba járásuk alatt meg nem hiszem, hogy bárkinek is eszébe jutott volna, hogy majd ő lesz a tégla.
2013. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
A könyvben úgy írták,hogy Dumbledore saját maga is felajánlotta,hogy ő lesz a titokgazda,mert tudta,hogy van köztük egy áruló,de James és Lily visszautasította,mivel már Siriust nevezték ki. De az utolsó pillanatban Sirius ajánlotta Pettigrew-t maga helyett,mert tudta,hogy Voldemort egyből őt kapná el,nem Féregfarkra gyanakodna a jelentéktelensége miatt, és ezért bárhogy kínozná,nem tudná elárulni a címüket(mármint Sirius).
2013. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!