Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 19. századi történet?

19. századi történet?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyan könyveket ajánlani, amik a 19. században játszódnak? Illetve 17-18. századi sztorik is érdekelnek. Nagyon megköszönném, sajnos nem vagyok ezekben otthon, viszont most nagyon rájuk feküdnék, és érdekelne valami jó kis Sherlockhoz hasonló sztori. :) Ja és ugyanitt az is érdekelne, hogy szerintetek melyik a legjobb Sherlock sztori?

2012. dec. 13. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy érted azok közül amit Doyle írt (mert ugye Sherlock az egy mostani nagyon jó sorozat is) ? :D A sátán kutyája! De amúgy nem tudnék válsztani ha nem muszáj, mind nagyszerű!

Ha szereted Sherlock Holmes-ot, akkor talán olvashatnál Agatha Christie-t is.

2012. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, majd ránézek. Egyébként igen, a Doyle félékre gondoltam, de más hasonló, 19. században játszódó ilyesmi is jól jönne, sőt igazából azok lennének a legjobbak.
2012. dec. 13. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem éppen Sherlock, mert misztikus fantasy, de a 19.századi angilában játszódik, én nagyon szeretem. mindegyik része megjelent már magyarul: Libba Bray - Gemma Doyle trilógia 1. rész: Rettentő gyönyörűség 2. rész: Lázadó angyalok (csak a címe ez, nincsenek benne angyalok) 3.rész: Az az édes, távoli harang
2012. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Huh, tizenéves koromban faltam a Sherlock Holmesokat, reggel-délben-este...


A nagy favorit mindig is a Musgrave-szertartás marad, de amit még szeretek többek között a Táncoló figurák, a Pettyes nyakkendő és a Vérbükkös tanya, de majdnem mindet imádtam. A címekben már nem vagyok egészen biztos, ezer éve nem olvastam őket. A sátán kutyáját én például nem értékeltem soha.


A kérdésed másik felét passzolnom kell, hasonlót ajánlani sajnos nem tudok.

2012. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mind jól hangzik, köszönöm. :) Felkutatom őket, plusz a sherlockokat is, már csak egy évig vagyok tizenéves, de én is falnám őket... Szóval itt az ideje.
2012. dec. 14. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány vagy? Mert az sem mindegy..mert ha lány, akkor Jane Austen könyveket ajánlom..ha azonban fiú, akkor passz :D
2012. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fiú! :) Egyébként most elkezdtem olvasni ezt a "Sherlock Holmes összes története" című kötetet, amit mostanában dobálnak a könyvesboltokban.. már az első oldal után azt mondtam, hogy ez rohadt jó... Bár... sajnos a Guy Richie filmeket hamarabb láttam, szóval amikor olvasom, akkor nekem Sherlock neve után eleve a Robert Downey formálta karakter jut eszembe. :D Mondjuk nekem ez pozitív, végig tudom mosolyogni az egészet. Meg hát persze Wattsonról is a Jude Law ugrik be.
2012. dec. 15. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Az igazi Sherlock Holmes Jeremy Brett, az igazi Dr. Watson pedig Edward Hardwike. Nekem a Robert Downej JR.-os is jó volt, de ha Holmest és Watsont említik, nekem mindig az előző két színész jut eszembe!
2013. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!