Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyit dolgoztok rajta?

Ti mennyit dolgoztok rajta?

Figyelt kérdés
A barátnőm könyvet ír, és tanácsot kért tőlem, de null, komolyan, én megmondom a véleményem, de nem tudom tanácsokkal ellátni. Azt kérdezte, baj ha két hét alatt tető alá hozta a cselekményt? És én akkor most erre mit mondjak neki?! Szóval azok véleményét várnám, akik már próbálkoztak írással, ha nem konkrétan kiadásra készült a mű akkor is... ez a két hét sok? vagy kevés?

2012. dec. 17. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a történetben erre van szükség, akkor egyáltalán nem sok! Igaz, az én könyvemben egy hónappal a kezdés után jön a bonyodalom, de nekem ez kell! Szóval... nem, egyáltalán nem sok!
2012. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem félreértessz :)) Úgy értem, hogy két hetet áldozott rajta, hogy kitalálja a szereplőket és a cselekményt. De azért köszi a választ!
2012. dec. 17. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja... Akkor: tényleg kevésnek tűnik! Én hónapok (ha nem évek) óta dolgozom a szereplőkön és a cselekményen, és még mindig vannak még számomra is homályos részek. Szóval a barátnőd vagy nagyon tehetséges író, vagy klisé szereplőket alkalmaz a sztori
2012. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*bocsi, rosszat nyomtam.

*a sztorihoz, és azt sem dolgozza ki olyan részletesen. Mindenesetre sok sikert kívánok neki! :)

2012. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ szerintem, hogy


- hosszában mennyit tesz ki a sztori (50 oldal, vagy 100, vagy 300, amit fel kell vázolni, meg kell tölteni)


- mennyire összetett cselekményileg a történet (nem nyolc ugye, hogy misztikus krimi-thriller, vagy tinis szappanopera)


- a karakterek milyen mélységben vannak ábrázolva (nevek, felszínes vonásokkal, vagy komoly figurák, akik fejlődnek, változnak a regény során)


- ő mennyi időt töltött el ebből a két hétből a tényleges tervezéssel (2 teljesen szabad hét alatt össze lehet hozni egy tízkötetes sorozat cselekményét is, de egy hónap sem elég rá, ha kétnaponta jut egy órám rá, hogy foglalkozzak vele)


Szóval akad itt több dolog, amit figyelembe kell venni. Arról még nem is szólva, hogy mindenkinek van egy egyéni tempója. Én például lassan dolgozom, egy barátnőm pedig piszok gyorsan tud írni, minőségi különbség kettőnk között mégsincs.

2012. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg sokban függ attól, hogy mennyire dolgozta ki a szereplőket. Hasonlítsd csak össze Dosztojevszkij karaktereit a Twilight szereplőkkel (egyébként szeretem a Twilightot, de azért azzal tisztában vagyok, hogy nem egy műalkotás).
2012. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!