Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fejezetről/könyvről?

Figyelt kérdés

Írok egy könyvet, bemásolom az 1. fejezetet. Hogy tetszik? Építő jellegű kritikát írhattok!

1. Zuhanás

Zuhantam. Mindig is ki akartam próbálni, milyen zuhanni, és most sikerült. Csak nem tudtam mi vár rám a végén. Körülöttem tárgyak repültek el. Minden, amit egy ember elveszíthet.

Hirtelen kipréselődött a tüdőmből a levegő, a mellkasomat nehéznek éreztem; mintha egy tonna súly nehezedne rá. Amint újra tudtam levegőt venni, felálltam, körülnéztem. Egy sötét sikátorban voltam, a szürke gyárfalak mellett kidobott holmik voltak. Erőt vettem magamon, és elindultam. Meg kell találnom az Ajtót. Mereven magam elé néztem, úgy kevésbé tűnt ijesztőnek a sok kacat árnyéka. Éreztem, hogy valami elszalad a lábam mellett. Patkányok. Megszaporáztam a lépteimet; szívem vadul dobogott. Egy elsuhanó alakot láttam a szemem sarkából. Megtorpantam és hallgatóztam. Mivel nem hallottam semmit, hátraléptem, és körülnéztem. Egy tükröt pillantottam meg; és megnyugodva vettem tudomásul,hogy magamtól ijedtem meg. Szemügyre vettem a tükörképem. Fekete hajam, hullámosan omlott a vállamra. Méregzöld, reneszánsz-kori ruhát viseltem, amitől elütött hófehér bőrszínem. Tovább indultam a sikátorban. Egy elágazáshoz értem. Most merre? A jobb oldal világos volt, és madárcsicsergés hallatszott. A baloldal gyárfalaira fáklyák voltak rakva, amitől a kacatoknak ijesztő árnyéka lett. Eszembe jutott, amit Mr. Bendler mondott: ’’Ne feledd, ha választás előtt állsz, mindig azt válaszd, ami a szívedtől távolabb áll.,, Nagy levegőt vettem és beléptem a bal oldali sikátorba. Szinte futva tettem meg az utat, az árnyékok megrémítettek. Nem tudom meddig mehettem, nekem egy évnek tűnt, de megpillantottam egy ajtót. Az Ajtót.

Megálltam előtte, nagy levegőt vettem, és lenyomtam a kilincset. Mielőtt szemügyre vehettem volna, hogy mi van a szobában, a mellkasomba őrült fájdalom hasított, és forogni kezdett velem a világ.


Milyen? 13/L



2012. dec. 20. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem gyakorlatilag tetszik, bár szerintem az események túl gyorsan váltakoztak, egy kicsit szinte már erőltetett. Végül is valószínűleg érdekelne a folytatása is, mert TÉNYLEG érdekes volt.
2012. dec. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem jó, viszont egy kicsit szőhetnél még bele dolgokat. Aprólékosabban kifejteni, hogy miről is szól a történet. 1. fejezetnek egy picit gyors a tempó. Egyébként ügyes vagy :) csak így tovább!
2012. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondom, hogy olvass nagyon sokat és írj minél többet.

Rengeteg a szóismétlés, gyorsan kapkodod a jeleneteket, fejtsd ki jobban a dolgokat, légy színesebb, valamint ez a pár mondat édes kevés egy fejezetnek.

Ügyesen, a korodhoz képest nem rossz.

2012. dec. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak,részletezés az nagyon fontos és ne akard az első oldalakon túlterhelni az olvasót a sok eseménnyel.Szerintem amúgy ígéretes lesz...
2012. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából elmondták az előttem szólók, még annyit tennék hozzá, hogy próbálj meg hosszabb mondatokat írni. A rövid mondataid miatt hat olyan kapkodónak, szétesőnek az írás.
2012. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 21. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszinte kritika következik: egyrészt az esemény maga nem hoz izgalomba, másrészt gyérül fogalmazol (konkrét felsorolást nem rittyentek abból, mi is zavar) és ami azt illeti, a kettő közötti összefüggést sem zárom ki.

Viszont az kifejezetten tetszik, hogy a leírásodban nemcsak a látványt ábrázolod, hanem a hangokat is megfogod, gondolok itt a madárcsicsergésre.


A tanácsom, hogy olvass sokat.

2012. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia! nem rossz, nagyon sokat olvasok. Nekem nagyon nem volt vele bajom, csak az, hogy túl rövid a fejezet. Talán ez lehetne egy bekezdés, kihagysz mondjuk egy sort, és írod tovább (vagy rak 3 csillagot)


* * *


és így fojtatod. A többieknek ez talán azért sgúrja a szemét, mert idősebbek. Ne változtass sokat rajta!!! ez így jó, nekem tetszik, főleg, mert nem az a tipikus duma, h amit a szíved diktál, azt válaszd...ja még annyit tenék hozzá, ha ez az Ajtó ennyire fontos, akkpr egy kicsit nehezebben találja meg. mivel mem tudom az egész sztorit, lehet az rossz tanács, de mondjuk a kacathegyeket elkéne pakolnia, hogy megtalálja az ajtót, és rusnya patkányok bújnak onnan elö, ahonna elpakolja holmikat, közben szorong. Jóötlet, ahogy leírod a lány alakját, ahogyan tükörb néz. Nem szeretem amikor valaki a 40. ik oldalnál írja le hogyis nez ki a szereplő, mert addigra kialakult bennem egy kép. a ruhát talán ugy ird le, hogy beakadt valamibe zöld ruham..., mert igy erőltetett a leírás :)


13/L

2012. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja meg én is ha félek ezt csinálom : D nem ereztem igy annyira tavol magam a konyvtol. ha kész lesz, azért, hogy ne lopjàk el a sztorit, nyomtasd ki, rakd bele egy boritekba, es ragaszd korbe szikszalaggal, es ahol a ragasztas 2 vege osszeer, rakj ra egy belyeget, hogy lassak, hogy nem lehet felbontani a boritek serulese nelkul, add fel postan a sajat cimedre, es rajta lesz a datum. Ha valaki ellopja, ezt feltudod mutatni bizonyiteknak( persze ha megerkezett, ne bontsd fel, hanem rakd el jol. ha ezt megcsinaltad, elkuldod nekem majd a konyvet, hogy " teszteljem" :D
2012. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!