Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok olyan fantasy-t...

Olvasnátok olyan fantasy-t amiben a szereplőknek magyar neve van?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert talán úgy az embereknek szimpatikusabb lenne, de lehet, hogy fantasy-ban inkább a különlegesebb, angol-amerikai nevek a jobbak. Szeretném, ha mindenki meg is indokolná a választását. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2012. dec. 26. 15:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat az esetleges helyesírási hibákért.
2012. dec. 26. 15:29
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit ne mondjak,eléggé furán nézne ki! :)

Gondolj bele,pl.:

...majd Kovács Tamás az tündék vezére a magasba emelte a varázsbotot,s az égi fény Margitra vetette sugarait.

Én megszakadnék a röhögéstől ha így kéne végigolvasnom xD

2012. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
"...majd Kovács Tamás az tündék vezére..." Bocsi az elírásért,eredetileg elfeket írtam,azért "az" van az "a" helyett.
2012. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
XD Ezen én is szakadtam! Akkor ezt veszem úgy, hogy az angolra szavaztál. Még mindig szívesen fogadom a véleményeket. :)
2012. dec. 26. 16:06
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek sárkányokról írni (nem, nem sárkány lenne a főszereplő) már túl elcsépelt? Köszi a válaszokat!
2012. dec. 26. 16:22
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az! :)

Igazából majdnem a tálaláson múlik minden! :)

2012. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon olvastam még fantasyt csak ilyen dobj dobókockával és lapozz az adott oldalra könyveket még 12-13 évesen.. De egy volt osztálytársam akitől ezeket a könyveket kölcsönkaptam anno Kovács Tamásnak hivták:D:D Szerintem is inkább a különlegesebb nevű szereplők a jobbak.. Mondjuk a SZJG(Szent Johanna Gimiben épp az a jó h a szereplők és nevük is magyar. ) szereplői és a helyszineik is magyarok.(Pl Mammut,Mekibe mennek,Reni a főszereplő stb...)
2012. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egy fantasyba egyáltalán nem illenek magyar nevek (lásd a fenti okok miatt), de angolok se. Bár azokkal már nyilván jobb egy kicsit, az általad kreált, eredeti neveket semmi nem tudja felülmúlni. Gondolj csak Legolasra, Aragornra vagy Elrondra, nem is beszélve Galadrielről. Gyönyörű, egyéni hangzású neveik vannak, szerintem ez tesz (legalábbis ez is egy ok) jóvá egy fantasyt! :)

2012. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi! Akkor maradok a különlegesebb neveknél. :) De még, mint az írtam, meg szeretném kérdezni, hogy ha egy történetben egy - gonosz - sárkány az egyik főbb szereplő, olyat ti elolvasnátok, vagy már túl elcsépelt témának tartanátok?
2012. dec. 27. 12:39
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ha komolyan betudod állítani a sárkányt , akkor szerintem mindenképp van helye a könyvedbe. Nekem pl. első hallásra a süsü a sárkány jut az eszembe , de ez csak az írón múlik h. a könyvvégére is ez lesz-e a véleményem vagy drasztikusan megváltozik. :)
2012. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!