Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény az Éhezők Viadaláról?

Vélemény az Éhezők Viadaláról?

Figyelt kérdés
Ti milyen mélyebb értelmet találtátok benne? Tudnatok hasonló érzelemvilágú könyvet ajánlani? Mármint ami sugall valamit (mélyebbértelmű, elgondolkodtató).
2012. dec. 28. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem arról, hogy semmilyen elnyomó rendszert nem lehet örökkön örökké egy az egyben fenntartani.

SPOILER!!

(Gondolok itt arra, amik KETTEN nyerik meg a végén a viadalt!)

2012. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az elnyomásról szól. Arról hogy az emberek nem élhetnek "szabadon" egy társadalomban.

A mondani valòja, szerintem, hasonlít Az árnyalatnyi remény c. könyvéhez, ha csak kicsit is.

2012. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! A következő mondatot, csak az olvassa el, aki már túl van a trilogián. A vége, hogy is mondjam nagyon szomorú. Tulajdonképpen ,Katniss mindent elveszített, amilye volt. Még a saját elmejét is. Mindent. És mi miatt? Egy rohadtul elcseszett társadalom/rendszer miatt.
2012. dec. 29. 09:23
 4/4 anonim válasza:

Komoly társadalomkritikát fogalmaz meg.

Nagyon hasonló elődje ennek a könyvnek a Battle Royale.

Még ajánlanám személy szerint a Legyek urát William Goldingtól.

2012. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!