Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki mondana az Éhezők...

Valaki mondana az Éhezők viadalához hasonló könyvet vagy könyvsorozatot?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a trilógia és azonnal ki is olvastam mind a három részét. Így szívesen olvasnék hasonló fajtájú könyvet. A következő a problémám, próbáltam keresni online könyvesboltban, rákerestem a Fantasy kategóriára mivel ezt is abba sorolták, de nem találtam mást csak a mostanában felkapott idétlen vámpíros történetű könyveket és az ilyenekhez hasonló hülyeséget. Ilyesmi könyvet nem tud valaki ajánlani mint az Éhezők viadala ami ugyebár nem az a csöpögős hanem történik is valami érdekes izgalmas a könyvben? Előre is köszönöm a segítséget.
2012. dec. 31. 17:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint azt még lehagytam, hogy nem szerelmi könyvekre gondoltam, ha valaki félre értette volna, hanem hasonló társadalmi problémákat feldolgozó könyv izgalmakkal esetleges nem csöpögős szerelmi szállal ami elhanyagolható.
2012. dec. 31. 18:00
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem láttam sem a filmet,nem is olvastam a könyvet sem.

Viszont van egy Battle Royale nevű könyv,elvileg ebből is "lopott" az éhezők viadala,leírás alapján elég hasonló a kettő,de a Battle Royale 1999-es.

Mindenesetre nagyon ajánlom.Itt a leírás:


"Valahol, valamikor egy diktatórikus távol-keleti országban, az állami vezetők kegyetlen kísérletet eszelnek ki: negyvenkét középiskolást egy lakatlan szigeten arra kényszerítenek, hogy életre-halálra megvívjanak egymással. Géppisztolytól kezdve a sarlón át a konyhai étkészletből származó villáig, bármilyen fegyver a rendelkezésükre áll… A Programnak csak egyetlen túlélője lehet: a győztes. Takami Kósun regénye - melyet gyakran neveznek a 21. századi Legyek urának - botrányos karriert futott be."


Ebből viszont nagy ívben kerüld a film verziót.

2012. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a Battle Royale az könyv, ami még hasonlít a Hunger Games-re. :)
2013. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
battle royale...
2013. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, a Battle Royale-t mindenképpen érdemes elolvasni. Elégé hosszú de én minden egyes sorát élveztem. Ott van még a Maximum Ride is, bár nekem nem igazán tetszett, és igazából egyáltalán nem hasonlít az Éhezők Viadalához, de nincs benne romantika, legalábbis én nem vettem észre, és az egekig dicsérik. Aztán ott van a Tiszták, ami nekem az egyik kedvencem, ebben van románc, de nem az a fő szál. Még mi is van? Ja, igen. A Háló nélkül. Semmi romantika, csak izgalom. Az a gond, hogy nem tudom, hány éves vagy, mert úgy egy kicsit személyre szabottabban tudnék ajánlani. :)
2013. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!