Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék valami teljese...

Hogyan tudnék valami teljese újat alkotni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan regényt szeretnék írni ami teljesen más mint a többi. h ne mondhassák azt h erről és erről másolta... De ez annyira nehéz! Hiszen már mindent kitaláltak. ha vámpírokról írok az már másolja ugye az "imádott" Twilight-ot meg a Vámpírnaplókat és az előtte lévő minden ilyen elismertebb történetet. Valaki aki hasonlóan regényt ír! Nincs kedve velem egy iylen eszmecseréhez:)? Valami újat alkotni kéne ! :D

2013. jan. 1. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Rajtad kívül is kb mindenki, akinek vagy egy ici-pici agya, evvel próbálkozik, de ez ma már nagyon nehéz. Akarva-akaratlanul is használhatsz olyan elemeket, amikre ráfogják, hogy tvájlájt/gyűrűkura/herripotter stb.

Kezdj el csak írogatni, aztán majd jön magától, ha jön. Ez nem úgy működik, hogy leülsz és valami új eszedbe jut, sajna.

2013. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Úúú. Nekem vannak nagyon jó sztorijaim, csak éppen tehetségem nincs, hogy megírjam, ha érdekel írj, beszéljünk össze. :D
2013. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel. Egyszer csak jött az ihlet, majd új és új ötletek hozzá. Most megírtam egy könyvsorozat első részét.. (a többi részhez is folyamatosan jönnek az ötletek) nemsokára keresek kiadót, hátha:) Ügyesen, ne add fel!
2013. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan történet, amit valaki nem mesélt volna már el. Nincs.

Az egyediség csak attól függ, hogy hogyan meséled el a te verziódat, hogyan építed fel a cselekményt, hogyan alkotod meg a szereplőidet és a világot, amiben léteznek. Ha újat mutatni lehetséges még a világnak, akkor azt csak a részletekkel lehet. Kerüld el a kliséket, vagy éppen ne kerüld el, de írd meg jól őket (például a szerelmi háromszög is klisé, de lehet fantasztikusan megírva).

2013. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazság szerint velem is sokszor megtörtént más, hogy elkezdtem írni egy történetet. aztán rájöttem, hogy nagyon hasonlít egy általam olvasott könyvre.

Most viszont egy teljesen egyedi történeten dolgozok. Az ötlet, hogy írni kezdem, egyáltalán nem volt konkrét csupán unatkoztam. Mára viszont teljesen kiforrta magát, és el sem hiszem, hogy nem hasonlít általam olvasott könyvekre. Vámpírokról szól, de valahogy mégsem tudnám a twilight-hoz, vagy a vámpírnaplókhoz hasonlítani.:)

2013. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!