Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire biztonságos, ha...

Mennyire biztonságos, ha e-mailben küldözgetem szét a kéziratomat a kiadóknak, ha pl mellé ajánlottan feladok magamnak egy példányt nyomtatott formátumban, hogy az bizonyítsa (baj esetén), hogy az enyém?

Figyelt kérdés

2013. jan. 2. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha megvannak a korábban lementett példányok is neked. Piszkozatok, javítás előtti példányok, az sokat segítene, de szerintem nem jellemző, hogy a neves kiadók lopkodják a műveket. A levédetés sem rossz előtte.
2013. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És mit bizonyítasz azzal, hogy feladod magadnak ajánlva? Hogy tudod ténylegesen bebizonyítani később, hogy valóban az a kézirat volt a borítékban és nem pl.egy rakat üres papír?

Az egyetlen biztonságos módszer, ha levédeted a szerzői jogokat. Csak ezzel tudod bizonyítani, hogy ez a te ötleted, a te munkád volt.

2013. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy bontatlanul küldöm el, hivatalos postai pecséttel a dátumról, hogy bizonyítsam, hogy ekkor már a kezemben volt a könyv, tehát az enyém, mivel ekkor még a kiadó nem is láthatta.
2013. jan. 3. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még ez sem bizonyíték. Negyed óra alatt csinálok neked ilyen levelet, amin postai pecsét van(legalábbis annak látszik)és bontatlannak tűnik. A legnagyobb baj, hogy a plágiumot nagyon nehezen lehet bizonyítani.
2013. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jó hát erre is vannak módszerek, pl körberagasztod a nyílást úgy hogy a bélyeg alatt érjen össze, vagy ráírsz a ragasztás mentén, hiszen ugyan úgy nem lehet visszaragasztani.
2013. jan. 3. 16:14
 6/10 A kérdező kommentje:
mennyibe kerülhet kb, ha megmutatom egy ügyvédnek és levédetem?
2013. jan. 3. 16:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"vagy ráírsz a ragasztás mentén, hiszen ugyan úgy nem lehet visszaragasztani."


Már igazán nem kötözködni akarok, de bárki ráírhat a ragasztásra utólag is. Azt kéne mindenképpen megértened, hogy ezek nem bizonyító erejű megoldások. Ha nem akarod levédetni, akkor helyezd letétbe ügyvédnél vagy közjegyzőnél, mivel Pl. a közjegyző hivatalos személynek minősül.

2013. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs pénzem... de meg akarom védeni, mások szerint tuti módszer, mert nem lehet ugyan úgy visszaragasztani, lehetetlen. Nem én találtam ki.

Nincs pénzem levédetni, még postázni sincs jelenleg.

Hogy védjem meg a művemet?

(e-mailben küldöm szét, magamnak ezt. mást nem tehetek:()

2013. jan. 4. 12:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Első körben, vizjeles, nem szerkeszthető pdf-be mented, és ugy küldöd. Igy a eredeti szerkeszthető példány nálad lesz meg. Persze, ha igazán nagyon akarják, újragépeletik, vagy hasonló.

De ez normál esetben elegendő védelem.

2013. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljes kéziratot sose adj ki. Ezt sosem így csinálják. Küldhetsz pár fejezetet ízelítő gyanánt, de mielőtt a teljes kéziratot kiadnád a kezedből szerződést kell írnotok. Ez fontos, enélkül semmit sem tudsz majd bizonyítani később.
2013. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!