Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki le tudná írni nekem...

Valaki le tudná írni nekem részletesen, mi történik a Zafírkékben és Smaragdzöldben?

Figyelt kérdés
A Rubinvöröset olvastam, de annyira nem fogott meg (pedig mindenevő vagyok, de ez nagyon nem, pedig sok jót hallottam róla), hogy folytassam, de az, hogy kihoz-e valamit, és mit a történetből, érdekelne. :)
2013. jan. 18. 23:20
 1/2 anonim válasza:

A Zafírkékben ott folytatódik a történet, ahol abbamaradt, Gwendolynék visszatérnek a jelenbe, ekkor a lány meglát egy vízköpő démont, aki annyira örül neki, hogy valaki végre látja, hogy elhatározza, hogy mindenhová követni fogja. Gwendolynnak el kell majd utazni a múltba egy Soirée-ra és egy bálra, mert ezt kívánta Saint Germain gróf. Amikor egyszer 1956-ba vagy 1953-ba küldik elapszálni, találkozik a nagypapájával, és megbeszélnek újabb találkozókat, és Gwendolyn talál egy csomó nyomot. Gideont valaki leüti a múltban, és kezd egyre furcsábban viselkedni a lánnyal. Aztán a könyv végén Gwennyt elküldik Saint Germain gróffal, aki azt mondja neki, hogy Gideon nem is szerelmes belé, csak azért hazudta azt, mert úgy könnyebben tudja irányítani.

A Smaragdzöldben Gwendolyn talál egy dobozt a házukban, amiben egy kronográf van elrejtve, a múltban Lucassal, a nagypapájával beolvassák a vérét, így az őrzők beleegyezése nélkül is tud utazgatni. Gwendolyn elmegy arra a bálra és a végén leszúrják, de nem hal meg. Kiderül, hogy azért, mert halhatatlan. Az is, hogy hogy Saint Germain azért akarja, hogy bezáruljon a kör, mert úgy halhatatlan lesz (bár ő csak akkor, ha a Rubin meghal). Gideon elmondja, hogy tényleg szereti Gwennyt, nem csak tettette, beolvassák az ő vérét is. Gwendolyn szülei igazából, Lucy és Paul, de csak távoli rokonságban van Gideonnal. A fiú elmegy Lucyékhez, ott megeszi azt a port, amit a kronográf adott ki, mikor bezárult a kör, ezzel ő is halhatatlan lesz. Megtudják az Őrzők, hogy Sint Germain gróf gonosz, börtönbe csukják, a két ifjú időutazó meg örökké boldogan él. Együtt.

2013. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Érdekes történet, de nem sajnálom igazán, hogy nem folytattam a 2.-al. Túl hamar kiderült számomra, hogy kik a Gwen szülei, és így már sejthető volt az egész dolog :) Bár, azt nem teljesen értem, hogy ha Gwen a rubin és halhatatlan, akkor a gróf hogy akarja kinyírni, hogy ez által ő legyen halhatatlan? (vagy nem Gwen a rubin? Lehet rosszul emlékszem.)
2013. márc. 27. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!