Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Klasszikusok/régebbi szépiroda...

Klasszikusok/régebbi szépirodalmi regények, amelyek nem kötelező olvasmányok, és érdemes őket elolvasni?

Figyelt kérdés

Most valahogy kedvet kaptam a tengernyi kortárs ifjúsági után, hogy valami mást is olvassak =)


Ezek eddig tetszettek: Üvöltő szelek, Jane Austen regények, Zabhegyező, Szerb Antal könyvei


És most vettem várólistára A nagy Gatsby-t.

Nem kell feltétlenül romantikusnak lennie, és inkább játszódjon a 20. sz.-ban, mint korábban. Az Austen-korszakomban egy csomó hasonló, 19. sz.-ban játszódó, romantikus könyvet gyűjtöttem, szóval arra nincs most szükségem =)


Előre is köszi!


17/L



2013. jan. 20. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

John Fowles: A lepkegyűjtő


Garantálom, hogy ez a könyv életreszóló élményt jelent majd számodra, mert zseniális és pont a legmegfelelőbb korban vagy, hogy tetsszen.

2013. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most hirtelen csak az Anna Karenina jutott eszembe Lev Tolsztojtól, de az nem a 20. században játszódik. Ha még nem olvastad, akkor mindenképp olvasd el, nekem ez meghatározó regényem volt.

Én amikor könyveket keresek, akkor erről a listáról szoktam válogatni, tényleg jó könyveket lehet találni:

[link]

2013. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a lista jó ötlet =)

Mindenkit felpontoztam.

Jöhetnek még =)

2013. jan. 20. 16:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Zola: Nana

bár ez régebbi

Gárdonyi: Isten rabjai


ez nem klasszikus de nagyon jó hangulata van:

Szilvási Lajos: Egymás szemében

2013. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!