Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok vidámabb tinikönyv...

Ajánlanátok vidámabb tinikönyveket az első szerelemről? 15/l

Figyelt kérdés

Sajnos sürgősen kéne pár könyv, mivel pénteken megyek könyvesboltba, és szeretnék venni párat.

Meg utána is, internetről, szóval folyamatosan fogadok ajánlatokat. :)


Olyasmit szeretnék, ami inkább vidámabb, és egy tinilány szerelméről szól (14-18 éves). A mágiát, a fantasy történeteket és a hasonlókat kerülném. Ez eléggé leszűkíti a kört, szóval még nem sikerült semmit sem kiszemelnem. Leírom, hogy mik vannak meg, és zárójelben pontozom őket. Bocsi, de nem fogom kifejteni, hogy miért nem tetszettek. Max. 1-2 szóban. :)


-Meg Cabot könyvek

A nevetlenlen... 1-3 (4/5)

Tinibálvány (4/5)

Egy igazi amerikai lány (4/5)

Hogyan legyünk népszerűek (4/5)

-Bad Girl, Hot girl kötetek (1/5)

-Klikk 1-4 (1/5)

-Girl 15 és Girl 16 (3,5-4/5)

-Kalandos flörtök és szerelmi álmok (3,5/5)

-A Szent Johanna Gimi 1. (2/5)

-Jacqueline Wilson könyvek (1-2/5)


Ezek a fontosabbak. :) Szóval a túl gyerekes dolgokat nem szeretem. De nem szeretem a "rib@ncos"-pletykálkodós-zűrös dolgokat. Amiben már megcsalás, meg hasonlók vannak, azokat nagyon utálom.

Nagy problémákat és nagy drámát (halálos betegség, stb..) szintén nem szeretem. Vagyis nem az, hogy nem szeretem ezeket, de most nem ilyet keresek. :))


Ezeket néztem ki (esetleg véleményt tud valaki mondani?)

-Sarah Dessen összes kötete

-A világ a te szemeddel

-Forgotten - úgyis elfelejtem (mondjuk ez nem tetszik, haha)



Nagyon-nagyon-nagyon hálás lennék, ha valaki segítene nekem, és nagyon megköszönnöm. :') 15/l



2013. jan. 23. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor kezdjük...:)


Én elég sok ilyesmit olvastam, de annak a fele misztikus, mágikus, szóval áthúzva.

Tudnám esetleg ajánlani az Altatódalt, az is vörös pöttyös, mint a Világ a te szemeddel, meg a Forgotten. Ha már annál a szekciónál vagy, akkor vess egy pillantást a Tökéletes kémiára is, hátha elnyeri a tetszésed, bár az egy leheletnyivel nehezebb, mint az Altatódal, de még mindig kielégíti a feltételeid. Gyorsan, valami vidámat... Tudom, hogy azt írtad, a Világ a te szemeddel jónak tűnik, de én olvastam és... nekem nem tetszett, de persze ettől Neked még elnyerheti a tetszésed, hiszen mindenkinek más tetszik.

Szívszűrök-sorozat?:) Tipikus tinikről szól, engem megnevettetett, nagyon jó sorozat, az első része a Zoey görbe utakon, második Jake rájön, a többi pedig utána... Összesen öt része van, egyik sem túl vastag, de jók. Most nagyon hirtelen ennyi jutott eszembe, mivel kizártad a fantasyt. :( :)

Remélem segítettem egy kicsit,jó olvasást!:)

2013. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem forgotten :Dén is el akrom olvasni,sok jót hallottam róla.
2013. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:

Nagyon köszi, iszonyat kedves vagy, sokat segítettél! :))

A szívzűrök sorozatról már hallottam, de annyira nem tetszett borító alapján (tudom, nem szabad így ítélkezni). Eléggé gubancosnak tűnnek a szerelmi szálak, de meg fogom majd venni őket szerintem. Amúgy az eredeti borítója olyan jó, annyira nem tetszenek ezek a rajzok... De mindegy is.

A tökéletes kémia is szimpatikus lett. :)


Második:

Köszi neked is! :)

Engem is érdekel egy kicsit, de hallottam, hogy van benne egy kis krimi, meg elvont dolog. Ezeket filmekben szeretem, de én nagyon félős vagyok. Komolyan. Könyvben meg még rosszabb. Mivel amúgy szeretem az ilyesmit, megpróbálkoztam egy gyilkosságról szóló könyvvel, de egy hétig nem aludtam. :D:D

2013. jan. 24. 20:46
 4/8 A kérdező kommentje:

Bementem a könyvesboltba, s nem találtam nagyon kedvemre valót.

Viszont volt 3 db, ami érdekelt kicsit.

-Egy különc srác feljegyzései : Tudtommal nem túl vidám, de mivel nem volt nagy választék...

-Vajon létezik-e szerelem első látásra? : Még sosem találkoztam vele, de megtetszett a borító és a leírás is. Majdnem ezt választottam...

-Dalok Paulának: Végül ezt vettem meg. Nagyon zavarosak a szerelmi szálak, de tetszik. Még van 2 kötete, de magyarul csak az első jelent eddig meg. Azért választottam inkább ezt, mert sokkal vastagabb és nagyobb volt -> tovább kitart valószínűleg. :D

Amúgy aranyos. Bár igaz, hogy nem csak tinikről, hanem fiatal felnőttekről (22 körül) is szól, de valahogy nem zavar. Nem tudom miért, hiszen nem éppen olyan, mint amilyet kerestem, de eddig tetszik. Bár még csak a 170. oldalnál tartok, és van még 400. ;)


Egyébként mikor kimentem a könyvesboltból ránéztem a kirakatra, és akkor megláttam... Megláttam pár olyan könyvet, ami érdekelt. Ráadásul olcsóbbak voltak a 'Dalok Paulának'-nál. De már nem mentünk vissza, mert siettünk, pár barátnőm meg már előre is haladt. Haha, legközelebb megmondom az eladóknak, hogy mit keresek, és segítenek. :/ :D

2013. jan. 27. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor jó olvasást! Most így a kezembe került az egyik könyvem, a Gyémántfiú, nekem nagyon tetszett, igaz, ez sem gyerekekről szól, de szerelem is van benne :)
2013. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia:) az SzJG-bol csak az elsot olvastad? Mert ha igen akkor mindenkeppen olvasd el a tobbi reszt is.

Valamint a Neveletlen Hercegnonel is erdemes mind a 10 reszt elolvasni:-)

Nekem nagyon tetszettek.

De az SzJG amit mindenkeppen olvass el:) 1-7-ig plusz hamarosan itt a 8. Is:-)

2013. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

> Köszi! :)


> Köszi az ajánlásokat. :))

A Neveletlen Hercegnő naplója nem tetszett annyira, hogy folytassam. Meg sajnos tudom, hogy mi lesz benne, és így nem érdekel. A 3. kötetnek szerintem tök jó a vége, teljesen meg vagyok vele elégedve, ezért hagytam abba.

A Szent Johanna Gimi... Az a helyzet, hogy nem kedvelem a "Balhés négyest". De komolyan. Szerintem Arnold a legjobb fej, és pontosan tudom, hogy mi lesz a következő kötetekben (olvastam összegzéseket, mert azért érdekelt, de nem annyira, hogy el is olvassam a könyvet). Nem tetszik ez a társaság. :( De elő fogom rendelni a 8.-at, és elolvasom azt a (2) kötetet, kíváncsi vagyok mi lesz azért a vége. :)

2013. febr. 9. 13:50
 8/8 fannisa98 válasza:
Nem tudom hogy elolvastad-e már az SZJG 8. részét, ha nem akkor nagyon ajánlom. A világ a te szemeddel-t olvastam és nekem tetszett bár nem lett a kedvencem. Tudom még ajánlani Babay Bernadette Bombajó nagyanyó c. könyvét és Jean Ure Folyton csak a pasik c. könyvét esetleg még Thomas C. Brezin Fiúk kizárva! Te vagy a kedvenc ellenfelem c. könyvét. Én mindegyiket szeretem. Remélem neked is felkeltik az érdeklődésedet.
2013. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!