Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó dolog zenére írni?

Jó dolog zenére írni?

Figyelt kérdés

Mikor könyvet írok, mindig hallgatok valamit, aminek persze nincs szövege, mindig mást, illetve minden könyvhöz más. Például a legutolsó fantasy kötetem írása alatt tipikus középkori zenéket hallgattam, de egy másik, inkább lélekben játszódó könyv írásánál mindig Yiruma szól a fülhallgatómból. Nem tudom, engem egyáltalán nem zavar, de befolyásolhatja-e a teljesítményem, elvonhatja-e a figyelmem, vagy valami hasonló?:)

Előre is köszönöm!



2013. jan. 24. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én sosem írok zenére és igen, elvonhatja az ember figyelmét. De kinek mi...

Én síri csendben szeretek dolgozni és teljesen beleélem magam a karakterem helyzetébe és látom magam előtt, amit ő lát és így írok.. zene mellé... nekem inkább nem kell:)

Annyi lehet, hogy igaz, hogy érdemes előtt olyan zenét hallgatni, ami ahhoz az adott korhoz illik, a kor zenéje, amiről írsz pl, az egyfajta segítség, hogy jobban beleéld magad a hangulatba, de írás közben.. nekem nem, de valaki így, valaki úgy működik.

2013. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előtte*
2013. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én mindig zenére írok. Egyrészt, mert segíti az átélést. De én nem az adott korhoz, hanem az adott szituációhoz, életérzéshez való átélést segítő zenét szoktam hallgatni. Külön lejátszási listáim is vannak, hogy ezek a számok jók a romantikus hangulathoz, ez ha akció-jelenet van...

És nem utolsó szempont, hogy sokkal lendületesebben tudok haladni közben.

2013. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy igazán jó írónak nincs szüksége semmire, ahhoz. hogy jó könyvet írjon, kizárólag a tehetségére, a gondolataira és a szívére
2013. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, és utolsó, neked csak annyit mondanék (nem kötekedésből:), hogy a zene a szívem, minden gondolatom az írás. A gondolataim és a szívem is szükséges ahhoz, hogy a tehetségem megmutatkozhasson:)
2013. jan. 24. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem zene nélkül az ember jobban átéli. (regény írásnál)

a zene nekem is a mindenem... kimondhatatlanul, de ha könyvet írok, azt csendben teszem a képzeletemben.

2013. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem speciel nagyon fontos a zene, főleg, amiről tudom, hogy miről szól, mert hirtelen a szereplőim, mintha önálló életet kezdenének el élni, úgy viselkednek, hogy az a szöveghez illesztődjön. Jó, most így, ez leírva kicsit furcsa, de amúgy számomra teljesen normális, de vannak, amikor szigorúan csak egy együttestől hallgatok meg "x" mennyiségű számot
2013. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi.

Én zenére szoktam írni mégpedig két okból is:

Egyrészt remekül megteremti a hangulatot, és úgy hiszem, a zene által felfokozott idegállapotban képes vagyok átcsempészni valamennyit az érzéseimből.

A másik, sokkalta prózaibb ok pedig, hogy kizárjam a külvilágot. Sajnos a csönd ritka portéka mifelénk.


A 4. válaszolóval pedig nem értek egyet. A szokásoknak nem sok közük van a tehetséghez. Stephen King is zenére ír például. Egy híres német író pedig (azt hiszem Goethe vagy Hoffman, de tévedhetek) csak úgy tudott írni, hogyha egy félig rodhadt alma lapult a fiókjában.

2013. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sophie-Mila ***** válasza:
Én a legtöbbször zenére tudok csak írni, de akkor is úgy, hogy előtte kiválasztom mi illik az adott rész hangulatához. Mondjuk volt már olyan, hogy csendben írtam, bár ez ritkán fordul elő
2013. febr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam változó. Többnyire nem megy zenére.

De ez persze személyfüggő... :) Most ennyi erővel megkérdezheted akár azt is, hogy jó-e a kakaóscsiga.

2013. febr. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!