Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek melyik harry potter...

Bence555 kérdése:

Nektek melyik harry potter című könyv v film a kedvencetek? És miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A filmeket nem szeretem, egyszer megnéztem mindet, annyi bőven elég volt.


Könyvből a 7. a kedvencem, a Harry Potter és a halál ereklyéi. Nem tudnám megmagyarázni, talán mert az a legkomolyabb, ott derül ki végre minden, és hát ugye a boldog befejezés :)

2013. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem könyvben, és filmben is a 4. tetszik legjobban, olyan sok dolog történik. eseménydús. :)
2013. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
filmben egyiket sem szeretem, szerintem aki a könyveket nem olvasta, az nem éri meg a filmet teljesen... könyvben az 5-6-7. részek a kedvenceim,mindegyikben meghal valaki, és utána egy napig szomorú vagyok... és ezekben derül ki az egész lényege
2013. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

könyvben és filmben is a Tűz serlege

visszatér Voldemort és kezdenek komolyodni a dolgok

filmben ez még meg volt úgy csinálva hogy az ember érti olvasás nélkül is (természetesen előtte elolvastam a könyvet)

2013. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3.

Könyvben mindegyik tetszett, bár voltak olyan részek, amelyekkel szerintem nagyon lerontotta az írónő az egésznek a színvonalát. (Pl. az az idétlen bál a 4.-ben, a sok szerelmi szál a 4.-7. kötetekben, stb.)

A filmek nem tetszettek, de a 3. volt a legnézhetőbb.


Azért a 3. a kedvenc könyvem, mert abban a legjobbak a karakterábrázolások, és abban van a legkevesebb olyan epizód, amely nem illik az egészbe (mint amiket említettem, idétlen szerelmi szálak pl.). Irodalmi szempontból is a 3. van a legjobban felépítve, valamint ebben van a legkevesebb kamaszos, gyerekes, pongyola megfogalmazás illetve tartalmi elem.

2013. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokáig a 2. volt a kedvencem, de idővel a 7. lépett az első helyre. Nagyon tetszik, ahogyan az írónő leírta, hogy Harry hogyan készül fel a halálra. Az egész nagyon megindító. A szereplők felnőttek, ezáltal komolyabbá, sötétebbé válik a könyv. A végső harc Voldemorttal nagyon tetszett, ahogyan a beszélgetés Dumbledore-ral is. Rám nagyon nagy hatással volt a könyv, mivel ez tényleg az út vége, a legvégső csata. Sírtam is a végén. :) A filmek is jók, bár én eredeti nyelven szívesebben nézem, mint szinkronizálva. Jobban átérezhető/átélhető. De ez az én személyes véleményem.
2013. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem mindegyik könyv nagyon tetszett és a filmek is.

Sokan nem szeretik a Harry Potter filmeket, pedig szerintem nagyon jók! Persze, vannak benne eltérések és hibák, de meg kell azt is érteni, hogy mindent ugye nem lehetett beletenni a filmbe, iszonyú hosszú lett volna.

Hozzá tenném, hogy a filmzenék egyenesen csodálatosak!

2013. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1,2,3,5

Az első azért mert jó amikor kiderül, hogy Harry varázsló, meg vásárolgatnak, meg ilyesmi, meg az egész könyv izgalmas nagyon, a második is azért mert izgalmas, a harmadikban Megjelenik Lupin, és ő az egyik legrokonszenvesebb karakter szerintem, meg Sirius, aki szintén nagyon szimpatikus, az ötödik pedig azért mert olyan jó hosszú, és eseménydús. Az összes a kedvencem!

2013. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!