Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Magyar íróktól magyar gyerekek...

Magyar íróktól magyar gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat, hogy hiába vannak magyar írók, a gyerekek nem olvasnak tőlük. A gyerekek egyáltalán nem olvasnak. Itt persze lehet szidni az alacsony fizetést, amiből következik, hogy nem tudnak könyvekre költeni – elismerem tényleg drágák. De könyvtárba sem járnak, pedig az iskolakönyvtárak ingyenesek, és sok könyvtár egy bizonyos korhatárig ingyenes (maximum 1000 forint kell a beiratkozáshoz). Nem jellemző, hogy olvasnának, és nem jellemző, hogy magyaroktól olvasnának.

A magyar írók ennyire nem érdeklik a gyerekeket? Vagy nem született még olyan mű magyaroktól, amit egy mai korban élő gyerek is örömmel olvasna? Mi a baj?

És ti milyen műveket tudtok magyar íróktól, akik mondjuk 1945. után születtek? (Köszönöm Leiner Laura SZJG-jével és többi könyvével volt szerencsém közelebbről ’megbarátkozni’.) :-)



2013. jan. 28. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

itt választ is találhatsz a kérdésedre, és kitűnő magyar írók könyvei közt is böngészhetsz


szerintem egyébként azért, mert a szülők sem adják a gyerek kezébe a könyvet, sőt a szülők sem olvasnak, nem látja a szülőt könyvet olvasni a gyerek

2013. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

Ment a zöld kéz!

2013. jan. 28. 18:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Én még Nemere István, Fekete István könyvein nőttem fel, aztán 13-14 éves koromban jött Jókai minden mennyiségben, majd később Zilahy, Márai, Berkesi, Révay József, Hegedüs Géza, Kovai Lőrinc, igaz ezek a mi könyvespolcunkon ott sorakoztak, csak le kellett emelnem őket. A nagyszüleim és szüleim is imádtak olvasni.( pedig nagyapám egy egyszerű, 6 elemit végzett kőműves volt) Mára egy kb 800 könyvből álló kis könyvtárat hoztunk össze. Nekem természetes volt az, hogy az olvasás is egy szórakozási forma, de sajnos a mai fiatalok szülei sem szerettek olvasni és ezt a szemléletet adják át a gyerekeiknek is. Azt én is nagyon szomorúnak tartom, hogy ha körülnéztek itt a "könyv" topikban magyar íróktól szinte egyáltalán nem jelennek meg könyvek. (kivéve az szjg-t, amit én, személy szerint nem tudok a szépirodalom kategóriába sorolni). Talán a legtöbb mai fiatal a kötelezőkön kívül (Jókai és Gárdonyi, esetleg Szabó Magda) nem is ismer magyar írókat még név szerint sem.
2013. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, igazad van. Én se mondom, hogy minden magyar könyvet lehet szeretni, de sajnos ma már egyébként sem nagyon adnak ki magyar emberektől könyvet, ha meg igen, az nem a gyerekeknek szól. És sajnos a régi magyar könyvek, amik a régi életről szólnak már nem nagyon érdeklik a fiatalokat. Én személy szerint elképzelhetetlennek tartom, hogy egy gyerek ne olvasson, az olyan, mintha szókincse se lenne. Igen, a szent johanna gimi című 'csodálat' nem feltétlenül ajánlott, de sajnos manapság örülni kell, ha ennyit elolvas a gyerek.

2013. jan. 29. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Valóban. Engem leginkább viszont éppen az zavar a mai fiatalokban, hogy annak ellenére, hogy tájékozódás és tanulás szempontjából szinte határtalanok a lehetőségeik, ők mégis olyan iszonyatosan szűk-látókörűek. Ami régi az már ciki, ami magyar az szintén ciki, amit nem szeretnek a barátaik az már ciki... Azt gondolná az ember, hogy egy ilyen nyitott világban az emberek is nyitottabbak lesznek, de ez sajnos nem így van. Ez érvényes az irodalomhoz és a világhoz fűződő viszonyukra is.
2013. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 14:07!

"a magyar ciki" - Bár egyetértek, meg szeretném kérdezni, hogy szerinted a magyaroknak miért ciki, ha magyartól olvasnak?

2013. jan. 29. 15:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Őszintén? Fogalmam sincs, pedig a magyar írók vannak olyan szinten, mint a külföldiek. Talán ez is csak egy divat.
2013. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Reméljük a társadalom hamar kinöveni ezt a "divatot"! :-)
2013. jan. 29. 16:17
 9/13 A kérdező kommentje:
kinövi*
2013. jan. 29. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Én elég sok olvasó fiatalt ismerek, nagy általánosítás, hogy nem olvasnak. Persze sokaknak csak az az olvasás, ha klasszikust olvas, ill. ha látványosan könyvmolykodik.


2. Rendesen meg kéne tanítani a gyerekeket olvasni, nem Karácsonyig lezavarni az egészet, s ha nem tudja tartani a tempót, akkor elkönyvelni hülyének. Szépen szótagolva legalább tavaszig tanítani, a gyorsabban haladóknak meg külön feladatokat adni.


3. Tapasztalatból mondom, hogy a kötelezők az olvasási kedv legnagyobb gyilkosai! Megtanítják a gyereknek, hogy az olvasás kényszer, a regény unalmas, érthetetlen, vontatott, jobb, ha kerülik.

Én másfél évig nem bírtam könyvet venni a kezembe, miután muszájból, mert a tanár befenyített, félig elolvastam a Kőszívű ember fiait.

Akiket megkérdeztem, miért nem szeretnek olvasni, 90%-ban a kötelezőkre fogták.


4. Ha a gyerek látja, hogy a szülei olvasnak, nagyobb eséllyel fog ő is olvasni.


5. Régen sokkal kevesebb lehetőség volt szórakozásra, így természetes volt, hogy egy-egy szegmensére több fő jutott; ma már rengeteg választási lehetőség van.

2013. jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!