Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent számodra az a szó,...

Mit jelent számodra az a szó, hogy tolerancia?

Figyelt kérdés

Egy novellát szeretnék írni ebben a témakörben, de nem vagyok 100%-ig tisztában a szó jelentésével, ezért segítséget kérek, hogy neked mit jelent ez a szó? Mi jut eszedbe először róla? Milyen szituációt tudnál megemlíteni az életedből, amire illik ez a kifejezés?

Köszi a válaszokat!

20/L



2013. jan. 29. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha már itt vagyunk GYIK-en, számomra a tolerancia az, amikor valaki felírja ide ugyanazt, a sok százszor már feltett kérdést, valaki pedig leírja ugyanazt a választ neki is, amit előtte már több tucatszor másoknak.
2013. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez most célzás akar lenni? :D
2013. jan. 29. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy, csak tényleg ez jutott először eszembe :)

De ez alapján főleg a szerelem, szex illetve az ezotéria kategória egyes gyöngyszemeire gondoltam :P

2013. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Mondjuk igazad van... De be kell valljam volt már olyan, hogy én is olyan kérdést tettem fel, ami már a 2234. ugyanolyan kérdés volt :D Csak aztán leoltottak, hogy használjam a keresőt... :D
2013. jan. 29. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, ők nem voltak toleránsak! :D
2013. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Számomra az ugrik be, hogy tolerancia, minthogy tolerálod egy-két ember viselkedését meg ilyesmik xd
2013. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A tolerancia egy bizonyos türelmesség, amikor meggyőződésed ellenére is meghallgatod, méltányolod a másik véleményét is.
2013. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb onnan megközelíteni, hogy mi nem tolerancia.

Nem elnézése egy nem oda illő/udvariatlan/helytelen/sértő/provokáló/a másik számára dühítő, frusztráló viselkedésnek, vagy ezt a viselkedést megtestesítő embernek, embercsoportnak. Nem is a végtelen türelem és a nihil állapota. Nem is liberalizmus. Nem a felelős keresése. Nem is a felelősség alóli kimentése.

A tolerancia annak elfogadása, hogy a másik nem tud másmilyen lenni, vagy másképp viselkedni valami oknál fogva, kiv. ha nem fogyatékos, vagy egyéb megmásíthatatlan állapota van. Tehát átérzem, hogy valami miatt csak ilyen tud lenni, együtt érzek vele, de ha lehetőség van a változásra, ami neki is jobb lenne (pl. problémás gyerek az iskolában) abban támogatást kapjon, és felismerje saját felelősségét is.

Például belegondolsz abba a sokadik ugyanolyan kérdés olvasása közben, hogy de hiszen ez az illetőnek az első ilyen kérdése, és ő személyes reakciókat szeretne, és személyre szabott tanácsot, ugyanakkor helyette senki nem fogja megoldani a problémáját, és ezzel legyen is tisztában a kérdező.

2013. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ém pl. nehezen tolerálom, hogy a könyvek kategóriában alig van számomra érdekes kérdés, minden páros kérdés egy szjg-ről szól, minden páratlan pedig egy saját írást véleményező kérdés...amivel nincsen baj, ha ír, de hát nagyon sokan vannak, akik jobb, ha csak a fióknak írnak. De ezt nem neked címeztem, örültem ennek a kérdésnek, elgondolkodtatott. :)
2013. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2013. jan. 30. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!