Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ìrtok regényt? Vázolnátok...

Ìrtok regényt? Vázolnátok a regényeteket nagy vonalakban?

Figyelt kérdés

Beszélgessünk a regényírásról. Milyen műfajban írtok? Vázoljátok a történeteket nagy vonalakban? Ìrjatok nyugodtan a karaktereteitekről, adjatok ötleteket, tanácsokat, hasznos oldalak linkjét...

Segítsünk egymásnak a regényírással kapcsolatban! :)



2013. febr. 1. 13:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még kérdések:

Hová írjátok? (füzet, számítógép -> Word, blog, stb.)

Mikor vártok ihletet, hogyan "álmodjátok" meg a köv. részleteket?


Én írok regényt, nagyon szeretem, eddig 2 kötetem van, persze csak magamnak. :) Az első címe: Fény a sötétségben, az első próbálkozásom, és a barátaim szerint a legjobb, krimi-sci-fi műfajban írtam. A második romantikus sztori lett, a Szerelem-kalamajka címet kapta.

És most próbálkozom a harmadikkal, ami fantasy a javából. Az Aranygömb címet viseli.

Itt van nagy vonalakban leírva:

"Léna egy teljesen átlagos, külvárosi leányzó, aki mit sem sejt arról, hogy nála rejlik a világ legértékesebb kincse; az arany gömböcske, ami valójában egy iránytű, és a Fantázia Birodalom különféle részeinek koordinátáit tartalmazza. Az aranygömb egyik napról a másikra meghibásodik, és az összes koordináta elveszik belőle. Ezek hatására Léna a Fantázia Birodalmába kerül, és ott is ragad, ami rendkívül körülményes. Szép lassan a lány fejében is kitisztul a kép, megérti, hogy milyen erő is lakozik az aranygömbben, ami rövid időn belül megsemmisül, ezáltal elpusztítja a való világot, és lehetetlenné teszi, hogy Léna ismét hazatérjen. Útja során inaktiválnia kell az aranygömböt, de vajon sikerül neki? Hiszen a Fantázia Birodalma cseppet sem veszélytelen; mágikus színterek, beszélő erdők, bűvös tengerek, varázslatos lények. Itt semmi sem az, aminek látszik. Lénának meg kell küzdenie az ördögien gonosz Silas boszorkánnyal, kiszámíthatatlan orkokkal és trollokkal, legyőzhetetlen kőhadsereggel és sátáni lényekkel. Segítségére vannak azonban a jó oldalon álló tündék, elfek, sárkányok, sellők és unikornisok. Vajon Lénának sikerül megmentenie a világot?"

Mit gondoltok? :)

2013. febr. 1. 13:46
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így sablonos, amit te írtál, én pedig még véletlenül sem írom ki ide (te is jobban tennéd, ha nem írkálnád ki az ötleteidet), mert egyszer már loptak.

Jelenleg 750 oldalnál tartok az egyikbe (a történet háromnegyed részénél), worbe írom a laptopomon, a karakterek olyanok, amikről én is szeretek olvasni (tolsztoj, lucy m. m., george rr martin a kedvenceim, szóval ebből sejthető, hogy nincsenek se nagyon jóra se nagyon rosszra kiélvezve). A műfaj először sci-finek indult, de fantasyra nőtte ki magát. Ennyi, amennyit elmondhatok.

2013. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát, sajnálom, hogy nem írod le a történeted, de meg is értem valamilyen szinten. Igen, erre én is gondoltam, sajnos egyik barátnőm - szintén nagy regényíró - sztoriját is elcsenték. :(

Visszatérve, a 750 oldal szép szám! Sok sikert a regényhez!

Még annyit esetleg leírnál, hogy mi a regényed címe? :)

2013. febr. 1. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan írnak, de miért tennénk ki ide az ötleteinket? Ha írni akar az ember, nem kell neki mások ötlete és segítsége, hanem gondolkodjon, tervezzen, kombináljon.

Nem akarok negatívnak hangzani, de nem tudom, mit lehet ebben egymásnak segíteni.


Egyébként gépen írok, amikor írok, lineárisan haladok előre, és eltervezem a történetet, nem közben találom ki.

A karaktereim valós emberek, nem szeretem a fantasyt. Ja, és nagyrészt magamnak írok, nem szoktam kitenni a netre, így magát a történetet sem mesélem itt el.

2013. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem fogom megosztani az ötleteimet, nehogy már valaki lenyúlja. A regények ihletét pedig ne "megálmodni" szokás. Én momentán rengeteget gondolkodom, sokszor kutatot a körülöttem lévő világ, és általam ismert személyek közt. Aztán ha megvan valami szikra -féle az tovább gondolom. Szépen elkezdenek megjelenni az első főbb jelenetek, jelentős motívumok, valami-féle alapelgondolást kap a könyv. Közben pedig (vagy már előtte) elkezdek gondolkodni a karaktereken. Kik ők, hogyan néznek ki, milyen a személyiségük. Milyen történetbe születnek, és mi mozgatja a világukat, mi motiválja őket. Egyre több és több minden jut eszembe a gondolkodás során mind a történettel, mind a karakterekkel kapcsolatban. Aztán ha meg már van egy nagy adag információhalmaz a fejemben (amiket szépen le is jegyzeteltem) akkor elkezdem kerekíteni a történetet, beleszövöm az általam elképzelt dolgokat, hiszen ezek majd úgy is kialakítják szép lassan a cselekményt. Én személy szerint nem tudok úgy írni, hogy leülök, és akkor most elejétől a végéig megírok egy történetet. Úgy pedig szintén nem megy, hogy vázlatot készítek. Maximum meg vannak a szereplő életének főbb állomásai, de hogy hogyan, és miként jut el odáig, az úgy is kiderül majd a történet írása közben. Lényegében saját magát írja meg az elbeszélés, én csak a szolgája vagyok, ki alázatosan leírja. Noha emiatt a taktika miatt igen gyakran elakadok, és sokszor sokáig nem jövök rá, hogy hogyan tovább, de végül sok-sok elmélkedéssel találok valami megoldást. Véleményem szetrint így a legizgalmasabb történetet írni, olyan ez, mint egy régészeti ásatás.


Amúgy ha ihletet akarsz, az nem jön magától. Járj nyitott szemmel, és folyton tedd föl magadnak a kérdést: "Mi volna ha?"

Legalábbis nekem mindig így sikerült ihletre lelnem. Ha nincs ihletet, akkor meg ne írj semmit, mert semmi sem működik, amit erőltetnek.

2013. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: Nagyon hasznos az irományod, köszönöm! :)

2013. febr. 2. 10:32
 7/13 anonim ***** válasza:

lenyúlja?

és az mit jelent pontosan?

szerintem nem itt fognak a híres amerikai költők megszületni ezen a fórumon

kutyát nem érdekli más sztorija

a kiadás sem 2 fillér

akkor valójában mitől is vagytok úgy betojva?

hogy valaki majd Lénáról a hősnőröl fog fantáziavilágot alkotni?

ha csak magatoknak írtok az oké

de ez a felesleges " jajj más pont majd az én regényemet fogja ellopni, mert 1. olyan jól írok 2. van rá annyi pénze h ki is adja"...

érdekes egy emberkék vagytok ti :d

mintha azért nem vennék egy kocsit, mert másnak már van olyan :P vagy hasonlók XD hozzáteszem nagyon hasonlók

2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudod ez olyan magyarm mentalitás. Ha már én nem lehetek világhírű író, akkor más se legyen, az én ötletemmel pedig nehogy már!

Kicsit félreismersz. Távol áll tőlem a fantáziavilágok kitalálása, és nem is itt akarok amerikai költő lenni.

És ja, én olyan jól írok, hogy mindenki engem akar koppintani, szóval köszönöm, hogy érdekesnek tartasz :P

2013. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem azért tart attól, hogy ellopják az ötletét, mert akkora nagy írónak tartja magát. Egyszerűen ez az enyém, dolgoztam vele, összeraktam, kitaláltam, és nem szeretném viszontlátni egy weboldalon.

Miért olyan nagy baj az, hogy az ember sajátjának érzi a munkáját? Gondolom a melóban sem szeretnéd, ha valaki a sajátjaként adná el az ötleteidet.

2013. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy általában több történetet írok egyszerre, de a legfontosabb most talán ez:


Sárkányok mindig is voltak. Az emberek sokáig istenítették őket, de egy idő után hitük meggyengült. Hamarosan kiűzték őket a kontinensekről. A Föld összes megmaradt sárkánya egy elhagyatott szigetcsoportra menekült, ezek lettek a Sárkány - szigetek. A sárkányok feje Szerződést kötött az emberekkel, miszerint emberi lény nem léphet a szigetek partjára. A határok világosak.

Azonban egy Jóslat, egy hajón való találkozás a 21. században, egy különleges lány, é egy félvér fiú képesek megdönteni ezt az egészet? Mégis, mit terveznek a sárkányok? És mi köze ehhez a Kiválasztottaknak? A válaszért meg kell találniuk a többieket, ami nem lesz könnyű.


Hát, összefoglalva z első részt, ennyi. Ha tetszik, priviben küldhetek még pár dolgot róla... Egy füzetbe dolgozom át a nyers változatot (sárkányos a borítója... :) )

13/L vagyok.


Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de vannak olyan zenék, amik hatással vannak rám, és egyből a karaktereim jutnak eszembe. No meg ott vannak a jó öreg matekórák, amikor felüdülés mással is foglalkozni (mármint matekozni meg írni kb. egyszerre)

Igazából a nagy részét a suliban írom, ott látom az embereket, és figyelem a reakciókat. És szeretem ezt csinálni. Nagyon.

2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!