Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem értem, ha van könyvtár,...

Kata 2000 kérdése:

Nem értem, ha van könyvtár, akkor minek megvenni a könyveket? (lent)

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésben, hogy valaki szerint azért nem olvasnak a gyerekek, mert túl drágák a könyvek. De könyörgöm, ha az összes elolvasott könyvemet megvenném, akkor egy szoba se lenne elég. S ha mindenki manapság inkább megveszi a könyvet, és pénzt költ rá, akkor minek van az ingyen könyvtár???

2013. febr. 1. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Én szeretem megvásárolni a könyveket,számomra sokkal kényelmesebb és praktikusabb,arról nem is beszélve,hogy nálunk a rokonság is el szokta olvasni őket,úgyhogy így még érdemes is megvenni. Könyvtárba szakkönyvekért/szakirodalomért szoktam menni,amikor vizsgákra készülök.

Szerintem a gyerekek nem azért olvasnak keveset mert drágák a könyvek,hanem mert nem szeretnek olvasni.

2013. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretek olvasni, de valahol ezt olvastam, hogy az gyerekek azért nem olvasnak mert túl drágák a könyvek, és nem vásárolják meg...Köszi a választ!
2013. febr. 1. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem olvasnak mert az olyan mintha tanulnának és mivel utálnak tanulni ezért olvasni is. Meg a filmek max 2-3 órásak míg egy 300 oldalas könyvet több napig kéne olvasniuk.
2013. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy a drága könyvek miatt nem olvasnak, iPhone-ra meg tabletre meg minden szarra van pénz, de könyvre már nincs? Persze én is inkább költök elsőnek valami elektronikus cuccra, mint egy könyvre, de ha akarok olvasni akkor azért 2-3 ezret simán összeszedek egy könyvre.


Amúgy én is szeretem megvenni a könyvet, hogy aztán ha elolvastam kirakjam a polcra, jó az, ha megvan.

Ez olyan, minthogy pl. ha veszek egy filmet/játékot/zenét akkor azt még mindig inkább fizikai formájában megakarom fogni, nem csak digitálisan letöltöm és a gépen nézhetem, ennyi erővel akkor már ingyen is letölthettem volna, semmi extrát nem kapok.


Szerintem azért nem olvasnak az emberek (és nem csak a gyerekek, felnőttek is ugyanúgy keveset olvasnak), mert gyerekkoruktól kezdve valami el lett rontva. Úgy állnak hozzá a könyvekhez, hogy az rossz, hülyeség, szerintem a kötelező olvasmányoknak is van hozzá közük, pár nagyon nem tetsző könyvet is ki kellett olvasni, és az egy életre meghatározza a könyvekhez való hozzáállásunkat.

2013. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hypno ***** válasza:
100%

Az ember természeténél fogva olyan, hogy birtoklni akarja a dolgokat.


Ezen dőlt meg a kommunizmus is mint ideológia.

Mert mi is a gond azzal az elvvel, hogy "mindenki a képeségei szerint járuljon hozzá a közösség boldogulásához és a szükségletei szerint használja az előállított javakat"?

Az, hogy az ember nem így működik.

Nem akar egy lenni az egyenlők között, hanem parancsolni szeretne a többieknek. Nem éri be egy cipővel, kabáttal, bármi mással, haanem többet akar. Alkalmasint annyit, amennyire nincs is szüksége.


A könyveken ráadásul kissé túllépett a technika. A könyvek előtti korokban az emberek meséltek egymásnak, aztután a könyveket olvasták, mostpedig az interneten írunk. A meséket készen kapjuk filmek formájában

2013. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját az mindig más érzéssel tölt el, mint a kölcsön vett. Volt/van egy ilyen kezdeményezés, hogy félig könyvesbolt-félig könyvtár üzlet nyílt Bp-n, meg talán Pécsen is, ahol a megvásárol könyvet vissza lehet vinni, és az összeg egy részét visszatérítik, majd az adott könyvet kölcsönözni lehet a későbbiekben, de az emberek nagy része megtartja a könyveket.

Tényleg nagyon drágák a könyvek, és vannak kisebb könyvtárak,a hol nem is vásárolnak kortárt irodalmat, aki hozzá akar jutni, vagy letölti, vagy megveszi. Ehhez az kell, hogy a szülő szeressen olvasni, másképp lehet olcsó is az a könyv, akkor sem fogja megvenni.

2013. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
sokkal jobb ugy olvasni, hogy a tied a konyv, és nem kell visszavinni, nincs hatarido, meg ilyenek. es manapsag a gyerekek, es a felnottek is azert nem olvasnak, mert a kotelezo olvasmanyokkal eloltek azt az erzest, hogy jo olvasni. mert valljuk be, hogy az Egri csillagok, nem egy mai olvasmany... de nem azert nem olvasnak, mert draga a konyv, mivel a korszeru techinkaknak koszonhetoen mar a gepeken is lehet olvasni... (bocs, hogy igy irok, ezen a gepen nincs ekezet
2013. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki a könyvtárból venné ki a könyveket, akkor nem adnának ki könyveket, mert nem érné meg. Arról nem is beszélve, hogy a saját könyvbe bármikor bele lehet lapozni, olvasni, nem kell kivárni, mire újra kivehetővé válik.

A könyvtárak sem ingyenesek a 16 éveseknek vagy idősebbeknek.


Korábban már leírtam a véleményem egy hasonló kérdésnél, szvsz olvastad ott, de azért bemásolom ide:

1. Én elég sok olvasó fiatalt ismerek, nagy általánosítás, hogy nem olvasnak. Persze sokaknak csak az az olvasás, ha klasszikust olvas, ill. ha látványosan könyvmolykodik.


2. Rendesen meg kéne tanítani a gyerekeket olvasni, nem Karácsonyig lezavarni az egészet, s ha nem tudja tartani a tempót, akkor elkönyvelni hülyének. Szépen szótagolva legalább tavaszig tanítani, a gyorsabban haladóknak meg külön feladatokat adni.


3. Tapasztalatból mondom, hogy a kötelezők az olvasási kedv legnagyobb gyilkosai! Megtanítják a gyereknek, hogy az olvasás kényszer, a regény unalmas, érthetetlen, vontatott, jobb, ha kerülik.

Én másfél évig nem bírtam könyvet venni a kezembe, miután muszájból, mert a tanár befenyített, félig elolvastam a Kőszívű ember fiait.

Akiket megkérdeztem, miért nem szeretnek olvasni, 90%-ban a kötelezőkre fogták.


4. Ha a gyerek látja, hogy a szülei olvasnak, nagyobb eséllyel fog ő is olvasni.


5. Régen sokkal kevesebb lehetőség volt szórakozásra, így természetes volt, hogy egy-egy szegmensére több fő jutott; ma már rengeteg választási lehetőség van.

2013. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem szükségem van a könyveimre, hogy a sajátom legyen, nem egy idegen valami. Hogy újraolvashassam, bármikor, amikor kedvem van belelapozhassak, ha csak egy jelenetre vágyok belőle, akkor is kéznél legyen. Könyvtárból szakkönyveket veszek ki. Soha semmi mást nem vettem ki onnan.


A gyerekek meg azért nem olvasnak, mert manapság minden más, ami kevesebb koncentrációt igényel, jobban leköti őket, a net, az xbox, a tv a menő, nem az órákig tartó koncentrálás. Szomorú és elkeserítő, de szerencsére még mindig van sok fiatal, aki olvas. És ahogy nőnek, egyre többen vesznek könyvet a kezükbe, remélem.

2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!