Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok,...

Milyen könyveket ajánlanátok, amelyek a második világháború koncentrációs táborairól szólnak?

Figyelt kérdés

Amiket olvastam: Anne Frank naplója, Sorstalanság, Kirády Attila: Emberkísérletek a náci haláltáborokban, Dr. Nyiszli Miklós: Mengele boncolóorvosa voltam.

Van ezeken kívül főleg dokumemtumfilm-jellegű leírás? Amikben a sok kísérletet, öldöklést, a táborok napirendjeit stb. írják le?

Nagyon érdekel ez a témakör, köszi a válaszokat.

20/L



2013. febr. 3. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Wiesław Kielar

A 290. számú auschwitzi fogoly.


Robert Merle

Mesterségem a halál.

2013. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A 290. számú auschwitzi fogoly c. könyvet a legátfogóbb, leghitelesebb könyvnek tartom ebben a témában.
2013. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatot, tartalom alapján nagyon jónak tűnnek, mindenképp elolvasom őket :)
2013. febr. 3. 19:32
 4/9 Arkhia ***** válasza:

Pauk Anna: A 12539-es számú fogoly


Nem tudom, lehet-e még kapni, de rám nagyon nagy hatással volt.

2013. febr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oliver Lustig: Lágerszótár
2013. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 4. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Semprun: A nagy utazás


A koncentrációs táborba vezető vonatútról szól. Elég régen olvastam, de nagyon megfogott.

2013. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gungasam ***** válasza:

Fanny Marette: Egy színésznő naplója.

Francia színésznőről szól, aki nem túl mélyen az ellenálláshoz kapcsolódik és nem tud "időben" eltűnni,realista szóképekkel de nem sokkoló kifejezésekkel írta le saját sorsát.Végül, évek múltán, sikeresen felszabadult a fogolytáborral együtt.

2013. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket is :)
2013. febr. 5. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!