Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok egy...

Milyen könyvet ajánlotok egy 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés
És nem olyan nyálas tiniregényekre gondolok, mint az Alkonyat.
2013. febr. 6. 19:38
1 2
 1/13 anonim válasza:

Rejtő Jenő könyveket én speciál imádom.De lehet ha 1 kicsit fiúsabb lány vagy akkor már bejönne.Rengeteg humor,kaland stb..

Kedvenc részem Piszkos Fred a Kapitány

1 kis izelitő:

“- Uram! A késemért jöttem! - Hol hagyta? - Valami matrózban. - Milyen kés volt? - Acél. Keskeny penge, kissé hajlott. Nem látta? - Várjunk... Csak lassan, kérem... Milyen volt a nyele? - Kagyló. - Hány részből? - Egy darabból készült. - Akkor nincs baj. Megvan a kés! - Hol? - A hátamban. - Köszönöm...”

2013. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Aranypöttyös könyvekhez mit szólsz? Ugyan felnőtteknek ajánlották, de én is elolvastam egy párat közülük! Nekem bejöttek! Bocs, hogy ennyit tudtam ajánlani, de nem tudom, hogy a többi olvasott könyvemet beleraknád e a "nyálas tiniregény" kategóriába.

l/14

2013. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Egyértelműen Szent Johanna gimi!
2013. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

szent johanna gimi nálam a nyálas regények közé tartozik. :D

pöttyös könyvek tényleg jók,vagy elmész könyvtárba és megkérdezed a könyvtárost aki kielégíti az igényeidet :D

2013. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Rejtő Jenő tényleg jó választás lenne, de ha szereted a régebbi korokban játszódó történeteket, akkor olvashatsz Dumas-t ( A három testőr, Vasálarcos, D'Artagnan történetek)vagy romantikus regények közül ajánlom: Jane Austen - Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, vagy Louisa May Alcott-tól a Kisasszonyok.

A te korodban én nagyon rákaptam Agatha Christie regényeire is.

2013. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Márciuska ***** válasza:
100%

Rejtőt én is ajánlom, Jane Austen is zseniális (Kedvencem az Emma). De örök érték Verne is, (Kétévi vakáció, A tizenöt éves kapitány, Grant kapitány gyermekei). Én speciel faltam E. R. Burroughs eredeti Tarzan-regényeit is, kalandos is, szerelmes is, és még véletlenül sem nyálas.

Szolgálhatok egy hosszabb listával is, böngészgesd:

- Gárdonyi Géza: Ida regénye (Ez a személyes kedvencem)

- Meg Cabot sorozatai (Jenny Carrol álnéven is írt)

- Deborah Chiel: Sabrina

- Michael Ende: Momo

- Frances Hodgson Burnett könyvei (A kis lord, A padlásszoba kis hercegnője, A titkos kert)

- Annie M. G. Schmidt: Macskák társasága

- Szabó Magda: Sziget-kék

- Cécile Aubry: Belle és Sebastian

- Peter Freund-tól a Laura-sorozat

- Kai Meyer-től a Hullámok gyermekei-trilógia

- Linda Sue Park: Min mester inasa

Jó olvasást!

2013. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezt az egyetértést! :) Én is mindenekelőtt Rejtőt ajánlanám. Piszkos Fred, a Kapitány, A tizennégy karátos autó, Szőke ciklon, Vesztegzár a Grand Hotelben, Az elátkozott part, A három testőr Afrikában, stb.

Ha Rejtő könyveit már kiolvastad, jöhet Verne (a kedvencem tőle a Kétévi vakáció volt kb. ennyi idősen) és P. G. Wodehouse (Gáz van, Jeeves!, Forduljon Psmithhez, stb.).

2013. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Mivel ennyien ajánlottátok, bele is kezdek valamelyik Rejtő könyvbe. Tényleg nagyon örülök, hogy segítettetek, így most elég sokáig nem kell aggódnom, hogy miket fogok olvasni :)

2013. febr. 7. 14:22
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Most populáris a Szent Johanna Gimi. Tini regény, de nem nyálas. Humoros. Együtt nevethetsz, vagy sírhatsz a szereplőkke.

Nézzük csak. 13 éves vagy, akkor ajánlom a Meg Cabot könyveket. Tőle ha tiniregényre vágysz, akkor: a neveletlen hercegnő naplója, ha misztikusat szeretnél olvasni, akkor: A mediátor :)

2013. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg Cabot könyvek :)

Darren Shan - Rémségek cirkusza

Harry Potter (mondjuk azt gondolom, olvastad)

Rejtő Jenő

És a kihagyhatatlan Vörös -illetve arany pöttyös könyvek

2013. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!