Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok egy...

Milyen könyvet ajánlotok egy 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés
És nem olyan nyálas tiniregényekre gondolok, mint az Alkonyat.
2013. febr. 6. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

-Nógrádi Gábor könyvek: Pete Pite, Az anyu én vagyok

-Jacqueline Wilson könyvek: Tőle kb. bármit, mindenféle témát feszeget, ami egy 13 évest érdekelhet. :)

-Meg Cabot könyvek: Neveletlen hercegnő naplója sorozat; Tinibálvány, Egy igazi amerikai lány 1-2

- Jane Austen könyvek: abszolút lányregények, romantikus kötetek többnyire, ha egy kicsit fogékony az ilyen stílusra, tetszeni fog neki.

- Bronte nővérek könyvei

- J.K. Rowling Harry Potter sorozata

- Én 12 voltam, amikor olvastam a Gyűrűk ura trilógiát, én akkor szerelmes lettem Tolkien három csodálatos kötetébe, szóval ha a fantasy-t egy ici-picit is szereti, szerintem ez egy remek könyv egy 13 évesnek.

- Darren Shan vámpír kötetei!! Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire csodás élményt nyújtottak anno számomra ezek a kötetek. Még a nagy vámpírláz előtti időkről van szó, amikor még nem minden harmadik könyv a vámpírokról szólt. Szerelmi szál szinte teljesen elhanyagolható a 12 kötetben, puszta izgalom az egész, egyszerűen imádtam. (dedikált köteteim is vannak ám. :D nagyon szerettem/szeretem.)

...jaj mennyit lehetne még sorolni. :D

2013. febr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
piros pontos könyvek a könyvtárba meg Szent Johanna Gimi összes része :) Szerintem nem nyálas, hanem pont hétköznapi :) Nekem tetszenek, de ki mit szeret, na meg amit Reni olvas az SZJG(szentjohannagimibe) azt is mind ajánlom :)
2013. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat :) A Harry Potter könyveket, a Szent Johanna gimit, és még régebben szinte az összes Meg Cabot könyvet olvastam amúgy és egypár Vörös pöttyös könyvet is. A tesóm folyton azzal nyüstöl, hogy kezdjek bele a Darren Shan könyvekbe, szóval azt sem fogom kihagyni. A többi könyv is nagyon szimpinek tűnik, mégegyszer köszi, mennek a zöld mancsok ;)
2013. febr. 10. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!