Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mirôl szól az éhezôk viadala...

Mirôl szól az éhezôk viadala trilógia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég volt a szülinapom, és a nagyszüleim vették meg a trilógiát. A helyzet az hogy nem igazán ismerem és ezért nem is nagyon kezdek bele, félek hogy nem fog tetszeni.

Mirôl szól illetve mi a véleményetek róla/róluk?

Ha lehet, bôvebben. Köszönöm:)


2013. febr. 9. 20:20
 1/2 AccountManagerkovács ***** válasza:
0%
Amerikai gagyi lenyúlása Takami Kosún Battle Royale-jának. Viszont baromi trendi, mindenki odavan érte és hamarosan jön a film második része, úgyhogy ha elolvasod, akkor tök menő lehetsz.
2013. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a Battle Royale-t még nem olvastam, bár tervezem.

az Éhezők viadala... hát spoiler nélkül mint mondjak:) Egy dísztópiás regény, a jövőben játszódik.

Arról szól, hogy... bemásolom, amit a Wikin találtam:

"Észak-Amerika romjain ma Panem országa, a ragyogó Kapitólium és a tizenkét távoli körzet fekszik. A Kapitólium kegyetlenül bánik Panem lakóival: minden évben, minden körzetből kisorsolnak egy-egy tizenkét és tizennyolc év közötti fiút és lányt, akiknek részt kell venniük Az Éhezők Viadalán. Az életre-halálra zajló küzdelmet élőben közvetíti a tévé. A tizenhat éves Katniss Everdeen egyedül él a húgával és az anyjával a Tizenkettedik Körzetben. Amikor a húgát kisorsolják, Katniss önként jelentkezik helyette a Viadalra, ez pedig felér egy halálos ítélettel. De Katniss már nem először néz farkasszemet a halállal – számára a túlélés a mindennapok része. Ha győzni akar, olyan döntéseket kell hoznia, ahol az életösztön szembe kerül az emberséggel, az élet pedig a szerelemmel. "

nekem tetszett, bár van benne egy enyhe tvájlájtos beütés, az nekem nem hiányzott bele, de ettől függetlenül élvezhető.

2013. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!