Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha kiolvasok egy könyvet, és...

Ha kiolvasok egy könyvet, és rövid idő múlva azt se tudom olvastam-e egyáltalán, semmi se maradt meg belőle-az rólam állít ki bizonyítványt vagy a könyvről?

Figyelt kérdés
Van olyan könyv pl. amit kiolvastam, majd kicsit később kölcsönkaptam egy másik példányt belőle, és elkezdtem újra olvasni. Kb. a harmadáig jutottam mire feltűnt hogy ezt már olvastam, és nem is régen. Semmi se maradt meg belőle, még a szerző-cím se. Ha egy könyv ennyire semmi nyomot nem hagy-akkor velem van a gond vagy a könyvvel?
2013. febr. 12. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettővel gond lehet,mert én még akkor is szoktam emlékezni,ha csak néhány oldalt olvasok el:D
2013. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
annyit azért tudni kell rólam hogy rengeteget olvasok van hogy 4-5 könyvet párhuzamosan, a legkülönfélébb témákban
2013. febr. 12. 09:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt általában nem szoktam elfelejteni, hogy mit olvastam és mit nem, a történetre is emlékszem körvonalakban, de ha mondjuk 2 év után elolvasok egy könyvet még egyszer, akkor ugyanolyan élményt tud nyújtani, mint első olvasásra, mert a részletek már nincsenek meg az emlékezetemben.
2013. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van könyv, ami nem is jut eszembe ha nem olvasom, vagy elkezdem újra és rájövök hogy már olvastam régebben. Lehet hogy csak szimplán nem fogott meg, vagy én pl, mikor olvasom tetszik, de utána elfelejtődik mégis.


Sztem nem "bizonyítvány" ez, csak lehet hogy neked épp az a könyv nem jött be.

2013. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Számos könyv egyszerűen nem fogja meg az embert. Vagy 10 könyvét olvastam pl. Vavyan Fable-nek, de már nem tudnám mondani, hogy melyeket, mert tizenkettő egy tucat belőlük.

Benned is lehet persze a hiba. Ha jó könyvekre sem emlékszel, akkor ez a helyzet.

2013. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mirk ***** válasza:

Ha igazán tetszett volna emlékeznél rá.


Én így vagyok Brant Weeks Éjangyal Trilógiájával. Egymás után olvastam el angolul három hasonló fantasy sorozatot is, és talán pont a hasonlóság miatt, valahogy összefolytak, az éjangyalból csak annyi ragadt meg bennem, hogy voltak benne láthatatlanná váló bérgyilkosok meg valami nagy csata a végén mindenféle hatalmas gonosszal.

2013. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak néhányszor fordult elő, akkor a könyv hibája volt, ha állandóan ez van, akkor veled van a gond. (Édesanyám a filmekkel van így, mindig a film nézése közben jön rá hogy már látta.)


Bár ha belegondolok, én még akkor is emlékszem a szerzőre/címre, ha csak a fülszöveget olvastam.


Több könyvet pedig nagyon nem ajánlott egyszerre olvasni. Egy könyvet meg kell tisztelni, mint értéket, és teljesen átadni magunkat neki, amíg tart. Lehet hogy emiatt felejted el őket.

2013. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én a filmekkel vagyok így, bár ha belenézek, eszembe szokott jutni,h már láttam, csak címet nem tudok társítani hozzá, könyvekkel még sosem jártam így

nem jó könyveket olvasol, vagy csak nem érint meg, amit olvasol, és feledékeny vagy

2013. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

már le is írtad a kommentedbe , az okot . azért nem maradnak meg benned , mert 4-5 könyvet olvasol egyszerre . szerintem egy könyvet olvas csak , de arra figyelj oda ne kapkod el , élvezd . ne probálj úgy könyvet olvasni , mint ahogy manpság minden ember él - kapkodva , gyorsan.

egyébként én húznám a számat ha ilyen emberrel találkoznék , bár ha olyan könyv lenne , ami unalmas stb. akkor lehet nem úgy "állítanám ki rólad a bizonyítványt" .

2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!