Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jane Austen vagy Bronte-nővérek?

Jane Austen vagy Bronte-nővérek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 00:14
 1/4 anonim válasza:
Jane Austen...Bronte-k olvasmányos, de nem olyan kifinomultak.
2013. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő! Austen stílusa könnyedebb, humorosabb, csipkelődő. Ha kikapcsolódásra vágysz, ez a jobb választás. A Bronte- könyvek szerintem komolyabban és mélyebben dolgozzák fel a szerelem és párkapcsolat témáját, meg a női függetlenedési vágyat.

Én nem tudnék választani közülük. A Jane Eyre és az Üvöltő szelek ugyanúgy a kedvenceim közé tartozik, mint a Büszkeség és Balítélet vagy az Emma.

2013. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előzővel ellentétes válaszom lesz.

Szerintem is mindkettő, csak másképp. :)

(Ízlések és pofonok)

Nekem a Bronte-könyvek sokkal nagyobb kikapcsolódást nyújtottak. A szenvedély mely körüllengi az oldalakat teljesen elvarázsolt, s a története is... A mondatok, az emberek karakteressége. Olykor könny hullott a szememből, vagy csendesen elmosolyodtam. Vagy éppen borzongás futott végig a hátamon, s remegve lapoztam tovább... Ah, imádom... :) Nem tagadom, abban is kell gondolkodni, de nekem kellemesebb...

Austen könyveiben is megjelenik a szenvedélyes szerelem, de ott inkább érzem azt az "angolos", viktoriánus könnyedséget. Ami persze nem előnytelen, mert ad egy kis stílust az írónak, csak Brontétól kitörő szenvedélyességet vettem észre, míg itt, egy kicsit visszafogottabb, és a dialógusokon keresztüli mély filozófia, amin érdemes elgondolkodni. Tetszenek az Ő művei is, de számomra inkább egy ilyen "leülök, és gonolkozom", mint a másik. :)

De lehet, hogy még változni fog a véleményem, nagyon fiatal vagyok ebben a műfajban. :)

2013. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a voksomat a nővérek mellett adom le. Sokkal jobban szeretem őket, mint Austent. Tőle is olvasgattam könyveket, a Büszkeség és balítéletet még elovastam, de néha majd bealudtam a felette, de az Értelem és érzelmet már nem fogadta be a gyomrom.
2013. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!