Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen könyvet...

Elolvasnátok egy ilyen könyvet (fantasy/sci-fi/thriller)?

Figyelt kérdés

Igazából barátnőm írja, nem én. Nekem nagyon tetszik, de hiába mondom neki, nem hiszi el. Nagyon szégyenlős. Mondtam neki, hogy fejezze be, aztán adja ki, de....

Na mindegy. Szóval azért dobtam ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is - aztán ki tudja, lehet megmutatom neki, hogy egy kicsit több önbizalma legyen (természetesen, ha pozitív visszajelzésből van több).


Szóval íme a történet egy része, nagy vonalakban:

Egy 22 éves lányról és az ő kalandjairól szól a történet, akiről kiderül, hogy igazából egy reptiod, akit azért küldtek a Földre, hogy megtudják (mármint a Reptoidok), hogy élhető-e a bolygó - természetesen azért, mert el akarják foglalni. A lány/lény :) sosem érezte magát a Földre-valónak, utálta a szabályokat, törvényeket....Belemélyedt az Ezotéria világába - próbált kiutat keresni. Járt pszichológusnál, mert azt hitte, hogy őrült +plusz a "szülei" kezelhetetlennek tartották....stb.

A Reptoidoknál van egy olyan ritka jelenség, amit "Köteléknek" nevezett el, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy az egyik reptoid születésekor hozzákapcsolódik egy másikhoz, és így egy párt alkotnak - megosztják a gondolataikat...stb.

Ja és hogy a 22 éves kor bébikornak számít a reptoidoknál, de mivel a lány emberek között élt, sokkal gyorsabban fejlődött, mint egy reptoid. 22 évesen egy 100 éves reptoid/ember testében volt. Na és ugye van ez a "Kötelék", ami arra késztette a másik reptoidot, akivel kapcsolatban állt, hogy ő is sokkal gyorsabban növekedjen és fejlődjön, mint egy átlagos reptoid....És ezért kísérletezni kezdtek rajta, majd egy 'csőbe' rakták megfigyelésre. A kapcsolat így majdnem megszakadt kettejük között....stb.


A többire már annyira nem emlékszem, mert csak úgy a válla fölött olvastam én is. Szerintem ez egy remek kis fantasy/sci-fi/thriller story lenne. :)

Mit gondoltok?



2013. febr. 18. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A burok jut róla eszembe, ami nem rossz, mert azt is csak a csöpögés vágta tönkre.

Elég vázlatosan fogalmaztál, szóval nehéz véleményt mondani róla, de így elsőre tetszik, persze ez még nem jelenti, hogy maga a "mű" fantasztikus lesz. :)

2013. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 AccountManagerkovács ***** válasza:

Nem értem, mi a lényeg. A csaj űrlény és van egy másik űrlény, aki az ő párja. És? Lesz valami invázió vagy az emberek kezdik őket üldözni?

Ez eddig a főszereplő személye, kb, de cselekmény az nincs. Vagy ez történik a könyvben, hogy ezekre jön rá?

2013. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg elég vázlatos, de csak azért, mert 'suttyomban' olvastam el, azt, amit tudtam. Úgy tudom, hogy az első részben ezek derülnek ki, hogy a lány élete tulajdonképpen meg van figyelve. Hogy minden lépéséről tudnak...Aztán a végén derül majd ki, hogy támadás indul a Föld ellen. A következőben (ha lesz) pedig maga a támadás, plusz a lány meg a párja szerepe lesz leírva. Bár még az is lehet, hogy egy könyvben lesz az egész...Nem tudom.
2013. febr. 18. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudom. Szerintem a sztori unalmas és fárasztó. Persze a "logós" illetve YA könyvek piacán ennél sokkal rosszabb könyvek is elkelnek. Azonban szerintem mint önálló könyvnek szinte semmi esélye sincs a piacon. Kiadói protekció és marketing nyomás nélkül bukta lenne.
2013. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kerekedhetne ki ebből egy egész jó kis történet, én lehet hogy elolvasnám. A barátnődet pedig mindenképp biztasd, szerintem van fantáziája az íráshoz úgyhogy hajrá! :)
2013. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mirk ***** válasza:

A cselekményleírásból nem lehet eldönteni, hogy egy könyv jó-e vagy rossz. A cselekmény és az írástechnika együtt alkotják a könyvet.

Mivel magából az írásból nem láttunk semmit nehéz bármit is mondani, csak a cselekményvázlatot lehet értékelni.

Ami viszont nem túl eredeti véleményem szerint. A GYK-n divatos reptoidokról szól, kombinálva az Alkonyatból ismert bevésődéssel és földönkívüli invázióval.

Eleve nem tartom sokra az olyan idegenekkel foglalkozó műveket amelyekben "invázió" meg "háború" van mivel ezekhez kell a legkevesebb alkotói fantázia és képzelőerő.


Habár meglehet, hogy egy mester még ebből is kihozna valamit, megfelelő fordulatokkal és ragyogó írástechnikával.

Fogadd el azonban, hogy amíg nem olvashattuk a művet, nem születnek itt mérvadó vélemények.

2013. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben van. :)

Attól még bíztatom a barátnőmet, hátha úgy dönt, hogy befejezi.

Utolsónak - egyébként mindketten utáljuk a Twilight-ot, tehát nem valószínű, hogy onnan jött az ötlet.


Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2013. febr. 18. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez elég kevés, de maga az alapsztori tetszik. Azon áll vagy bukik a dolog, hogy a barátnőd jól írja-e meg. Én is próbálkoztam már kisebb történetekkel, és én általában ott szoktam elrontani, hogy miután kitaláltam az alapsztorit, ami még talán elfogadható is lenne, rosszul írom meg, kapkodok, néha be sem fejezem, vagy túl zavarosan írom le a dolgokat. Erre nem árt figyelni. De ha sikerül érthetően megfogalmazni a dolgokat, és nem húzza túl sokáig a cselekményt, akkor egy nagyon izgalmas kis könyvet lehet belőle írni.
2013. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva ez a szinopszis nem fogott meg. Unalmas, nyakatekert, érdektelen, lapos... én nem olvasnám el.
2013. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!