Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem érezted még úgy, hogy a...

Nem érezted még úgy, hogy a film filmadaptációja lerombolta a benned alkotott képet?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit gondoltál, te láttad rosszul a könyvet, vagy a film értelmezte másképp?

2013. márc. 1. 12:14
 1/6 AccountManagerkovács ***** válasza:

Egy könyvet nem lehet rosszul látni. Az benne a varázslatos, hogy kialakul egy kép benned a figurákról, a helyszínekről, az eseményekről és mindez teljesen egyedi, mert csak te látod pontosan úgy. A film más emberek víziója ugyanerről. Ha nagyon jól sikerült adaptáció, akkor akár e figurák a filmből átvehetik a fejedben lévők helyét, de nem biztos, hogy ez bekövetkezik.


És hát ahány ember, annyiféle értelmezés. A filmnél vannak egyéb szempontok is, amiket figyelembe kell venni, pl. a játékidő. Egy 500 oldalas regényt annyi ideig olvasok, ameddig csak akarok, nincs kötöttségem, de mondjuk az ebből készült filmnél lehet, hogy nem akarok 3-4 órát a moziban ülni. Így a filmes víziót meg KELL változtatni.


Meg aztán vannak olyan dolgok, amiket filmen nehéz visszaadni, például a karakterek belső monológjait, a narrációt, az olyan dolgokat, amiket nem lehet látni.


A véleményem az, hogy egy jó könyvről kialakult képet egyetlen filmadaptációs hatás sem tudja lerombolni, bármilyen is legyen az a mozi. Vagy hozzátesz valamit, vagy fel sem ér hozzá és akkor elfelejted vagy megpróbálod elfelejteni.

2013. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbb könyvből készült film egy hatalmas szenny. Vegyük példának a Twilightot. Némely értelemben volt egy rendes könyv, és nemes egyszerűséggel megölték bennem a szereplőket, akiket elképzeltem, a két főszereplővel.

Persze vannak olyan helyzetek, amikor a film jobb lett, mint a könyv, de ilyet ritkán tapasztaltam

2013. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lerombolás azért túlzás, de még nem láttam olyan filmadaptációt, amely elérte volna a könyv színvonalát. Persze vannak jó filmadaptációk, csak nem olyanok, hogy hanyatt esek a gyönyörtől.

Egy könyvet nem lehet rosszul látni. Mindenki másként értelmezi vagy képzeli el. Ezért is gondolom én úgy, hogy a többség szemében egy film színvonala sosem éri el az alapjául szolgáló könyvét - mert sosem kapod 100%-ig azt, amire számítottál. Persze ettől még tetszhet a film.

Engem többnyire lelomboznak a film eltérései a könyvtől, de azért megállapítom, hogy egész jó kis film volt, megérte megnézni. Kivételt csak néhány eset képez, például a Harry Potter filmek, különösen az első kettő, ahol nem is az eltérések, hanem egyszerűen a filmes megvalósítás színvonaltalansága lombozott le.

2013. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát: annak idején Mario Puzo: A Keresztapa című könyvét maga a film tette felejthetetlenné.

Próbálkoztam az író többi könyvével is, de érdekteleneknek találtam.

2013. márc. 1. 14:04
 5/6 sámliműszerész ***** válasza:

az egyik kedvenc könyvem, a ˝Galaxis útikalauz stopposoknak˝ filmváltozata, olyan pocsék volt, pedig a könyv minden részét imádtam.

Másik nagy csalódás a ˝Full metal jacket˝ volt, a színészi játék jó volt, de nem adta a könyv légkörét, egyáltalán. Aztán ott van a ˝Mechanikus Narancs˝ Kubrick mester írása sokkal izgalmasabb mint a film. Talán 2-3 olyan adaptációt tudnék ami jobb volt filmen, de nem jutnak eszembe úgyhogy nem is annyira kedvenceim.

2013. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Khaleesi98 ***** válasza:
Imadom stephen king 'carrie'-jet(es mas konyveit is) es miutan megneztem a filmet egy vilag dolt ossze bennem. Nem a konyv lett kevesebb a szememben hanem egyszeruen csalodott voltam amiert egy ilyen jo konyvet igy elrontottak 2x is.
2014. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!