Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a novelláról?

Mit gondoltok erről a novelláról?

Figyelt kérdés

Csak részletet lehet belőle olvasni itt: [link]


Nem én írtam, csak úgy közlöm hanem az uncsitesóm :)Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok róla! :)



2013. márc. 10. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Japános. És paranoid. Ez volt az első két szó, amely az eszembe jutott róla.

A japán kultúra hangulatára emlékeztet az iskolai egyenruha, a szigorú rend, és az, hogy a diákok különféle külső szimbólumokkal jelzik a kapcsolati státuszukat és más dolgokat magukról. Hasonló motívumokkal leginkább japán filmekben és animékben találkozhatunk.

Paranoid hangulatot keltettek a tulajdonnevek: Központi Város, Tanács (ezek az arctalan hatalom érzését keltették bennem), az, hogy az édesapa legális hazudozásra tanítja a gyermekeit, hogy ez megosztja őket, és a szigorú rend, amely az egész írásból érződik. A rend, amelyben a becstelenség különféle módozatai nemcsak megtűrtek, de egyenesen megköveteltek, és amelyet a benne élők többsége automatikusan a magáévá tesz, de azért akad olykor egy-egy polgár, aki nem.

A helyesírás és a fogalmazás teljesen rendben van, egy vesszőhiba volt összesen, ha jól emlékszem.

Nekem összességében mégsem tetszik. Egyrészt nem vagyok diák, így az iskolai környezetben játszódó történetek nem érdekelnek, de ez magánügy. Fura, idegen, örömtelen, elfojtott indulatoktól feszengő világot sejtet ez az írás, ha láttad esetleg A sógun orgyilkosa című filmet, nos nekem az jutott többek között az eszembe róla. Nem lennék meglepve, ha a főszereplőből előbb-utóbb olyasmi válna, mint a sógun orgyilkosa, vagy mint Beatrice, a Kill Bill főhőse, aki az általánosan elfogadott bűn eszközével sújt le a rendszerre, amely ellen fellázadt.

Jó írás tehát, jól tud írni a főszereplő, de nekem tetszik, mert negatív az egész atmoszférája.

2013. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!