Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogy viszonyulnátok egy...

Ti hogy viszonyulnátok egy olyan könyvhöz, aminek a főszereplőjét úgy hívják, mint az írót?

Figyelt kérdés
Változtatna ez az értékén, nem olvasnátok kevésbé szívesen, nem zavarna? Persze nem akkor, ha önéletrajzi regényről van szó, hanem pl. ha a kedvenc könyvetek írója a saját nevét adná a főszereplőjének, mert a saját életéből is merített ihletet, és így életszerűbb legalább az ő számára?

2013. márc. 12. 20:22
 1/8 AccountManagerkovács ***** válasza:
Mondjuk egy Predator-regény esetében nem sokat számítana, de azért a Warhammer 40 000 univerzumában egy C.S. Goto nevű űrgárdista elég hülyén nézne ki.
2013. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mirk ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet. Egyértelműen azt jelenti, hogy az író azonosulni szeretne a szereplővel.

Mellesleg szegényes fantáziára utal, ha a szerző nem tud nevet adni a karakternek.

2013. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az alap mondjuk egy romantikus regény vagy könnyű fantasy. Ja, és szó sincs fantáziahiányról, mert mondjuk nem az igazi nevéről van szó, hanem az írói álnévről.
2013. márc. 12. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerinted honnan máshonnan merítene ihletet az író, a saját életén kívűl?


Mindenki azért tud más könyvet írni, mert más életet él, már körülmények között.

És az is a te "életed", ha más mond egy poént, de te hallod, és ott vagy. Az is a te "életed".


És szerintem ne jó a saját nevedet, ha az állnevedet is, de nem jó azt adni a főszereplőnek, ha már nem a saját életedről szól. Hanem a kitalált életedről.

2013. márc. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit. Jane Auten legtöbb regényében is van egy Jane, mégis tetszett mindegyik.
2013. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy pélául Darren Shan vámpírkönyvek sorozatában is Darrenek hívják a főszereplőt.
2013. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os én is ezt akartam írni.

tehát darren shan vámpír könyveiben is a főszereplőt darren shannek hívják még sem zavaró. sőt , a végefelé van egy olyan csavar ami miatt az ember elkezd gondolkodni, hogy mi van , ha .... ( tudom, hogy a valoságba lyen nincs, de még is)

de ez nem minden könyvnél mükdik jól. tehát, ha könyvet írsz inkább adj más nevet a főszereplődnek.

2013. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pl Leslie L. Lawrence? És ez még nem is álnév, csak az eredeti neve angolul. Ezen a néven E/1-ben írja a könyveit, és "ő maga" a főszereplő. Bár közel sem olyan alakban, mint amilyen eredetileg.. :)

Én szeretem a könyveit, nem zavar a név, meg semmi, hisz aki ismeri, annak egyértelmű hogy nem magáról ír. Nekem az jön le, hogy inkább úgy szeretne kinézni, és olyan szeretne lenni :D (vagy az is lehet hogy fiatal korában olyan volt..)

2013. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!