Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek mi a kedvenc könyvetek?...

Nektek mi a kedvenc könyvetek? És miért?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Brandon Hackett - A poszthumán döntés.

Jó kis sci-fi történet.

2013. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát rengeteg van, mindegyiket másért szeretem.


Kicsi korom óta Harry Potter rajongó vagyok: imádom a sztorikat (főleg az első 3-4 részét), a stílust, a humorát... Minden általam ismert nyelven legalább háromszor elolvastam már a könyveket.


Ennél "komolyabbakat" is szeretek persze.

Ha drámához van kedvem, akkor szeretem Shakespeare műveit, vagy pl. nagy rajongója vagyok Arthur Millernek.


Regények esetében Jodi Picoult könyvei első helyen vannak nálam (Pl.: A nővérem húga, Törékeny, Tizenkilenc perc, meg csomó, ami magyarul meg sem jelent, de szintén nagyon jók).

Mostanában "rákaptam" Isabel Allende könyveire, sok könyvet olvastam tőle, de csak spanyolul. Nem tudom, magyarul mi jelent meg ezek közül, vagy megjelent-e egyáltalán.


Szeretem a német irodalmat is, középiskolában rengeteget olvastuk eredetiben őket. A kedvencem ezek közül talán a Mario és a varázsló. Tetszik a finoman megfogalmazott társadalomkritika.


Szeretem a 22-es csapdáját, vagy a Száll a kakukk fészkére-t. Ha humoros kis novelláról van szó, akkor ott a Tanár úr, kérem. :)


Ezek csak példák, tényleg sok mindent nagyon szeretek, elég nehéz lenne egy konkrét kedvencet választani.

2013. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon szeretem az összes könyvet, amit eddig olvastam, de ha ki kell emelni, akkor ezek azok:


Darren Shan: Vámpír könyvek

Nem is tudom, egyszerűen tetszett a fogalmazás, hogy végre nem egy lány szemszögéből történnek dolgok, hogy kicsit gusztustalan, hogy lehet rajta izgulni. Plusz eddig a Darren Shan fajta vámpírok a kedvenceim. :)


Darren Shan: Kojaszan

Igen, sajnos nagyon szeretem a könyveit. :) De a szellemeket meg nagyon imádom, és ott volt mellé az a kicsit gusztustalan, valósághű leírás. Egyszer majdnem letettem egy szó miatt, de ez részletkérdés. :)


Darren Shan: Démonvilág

Ééééés igen! Ebben viszont megint imádom a nagyon erős fantasy, néha kicsit horror vonalat. Még jó, hogy a Város-trilógiát még nem olvastam, de már tervben van. :D És itt sokkal jobban érvényesül a gusztustalan és az ijesztő jelző. Egyszer konkrétan sikítva dobtam el a könyvet. Ez is csak tőlem telik ki, hogy egy könyvet dobálok sikítozva. XD


Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi

Tudom, hogy van, aki szidja, ahogy csak lehet. De én nem tartozom közéjük. Igaz, hogy Reni néha tényleg nagyon fel tud idegesíteni az értetlenségével, de szeretem ezt a sorozatot. Magyar írótól az első, amit olvastam, és nem bántam meg. Sajnos nem tudom szavakba önteni, hogy miért is szeretem, mert lehet, hogy emiatt szabályoznák a karakterek számát a moderátorok, így legyen elég annyi, hogy I <3 SzJG.


Anne-Marie Pol: Táncolj!

Ez volt az első (habár igen rövid) sorozat, amit olvastam, de még mindig nagyon szeretem. Ilyet nem olvastam azóta se, az élmény megmaradt, és az is, ahogy szinte megkönnyeztem minden szomorú és romantikus jelenetet, minden vidám jelenetem nevettem, és a sorozat végén örökre elraktároztam mindent a történettel kapcsolatban. Az első, és egyben utolsó sorozat volt, amiben a táncról olvastam. És nagyon, de nagyon tetszett! :D


És neked, kérdező?

2013. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nehéz kérdés, a Harry Potter könyvek mindig is dobogós helyen lesznek, mert magát a sztorit is imádom plusz általuk szerettem meg az olvasást. Aztán még ott van A tűz és jég dala, amiket tavaly nyáron olvastam el és azóta imádom, talán az író stílusa miatt tetszik annyira. A Leslie l Lawrence könyveket is imádom, mert érdekes és pörgős bennük a cselekmény.
2013. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A klasszikus Andersen könyveket szeretem.

Szeretem a lovas történeteket is, Harry Pottert,

Lovasból az éjféli lovas vagy az elveszett egyszarvú a favorit.

Nagyából bármilyen könyvet szívesen olvasok,csak ne legyen túl nyálas és cukormázas mert nem szeretek oldalakat olvasni az érzelmekről.

12/L

2013. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Kerstin Gier- Időtlen szerelem trilógia(Rubinvörös, Zafírkék és Smaragdzöld). Azért szeretem (vagy inkább imádom), mert izgalmas, van benne időutazás (főleg középkor és 20.század! Áááá!:D), romantikus is (imádom a főhősnő és a főhős "kapcsolatát"!:D), a szálakat nagyon jól szövi az írónő (azt hittem, csalódni fogok a végében, de nem így lett), jó a humora (rendesen lehet rajta nevetni!), a karakterek baromi jól ki vannak dolgozva (pont annyira jófejek vagy nem jófejek, amennyire kell!) és ráadásul, ami először tetszett meg benne, a főszereplő lány karaktere. A képzeletemben gyönyörű, és a belső tulajdonságai... Hát, maradjunk annyiban, hogy nagyon szeretnék hasonlítani rá.:D És azt is imádom, hogy van saját, hétköznapi élete is, nem csak "szuperhős".:D

Kérdező, Neked mi (vagy mik) a kedvenced (kedvenceid:D)?:)

2013. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Stephan King- Kathy Reichs-Tess Gerritsen fan vagyok. Ettől a három szerzőtől olvasok sokat :)

King könyveinek most kezdtem neki is imádom, nagyon izgalmas a stílusa, Gerritsen nél a személyek ábrázolása fogott meg Reichs pedig óriási példakép számomra :)

2013. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Molnár Ferenc - Egy gazdátlan sónak története

Ismerős helyzet. Én is 15 voltam, amikor a párom 32, és én is meg akartam ölni magam miatta.

2013. márc. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Legjobb barátom a cica


Macskadetektívek


Szerintem logikus miért😇😻

2019. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!