Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan könyveket,...

Ajánlanátok olyan könyveket, amiket egyszerűen lehetetlen kihagyni, olyan jók?

Figyelt kérdés

Bármilyen jöhet! Imádom a szépirodalmat, a romantikát, a krimit, az akciót, a humorosat, a horrort...


Lécci, ha tudtok, írjatok hozzá saját tapasztalatot is :DD


Köszi!! :DD



2013. márc. 23. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát sok ilyen van, de most leírom azokat, amelyiknél azt éreztem, hogy de kár hogy nem olvastam korábban, kár volt eddig kihagyni!

Knight: Légy hű magadhoz

Benedek István: Csineva

Mitchell: Elfújta a szél

Szabó Magda: Ajtó, Katalin utca, Az őz, A danaida

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Keyes: Virágot Algernonnak

2013. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%

Sebastian Fitzek- Terápia

Szuper könyv!!

2013. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vaszary Gábor: Ketten Párizs ellen

James Harriott: Állatorvosi pályám kezdetén

Rejtő Jenő: A fehér folt

Dan Brown: A Da Vinci- kód; Angyalok és démonok

2013. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Én ezek nélkül nem tudom, hogy mit kezdenék:

Darren Shan könyvek, mert nagyon nagy élmény volt, akármit mondanak mások, akkor is. Meg Stephie Davis Első csók sorozatából a második könyvet olvastam (nem függ össze az elsővel), de megkönnyeztem a végén, és a nagyonnagyonnagyon jó könyvek kategóriába raktam. Plusz gondolom már olvastad, a többiek meg még nem írták, és most le fognak szúrni, de az szjg is nagyon jó. Tényleg, én megkönnyeztem. Meg nevettem. Tehát jó. :)

2013. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

A következő könyvek annyira szórakoztatóak, hogy vétek kihagyni őket:


Rejtő (majdnem) összes művei. Tökéletes könyvek. A világirodalom legeslegnagyobb írójától.

Aszlányi Károly: Sok hűhó Emmiért. Jópofa, kalandos, humoros történet egy szerelmi szállal átszőve, de ne valami csöpögős baromságra gondolj. Az alaptörténet nem túl bonyolult: egy pasas meg egy nő összejönnek, közben azonban mindenféle jópofa dolog történik, és mellesleg Aszlányi baromi jó narrátor.

Vaszary: Ketten Párizs ellen. Két csóró magyar srác kiutazik Párizsba a századelőn, és próbálnak boldogulni.

P. G. Wodehouse-nak is kiváló, szórakoztató, vidám, mókás, kalandos regényei vannak, pl. Forduljon Psmithhez!, vagy Gáz van, Jeeves! Utóbbi pl. egy fiatal arisztokrata srácnak és zseniális komornyikjának mókás kalandjairól szól.

2013. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gyűrűk ura. Ez minden fantasyrajongónak alapmű, bár kinek, hogy tetszik. De szerintem annyira remekül felépített világ, hogy kihagyhatatlan. De a Hobbittal kezdj, ha elolvasod!

Trónok harca. Egyedi, kegyetlen, igazságtalan és valami fantasztikus. Izgalmas, és nagyon kell figyelni az utalásokra. ;)

Végzet Ereklyéi, Pokoli szerkezetek. Valamelyest humoros, pörgős könyvek, egyedi világ, sajátos karakterek, és romantika. :D

2013. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#1 - Köszi! Kutatok a könyvtárban :DD

#2 - Dettó. Kutatok :D

#3 - Rejtő Jenőtől már olvastam könyvet, és nagyon tetszett. Puttó. Kutatok :)

#4 - Köszi a könyveket. Am olvastam az SzJG-t, és teljesen egyetértek - megismételhetetlen, néhol könnyfakasztó, máshol "röhögésfakasztó". =DD

#5 - (#3) Köszi, h a humoros kategóriából is írtál :DD

#6 - A Gyűrűk Urát már terveztem, h elolvasom. Kösz a tippet - A Hobbittal kezdem :DD (Annak az 1. részét láttam is a moziban, nagyon tetszett, de valszeg könyveb sokkal jobb.) A Trónok harcának jelenleg az első kötetét olvasom, és teljes mértékben egyetértek :D A könyv elején állandóan a könyv végére kellett lapozgatnom, hogy megjegyezzem, ki kinek a kije xd

Rukkó - Kutatok :DD

2013. márc. 24. 19:01
 8/14 shoppingluw válasza:
Szerintem az Angyalsors is nagyon jó :)
2013. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Maurice Druon: Az elátkozott királyok (7 kötetes, történelmi),

Émile Zola: Állat az emberben,

Kurt Vonnegut: Az ötös számú vágóhíd, ( fekete humor, bármelyik könyve nagyon jó)

Robert Merle: Malevil, A sziget,

Rejtő Jenő vagy P. J. Wodehouse bármelyik könyve (humor),

Orwell: Állatfarm, 1984

Bulgakov: A Mester és Margarita,

Hasek: Svejk, a derék katona.

2013. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Márciuska ***** válasza:

- Rejtő Jenő minden könyve! - Rejtő nélkül nem is lenne élet az élet

- Szergej Lukjanyenko Őrség-sorozata - csak nemrég fedeztem fel, és imádom. Az első könyv kicsit döcögős volt, kicsit nehezebben érthető, de minden kötet egyre jobb, és szó szerint magával ragad

- Kristin Cashore: Garabonc, Zsarát - Fantasy, olyan lovagos-hercegnős típus, de nagyon egyedi, nekem nagyon tetszett az egész világ, amit felépített.

- Diana Wynne Jones: Vándorló palota, Égi palota, A másik palota - Na ezeket ne hagyd ki! Zseniális! Nagyon vicces! És izgalmas, és különleges! Sehol nem találsz hasonlót!

- Michael Ende: Végtelen történet - Kötelező olvasmánnyá tenném. Gyerekeknek imádnivalóan kalandos, felnőtteknek pedig annyi töprengenivalót ad, hogy szinte filozofikus mélységű.

- Jonathan Stroud: Bartimeus sorozat - Ugyanaz él rá, mint Diana Wynne Jones-ra! Könnyesre röhögtem magam rajta!

- Isaac Asimov teljes Robotok-Birodalom-Alapítvány sorozata - Sci-fi rajongóknak kötelező és kihagyhatatlan. Nem lövöldözős, hanem elgondolkodós sci-fi.

- Dan Brown: Az elveszett jelkép - Nekem ez volt a kedvencem Dan Browntól

- Szabó Magda: Sziget-kék, Tündér Lala - Igaz, hogy mese, de minden korosztálynak nagyon ajánlom. Ezek annyira tiszta, szép és léleknemesítő mesék, hogy mindenkinek olvasnia kéne.

- Fekete István: A koppányi aga testamentuma - Szerintem letehetetlen. Kislányként is szerettem, felnőttként is imádom.

- Jostein Gaarder: Sofie világa - Néhol kicsit nehézkes, de mindenképp érdemes belekezdeni. Főleg, ha mindent tudni szeretnél a filozófiáról, de nem tankönyvből, hanem egy különös, misztikus történetből.

2013. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!