Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Fővárosi Szabó Ervin könyvtá...

A Fővárosi Szabó Ervin könyvtárba 18 éves kor alatt hogyan kell regisztrálni?

Figyelt kérdés

"A 18 év alatti és más nem cselekvőképes személy a törvényes képviselőjének készfizető kezessége mellett"

Csak ezt találtam, de nem tudom, hogy a "készfizető kezessége mellett" mit takar. Szülővel kell menni? Nélküle nem is lehet regisztrálni?


A szüleim sokáig dolgoznak, együtt nem nagyon tudunk elmenni :(



2013. márc. 24. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, szülővel kell menni. Anno én is megpróbáltam az akkor 21 éves nővéremmel megcsináltatni ezt, de a törvényes képviselő az anyukádat és/vagy apukádat jelenti. Én úgy oldottam meg, hogy 18 év alatt is ki lehet váltani látogató kártyát, amivel csak bemehetsz és ott olvashatsz, de nem vihetsz haza könyvet. Mindig nővéremmel mentem, én kiválasztottam odabent a könyveket, ő pedig kikölcsönözte őket nekem.

De amúgy szombaton is nyitva van a könyvtár, szóval esetleg próbálj meg akkor elmenni az egyik szülőddel.

2013. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válazt! :)


De a szüleim legtöbbször szombaton is dolgoznak, de majd úgyis találunk megfelelő időpontot.

2013. márc. 25. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :) Tudom, szívás, nekem is a leírtak szerint kellett megoldanom, hogy tudjak onnan könyvet olvasni.
2013. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 12 vagyok és van Kártyám és ki is tudok venni könyvet.Csak egyszer kell odamenned a szüleiddel akkor megcsinálják a kártyát és ennyi.Vigyél diák ig. is!
2013. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok,barátnőmmel mentem(ő is 14),mondtam,hogy be szeretnék iratkozni,adtak egy papírt,amit kitöltöttem és megkaptam a kártyát.Nekem nem kellett hozzá szülő,csak egy diákigazolvány,de lehet,hogy ez könyvtáranként másképp működik:)
2013. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!