Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem használtak veritasér...

Miért nem használtak veritasérumot a rabok kihallgatására a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

Azzal egy-két perc alatt megtudták volna, hogy ki bűnös és ki nem. Hogy ki állt Imperius átok hatása alatt és ki hazudott. Meg ilyenek...

A könyvben azt írja, a minisztérium külön engedélyhez köti a használatát. Nos, arról dönteni hogy Azkabanba kerüljön valaki, sőt megkapja a dementorcsókot, szerintem elég nyomós ok a külön engedélyhez.

Ti hogy vélekedtek?



2013. márc. 25. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, én is gondolkodtam már ezen. Talán valami olyasmi, hogy lehet manipulálni, vagy küzdeni ellene. Egyszer olvastam ilyet, de nem biztos, hogy a veritaserumról volt szó. Szerintem nem e léggé megbízható.
2013. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Sziszi Anna ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy volt veritasérum a Harry Potterben.
2013. márc. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1!

Szerintem te az Imperius átokra emlékszel, az ellen lehet védekezni.

2!

Igen volt veritasérum a Harry Potterbe, épp ezért nem értjük miért nem használták........

2013. márc. 26. 15:43
 4/17 anonim ***** válasza:
Volt benne persze, egyszer használták ifj. Barty Kuporon. Igen, tudom, hogy az Imperius ellen is lehet védekezni, de az egyébként is illegális, ezért szóba se kerülne kihallgatásokkal kapcsolatban. Szerintme mondtak valamit a Veritaserumról is. Talán nem elég megbízható.
2013. márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szerintem elég megbízható. Piton mondja is, hogy "egy-két csepp, és Tudodki is elharsogja a legféltettebb titkait". Szóval, szerintem ha Voldemort nem tud védekezni, akkor egy "átlagos" halálfaló sem.
2013. márc. 26. 16:05
 6/17 anonim ***** válasza:
Talán túl ritka vagy drága volt.
2013. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Dehogy is, piton simán tudott keverni. Meg szerintem a Mágiaügyi Minisztériumnak nem lett volna olyan drága...ott nem hiszem hogy válság volt, mint itt Magyarországom.
2013. márc. 26. 19:31
 8/17 anonim ***** válasza:
Baki. Vagy hogy izgalmasabb legyen.
2013. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem e nélkül is elég izgalmas volt.

Vagy akkor csinálhatták volna úgy, hogy ez is be legyen tiltva, mint a főbenjáró átkok. És akkor logikus, hogy a Minisztérium nem akarja megszegni a szabályokat.

2013. márc. 26. 20:44
 10/17 A kérdező kommentje:
ja, és köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. márc. 26. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!