Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy regény-alapötletem....

Van egy regény-alapötletem. Nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Igazából még kamaszkoromban találtam ki, és most újra eszembe jutott, nem tudom, hogy érdemes lenne-e megírni... Azt hiszem, nagyrészt a 2002-es moszkvai színházi túszdráma ihlette (ha még emlékszik rá valaki...). Az én történetem egy budapesti színházban játszódott, egy fiktív musical bemutatójának napján. A nézők nagyrészt általános- és középiskolás diákok (az egyik főszereplő egy olyan lány, aki titokban szerelmes a színdarabban játszó egyik színészbe). A túszejtők pedig egy szélsőjobbos hungarista csoport tagjai, akik a sorozatgyilkosságért bebörtönzött főnökük szabadon bocsátását akarják ezzel a tettükkel kierőszakolni. A cselekményben nagy szerepe volna annak, hogy a túszok nagyrészt kamaszok - azt hiszem, amolyan ifjúsági regény-féle lenne belőle.

Szerintetek érdemes lenne próbálkoznom vele, vagy nagyon idétlenül hangzik?



#színház #ifjúsági #írás #regény-alapötlet kamasz
2013. márc. 26. 18:48
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hűha...! :-)

Hát először is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy ennyire pozitívak lesznek... :-)

A legtöbben egyébként pont azokat a problémákat vetettétek fel, ami nekem is eszembe jutott, hogy nehéz téma, meg hogy a jellemek, a cselekmény kidolgozása sem lesz egy könnyű feladat, és hogy a színházi életet, az ott dolgozókat is ismerni kell... Na meg a hungaristák... Arra is gondoltam, hogy nem kéne feltétlenül hungaristáknak lenniük, csak jobb nem jutott eszembe. Itt Magyarországon ugyanis szerencsére nem nagyon fordulnak elő nagyobb terrorszervezetek. És olyasfajta kisebbségek sem, mint Oroszországban voltak a csecsenek... És elvégre roma csoport azért mégsem lehet... :-)

Ja, és a "szerelmi szálat" sem úgy gondoltam, hogy a lány a végén összejönne a színésszel, hanem hogy pont ott jönne rá, hogy nem olyan ember, amilyennek ő addig hitte...

2013. ápr. 9. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!