Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem középkorban...

Ajánlanátok nekem középkorban játszódó vagy fantasy regényeket?

Figyelt kérdés

A gyűrűk ura, A jég és tűz dala, Eragon, A katedrális...szóval a szokásosakat már olvastam. Lehetőleg ne nagyon legyen benne szerelmi szál, mert azt sose bírtam. Inkább a véresebb,háborús sztorik jönnek be nekem.

Köszi a választ

17/L



2013. márc. 27. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én legutóbb a Sötétpenge Malus regényeket olvastam (5 részes, de az 5. még nem jelent meg Magyarországon), ez a Warhammer világban játszódik, egy sötételf (druchii) szemszögéből, ennek okán tele van vérrel. cselszövéssel és harcokkal, szerelmi szál nem nagyon van benne :). Mindenképpen ajánlom, de egy minimális szintű előismeret a Warhammer világából szerintem szükséges hozzá.

[link]

2013. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Terry Goodkin-től a The Sword of Truth sorozat.

Angolul 11 részből áll, magyarul 32-ből, ugyanaz, csak szétszedték.


29 könyv innen egyébként le is tölthető:

[link]


Jó könyv, van benne szerelmi szál, de nem vészes.

2013. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Keselyüstök ***** válasza:
David Gemmell könyveibe is érdemes szerintem belenézned. Én eddig a Legenda c. könyvét olvastam, a rigante-ciklust pedig elkezdtem. Szerelmi szál van bennük, de se nem vészes, se nem nyálas vagy ilyesmi.
2013. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mirk ***** válasza:
Steven Erikson: The Malazan Book of the Fallen.
2013. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Umberto Eco: A rózsa neve

A 14. században játszódik, egy fokkal komolyabb azoknál, amelyeket a kérdésedben említettél.


Terry Pratchett Korongvilág-regényei

Egy sok kötetből álló regényciklus, nem muszáj sorrendben haladni, de ha szeretnél, az első A mágia színe. Humoros fantasy.

2013. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Malust én is ajánlani tudom, annak ellenére hogy nem kifejezetten középkori és kicsit más a hangulata mint a felsoroltaknak. Véresnek azonban véres.


Erikson azt ismét csak ajánlani tudom, sőt kötelező elolvasni. Egy valamire figyelj azonban:

NEM SZABAD AZ ELSŐ KÖTETTEL KEZDENI!!! Egyrészt mert akkor már ott abbahagyod és lemaradsz a többi részről, másrészt meg mert beszerezhetetlen.


Patrick Rothfuss: A királygyilkos krónikája (Szél neve, Bölcs ember félelme)

Glen Cook: Fekete sereg sorozat

2013. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Henryk Sienkiewicz - Kereszteslovagok

Bernard Cornwell - Angolszász históriák sorozat

[link]

Bernard Cornwell - Excalibur trilógia

[link]

2013. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Terry Brooks - Shannara I. – Az első király

[link]

2013. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!