Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánltok?

Milyen könyveket ajánltok?

Figyelt kérdés

A Harry Potter nagyon tetszett. Olvastam a Twilightot, de azt a harmadik részénél meguntam. A Vámpírnaplók sem kötött le igazán. Egyébként főleg a fantasy könyvek érdekelnek. Amit még jónak találtam, az a Wings sorozat.

Tudtok valami jót ajánlani? (15/L)

Az elfújta a szél amúgy milyen könyv?-tudom, ez nem fantasy, csak már felmerült ennem, hogy szívesen elolvasnám.



2013. ápr. 3. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az Elfújta a szél nagyon jó! Ajánlom, mert én le sem tudtam tenni! :) Stephenie Meyer - Burok? Sokkal jobb, mint a Twilight, én nagyon szerettem.:) Esetleg: Becca Fitzpatrick - Csitt, csitt sorozat. Már, ha érdekelnek a bukott angyalok.:)
2013. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jonathan Stroud - Bartimaeus-trilógia

Philip Pulman - Az Úr sötét anyagai trilógia.

2013. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Márciuska ***** válasza:

- Julie Kagawa: Vastündérek-trilógia

- KerstinGier: Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld

- Meg Cabot: Mediátor-sorozat, Villámlány-sorozat, Heather Wells-soroazt, Misztikus szerelem

- Cassandra Clare: a Végzet ereklyéi sorozat, Pokoli szerekezetek sorozat

- Maggie Stiefwater: Shiver, Linger, Forever

- Jonathan Stroud: Bartimeus trilógia

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota, Az égi palota, A másik palota

- Kai Meyer: Hullámok gyermekei trilógia

- Stuart Hill: Jégvár csatája

- Marissa Meyer: Cinder (Holdbéli krónikák sorozat)

- Philip Pullman: Sally Lockhart trilógia, Az Úr sötét anyagai trilógia

- Peter Freund: Laura-sorozat (5 részes)

- Rick Riordan: Percy Jackson és az olimposziak sorozat

2013. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezeket én is ajánlom:

Kerstin Gier - Időtlen szerelem trilógia (Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld)

Maggie Stiefwater - The Wolves of Mercy Falls trilógia (Shiver, Linger, Forever)

Becca Fitzpatrick - Csitt, csitt sorozat

Cassandra Clare - Végzet ereklyéi sorozat (Csontváros, Hamuváros,…)

Philip Pulman - Az Úr sötét anyagai trilógia (Északi fény, A titokzatos kés, A borostyán látcső)

Stephenie Meyer - Burok


Ezek közül nem mindegyiket olvastam (még!), de azért ajánlom, mert elvileg jók:

Alyson Noël - Halhatatlanok sorozat (Evermore, Blue Moon,…)

Julianna Baggott - Tiszták

Kristin Cashore - Hét királyság trilógia (Graceling - A garabonc, Fire - Zsarát, még nem jelent meg: Bitterblue)

Lauren Kate - Fallen sorozat

Patrick Ness - Chaos Walking trilógia (Kés a zajban, Válasz és kérdés, Háború a békéért)

Sarwat Chadda - Billi SanGreal sorozat (Az ördög csókja, Éjistennő)

Suzanne Collins - Az éhezők viadala trilógia (Az éhezők viadala, Futótűz, A kiválasztott)

Suzanne Selfors - Mentsük meg Júliát!

Jamie McGuire - Gyönyörű sorscsapás

2013. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Elfújta a szél!!!

Tökéletes, imádom, romantikus, gyönyörű... Csak az a baj, hogy körülbelül egy 1200 oldalas szörnyeteg. :D

2013. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az Elfújta a szél fantasztikus ! Én 3 nap alatt lolvastam, nem bírtam letenni. Egyik oldalon sírtam, a másikon nevettem. Hihetetlenül jó.


Jodi Picoult-Házirend

Sebold-Komfortos mennyország

Nesbo könyvek

2013. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom a következő fantasy írókat:Darren Shan, Terry Pratchett, Raymond E. Feist

...és a következő nem fantasy írókat:Agatha Christie, Rejtő Jenő, Jules Verne

Valamint ajánlom még Sir Arthur Conan Doyle-t, Sherlock Holmes megalkotóját, aki alapvetően nem fantasyket írt, de ha szereted a misztikus, sötét hangulatú, a valóság és a misztikum határán egyensúlyozó történeteket, ajánlom A Sátán kutyája című könyvét.

2013. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 SZJGRR ***** válasza:
Victoria Forester-A lány aki tud repülni
2013. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Andrzej Sapkowski - Vaják trilógia szerintem letehetetlen, tegyél vele egy próbát. Tolkienért nem vagyok oda, de a Húrin gyermekei kívételesen nagyon tetszett. Clive Barker- Korbács is nagyon jó, csak beszerezni nehéz, én két éven keresztül orrba-szájba kerestem könyvesboltokban, piacon, mindenhol, aztán végül egy ismerősömnek megvolt, kölcsönbe elcseréltem vele az állattemetőt kb. 1 éve. Nem hiszem, hogy valaha vissza szeretném majd cserélni:D:D Most Christopher Andersen - Mick Jagger-t olvasok buszon, életrajzi könyv, ha bírod a Rolling Stonest, akkor tudom ajánlani, igaz, nem fantasy. Otthon meg esténként Mika Waltari- Szinuhe-t olvasok, az se fantasy, de szerintem nagyon jó könyv. Szia.

Szia

2013. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2013. ápr. 4. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!