Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "horrol művem" prológusáról? :D Eredeti? Vagy volt már ilyen könyv? Tükördémon ez lesz a címe.

Figyelt kérdés

A trágár szavakat kicsillagoztam, a könyveben nincsennek csillagozva csak nem engedi, hogy úgy töltsem fel, ahogy leírtam, valamint dölt betűvel amire gondol a leányzó, csak sajnos azt sem tudtam fel tölteni, ezért "G:" használtam.

Más: sajna kicsit diszgráfiás vagyok, szóval saját felelőségre olvásátok... :D

Ám, tetszik maga a sztori? Vagy sablonos volt-e már ilyen könyv/film korábban? Hogy a tükörképed megpróbál megölni, meg ilyesmi. Inkább filozófikus hangulatú lenne.


A lánynak az egész teste körbe volt csavarta egy puha, pamut, rózsaszín törülközővel. Egyik kezével a vizes hajába túrt, miközben a tükre előtt méregette, hogy tehetné a legszebbé önmagát, az esti randira. Szép arca volt, jó eséllyel indulhatott volna a szépségkirálynő választáson: Kék színű mandula szem, kicsi orr, kicsi száj és háromszög alakú arc. Másik kezével pedig a hajszárítóért nyúlt, amely ott hevert a műanyag szennyes tetején. Egyetlen ujjával kapcsolgatta a szélerősség fokozatokat: Kac...Kac...Kac... Megállapodott a közepes fokozatnál. Majd oda emelte barna hajához és szárítani kezdte. Közben gondolkodott.

G:Talán nem kellett volna így összevesznem azzal a fiúval legutóbb. Tehettem róla én is...

Ekkor mintha a tükörképe egy kicsit elmosolyodott volna, holott a lány egyáltalán nem mosolygott.

Hátrahőkölt egy pillanatra a tükörtől.

G:Biztos csak a képzelem játszik velem vagy lehet mosolyogtam, csak nem tudtam róla.

Feljebb kapcsolta a szélerősség fokozatot, hogy minél hamarabb túl legyen a hajszárításon, s itt hagyhassa a fürdőszoba tükrét, mert félni kezdet. Kac...

G:Mi van velem? Ennyire szégyellem magamat, hogy nem bírok a tükörbe nézni?!

Körülbelül két perc telet el mire úgy ahogy megszáradt a haja; minél előbb távozni akart a fürdőből.

Gyorsan lekapcsolta a hajszárítót, egyetlen egy mozdulattal: Kac... És oda fordult a szennyeshez, rátenni. A pillanat műve alatt végzett ezzel, és megszokásból visszahajolt a tükörhöz.

Olyat látott amitől évekre elmegyógyintézetbe került volna, ha nem lettek volna csupán percei hátra az életéből: A tükörképe mosolygott és a haj szárított tartotta a kezében.

– Meg vagy, te kis r*ngy*! – mondta a tükörképe a lány vékony, nőies hangján

Ordítani kezdet, segítségélt kiáltani és futni próbált! Ám a tükörképe megragadta őt a nyakánál fogva: Kinyúlt a tükörből azzal a kezével, melyben nem volt hajszárító.

– Hahaha! Ordítsál csak, te kis sz*k@! Innen élve nem jutsz ki.

És valóban! Mozdulni sem bírt annyira erős volt a szorítása. Érezte, hogy nem bír levegőt venni, s kezd elsötétülni a fürdő.

– Noh, játszunk egy kicsit! Ha ki tudsz jutni a házból megígérem, hogy leszállok rólad! Hahaha!

Ráütött a hajszárítóval a fejére, majd elengedte őt. Ő pedig összerogyott, de nem ájult el. Jól tudhatta a tükörkép mekkorát kell ütni, anélkül hogy elájuljon.

– Siess csajszi; ketyeg az óra! – mondta a tükörképe

A lány megkapaszkodott a mosdó szélében.

– SEGÍTSÉG!!! – úgy ordított, hogy csak a torkán kifért, s az ajtóhoz nyúlt.

Esély sem volt arra, hogy meghallja bárki is a hangját: a szülei elutaztak, és a legközelebbi ház is fél kilométerre volt, ráadásul a vastag falak jó hangszigetelést biztosítottak az otthonnak; csupán egyetlen valaki halhatta a tükörképet leszámítva: Caesar, a német juhász kutyája. Ő sajnos a házon kívül őrizte a családi fészket. Ugatni kezdet, és neki szaladt többször is az ajtónak. Az ajtó zárva volt...

Eközben a lány szabályosan kirontott fürdőajtaján, és behúzta maga mögött. Látta, hogy benne van a zárba a kulcs, amilyen gyorsan csak lehetett bekulcsolta, s neki vetődött; közben lihegve vette a levegőt. A fürdő az emeleti folyosóra nyílt: faparketta borította, a fala fehér volt, és egy másfél méter magas fakorlát védte a lakókat, nehogy lezuhanjanak, félhomályba borult a lakás, mert kint sötét volt, és pár lámpa világított a földszinten.

– MI A F*SZOM VOLT EZ?! – ordította el magát, minden nőtesiégről megfeledkezve, ami talán nem is olyan meglepő egy ilyen szituációban.

A fürdőajtó mögül megszólalt a vékony, női hangja:

– Neked már teljesen mindegy, de lásd milyen aranyos vagyok elmondom! De, hogy is kezdjek neki, hogy megértse egy ilyen butuska r*b*nc, hmm... Én vagyok a bűntudatod. No, és most hogy ilyen részletesen taglaltam személyiségem, és életem minden fontos mozzanatát – nevette el magát gúnyosa – kérlek... NYÍSD KI EZT A KIB*SSZOTT AJTÓT!!!

Elkezdte a – már ha hinni lehet neki – „bűntudata” ütni az ajtót, és lent is zörgött a kijártai ajtó, ahogy a német juhász neki szaladt és üvöltött.

G:Mit tegyek!!! Hívjam a rendőrséget? Vagy szaladjak ki a házból? Hívjam fel anyáékat vagy a pasimat; szomszédokat?

Nem is gondolta végig – nem is lett volna rá ideje – logikusan: ha értesítené a rendőrséget, ugyan mit mondna nekik? Rám támadott a tükörképem? Esetleg: Gondban vagyok a „bűntudatommal” és megakar ölni? Rögtön sárga házba küldenék, kényszerzubbonyban; már ha kiértek volna időben a hatóságok... Ha meg az édesanyját hívta volna, ők sem tudtak volna túl sokat kezdeni a helyzettel, a pasija meg pláne nem. Esetleg a szomszédai, ha nem hiszik azt, hogy csak simán begolyózott a lány esetleg csak szórakozik.

Úgy döntött – de nem a fenti okfejtés miatt, inkább csak életösztönből –, hogy minél előbb el akarja hagyni a lakást. Elkezdet futni a folyáson a szemben lévő ajtó felé, amelyet a kutyája próbálta meg betörni.

Útközben leest róla a törülközője; sok fiú, férfi – esetleg bizonyos lány, nő – élvezte volna a látványt, ha nem így látják, no meg persze akkor ha nem folyik valami meleg folyadék a homlokáról... Vér volt az. Az ütéstől amit a hajszárítóval okozott a tükörképe.

G:Mindjárt elérem, már csak négy lépés és meg van! Szólok a kutyámnak, hogy segítsen!

CAESAR! – ordított a lány. A kutya teljes erejéből neki rohanta, az ajtón az félig kiszakadt, de még a zár kiszakadt fémpántja.

Már csak két lépés!

– Meg vagy, k*rv@! Hahaha!

Volt egy míves szép nagy dísztükör a bejárati ajtó előtt. Azon keresztül kinyúlt egy kéz és megragadta a menekülőt karját. A kutya újból és újból neki eset erre az ajtónak. Nem bírt tovább szaladni a lány olyan erősen megragadtat a karját. Reccs... Eltört a karja az erős szorítástól.

– ÁÁÁÁÁÁ!!!! NE KÉRLEK!!! – zokogott és üvöltött, miközben ömlött a fejéből a vér, de az adrenalin túltengés nem engedte, hogy elájuljon.

A tükörképe tudomást sem vett erről, oda húzta a tükör elé. A „bűntudata” is meztelen volt akár csak ő maga. Megragadta a másik kezével is és be húzta a tükörbe...

Hihetetlen, leírhatatlan látvány volt ahogy ami történt, a fizika törvényi mintha teljes egészében megszüntetés volna. Ahogy oda rántotta és a magasba emelte, majd maga felé húzta. A tükör mintha folyadéka vált volna, amint belépet a lány teste. Nem egészbe húzta be. Először csak félig. Ekkor, mintha vízbe ugrana valaki szét csattant hullám szerűen a tükör, majd megfagyott...

Kiálló hullámszerű darabkákként. Utána megint megrántotta a testet. Újból vízé változott és megfagyott. A lány ordított a kutya pedig ebben a pillanatban betörte az ajtót, de már késő volt. Teljesen behúzták a tükörbe. A tükör vissza állt normális állapotába.

A lány nem bírta, és eszméletét vesztette; ekkor stresszt, fájdalmat, már a vérében lüktető adrenalin sem volt képes kompenzálni.

– No, végre újból kettesben vagyunk!

A kutya neki ugrott a tükörnek, de nem történt semmi, azt leszámítva, hogy szét tört a tükör. Azonban abban a másik dimenzióban, nem lehetett érzékelni ebből semmit sem.

– Most szépen feldarabollak, és átveszem a szereped ebben a világban. – mondta a tükörkép.

A karja átalakult egy kardszerű üvegdarabbá,– ami még inkább sutba vágta a fizika törvényeit, mint az üvegbe való berántás –, és a fejéhez emelte a lánynak...

Így ért hát véget egy fiatal élet, és kitudja még mennyi. A kutyát nem tudni mit fog csinálni, ha találkozik a tükörképpel, talán felismer, hogy ez egy szörnyeteg? És ha felismeri tud-e majd mit tenni ellen? Valószínűleg első dolga lesz a ennek a lények, hogy verekedést fog imitálni vele, és azt fogja mondani, hogy a kutya megveszett, altassák el, aztán lehet a szülőkkel is végez. Na és mit fog utána csinálni ez a szörnyeteg? Mi lesz a fiújával, akivel az igazi lány akart találkozni? Egyáltalán ki ez a lény?



2013. ápr. 5. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem egész jó. Folytasd, ez a legfontosabb. A címe nagyon tetszett, illik a könyvre.
2013. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igaz én most egy másik könyvön dolgozgatom, arra azt mondták, hogy szuper és talán még meg is lehetne próbálni egy kiadónál, mert nagyón jók az ötletek benne; csak sajnos a helyesírásom nem 100% (diszgráfia/diszlegszia) :(

De hát az legyen a legkisebb baj, majd kijavítja valaki.

2013. ápr. 5. 19:48
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, senki többet harmadszor? :D Annyira szar, hogy a fejeteket fogjátok, rázzátok ettől a hülységtől?

Megmondhatjátok, ha szar nem fogok megsértődni! :)

(Csak normálisan legyen indokolva miért tartjátok szarnak)

2013. ápr. 5. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:

A sztoridban az a legrosszabb, hogy elolvastam, mert mostantól kétszer is meggondolom, hogy hajszárítás közben belenézzek-e a tükörbe! De tényleg! Elég ijesztő!

Ami az eredetiséget illeti: nekem úgy rémlik, hogy a Kampókéz c. film főhőse is vmi hasonló tükördémon.

Szerintem feleslegesen sok benne a trágárság, attól nem lesz se izgalmasabb, se vérfagyasztóbb, úgy meg főleg nem, hogy ha jól láttam, mindkét szereplő elég csúnyán beszél. Nem azt mondom, hogy itt-ott ne lehetne stilisztikai/hangulati szerepe, de így szerintem sok.

Helyenként a szóhasználat sem a legodaillőbb, 1 példa: az ajtót nem bekulcsoljuk, hanem bezárjuk vagy ráfordítjuk a kulcsot.

Az a mondat viszont nagyon tetszik, hogy a "bűntudata is meztelen volt, akárcsak ő maga..."

Az utolsó rész nekem kicsit zavaros.

Szóval van még mit csiszolni, ennek ellenére határozottan izgalmas, remek ötlet, folytasd!

2013. ápr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikát!

Örülök, hogy tetszett! :)

Jogos! Kevesebb káromkodás is elég, és valóban a végé egy kicsit narrátorosra sikeredett.

Azt át is írtam.

Majd akkor utánna nézek a kampókéznek.

Igen-igen, még a helyesírást azt reáfoghatom a diszgráfiára, de a szóhasználatomat csiszolgatni kell.

Ui: Amúgy a "bűntudata is meztelen volt..." csak véletlenül csúszot be, de örülök, hogy tetszik az is. :)


25/F

2013. ápr. 6. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik!

Van benne pár helyesírási, stilisztikai hiba.

Nehogy abba hagyd.

Elküldenéd nekem a folytatást privátba/e-mailbe?

2013. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kommntet! :) Most tudtam meg, hogy már van ilyen jellegő, film, hogy a tükörkép gyilkolni kezd, ha tudtam volna akkor lehet el sem kezdem, mert teljesen eredeti, egyedi történetet akartam kreálni. Ellenben ezt átfogom javítani és azt majd elküldöm mailben.

Azért örülök a bíztatásnak és annak, hogy tetszik. :)

2013. ápr. 8. 12:05
 8/9 anonim válasza:
EZ SZUPER! csak így tovább!:.)
2013. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 18. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!