Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az írásomról?...

Mit gondoltok az írásomról? Érdemes tovább próbálkoznom?

Figyelt kérdés

"...Mikor reggel belenéztem a tükörbe, egy kupac szar hevert előttem –finoman szólva. Thade kijött a szobámból és megkönnyebbültem. Ő egy 3 napig a tűző napon hagyott tehénlepényre emlékeztetett. Hozzá képest én pompásan festettem. Sajnos a mosakodás és a fogmosás sem segített. Na meg a borotválkozás. De azért a „Ki hasonlít jobban a mosott szarra?” –versenyen Thade biztosan megelőzött volna. 3 napos borostájával, véreres szemeivel, kócos hajával úgy nézett ki, mint egy láncdohányos, narkós alkoholista. A rosszabbik fajtából.

Anya a konyhába érve kiejtette a kezéből a kedvenc kávésbögréjét. Thade lehajolt, hogy segítsen neki összeszedni a darabkákat. Anya is leguggolt. Ahogy gyűjtögették a kék porcelánt, Thade keze futólag Anyáéhoz ért, amitől az én drága Betty-m arca vörös pírba burkolózott. A kis nőcsábász rámosolygott, ami annyira zavarba hozta az ősöm, hogy azonnal elfordult. Felállt, kidobta a maradványokat és elhagyta a helyszínt. Lemondóan legyintettem. Ugyan, minek idegesíteném magam feleslegesen? Ennek sose nő be a feje lágya. Nem hiába megy át rajta mindig egy úthenger. Úgy látszik, Thade még ebben a lezüllött rocksztár állapotban is elvarázsolta a nőket, beleértve Anyát is.

Thade karján a „kötés” már kezdett sárgás-barnás színt felvenni. Konkrétabban úgy nézett ki, mint a reggeli kávé után a WC-csésze tartalma. Kötést kellett volna cserélni, de addig nem mertünk hozzányúlni, amíg Mrs. Elizabetta meg nem vizsgálta. Ezért inkább hagytuk a fenébe.

Thade nem hozott iskolacuccot, viszont nála ez már nem számított újdonságnak. Inkább az volt kuriózum, ha tankönyvet látott a kezében az ember. Akkor annak nagyon jelentős oka kellett, hogy legyen. Mint mikor egész nap a spanyolfüzetét szorongatta a mellkasa előtt. (Könnyen fel lehetett ismerni a spanyolcuccát, mert ezernyi M betű lepte el a csíkozást és folyton eper és vanília aromában illatozott. Margharita kedvenceiben.)

Thade fejében már régóta körvonalazódott egy képtelennek tűnő ötlet. Egy elképzelés, aminek pillanatai minden egyes álmatlan éjszakán végigpörögtek a szemei előtt, miközben a falat bambulta. Régóta nagy rajongója volt a női nemnek (pontosabban fogalmazva 14 éves kora óta), de ehhez hasonló példánnyal –ahogy ő nevezte- még sosem találkozott életének 17 éve alatt. Tökéletes spanyol díva, aki alapjában véve pálcika, de azokon a pontokon, ahol kell, ott szépen kikerekedik. És mindennek a tetejébe ezeket a helyeket hangsúlyozza is. Miss Royas szépsége Thade minden képzeletét felülmúlta. A legvadabb, legperverzebb álmában sem gondolta volna, hogy egyszer ennyire fog rajongani a nála 8-10 évvel idősebb tanáráért, főleg azért, akinek a tantárgyát a legjobban utálja a világon.

Készen állt hát a terv, csak végre kellett hajtani, ugyanakkor ez nehezebbnek bizonyult, mint ahogy Thade eltervezte. Margharita nem akarta beadni a derekát, hiába voltak a bókok, apró jelzések, flörtölések, a tanárnő nem figyelt fel rájuk. Nem érkezett sem elutasító, sem biztató válasz. Ennek ellenére Thade nem adta fel és minden órán úgy köszöntötte Miss Royast, hogy: „¡Bienvenida, mia belleza!”. Margharita mindig valamilyen extranehéz nyelvtani szerkezettel megspékelt mondattal válaszolt, amit senki sem értett, különösen nem Thade, az egyik legrosszabb spanyolos a csoportban.

Egyik nap aztán Thade megelégelte a várakozást és megszületett benne az elhatározás. Odament a tanárihoz és megkérte Mr. Sheperd-öt, kedvenc szemétládánkat, hogy legyen olyan kedves és szóljon Miss Royasnak. Ofőnk persze nem mondott semmit a spanyoltanárnőnknek. Becsöngettek, ezért Thade-nek ott kellett hagynia tanárit. Eléggé lecsüggedt képet vágott akkor.

Na de elérkezett a következő szünet, és Thade úgy robogott le a tanárihoz, mintha vasvillával szurkálták volna a hátsó felét. Éppen beleütközött a fizikaszertárba igyekvő Miss Royasba. Ezernyi bocsánatkérés, irulás-pirulás után a haverom segített becipelni pár dolgot a szertárba. Az egyik fizikatanár rásózta Margharitára a kísérleti eszközök visszavitelét, azzal indokolva lustaságát, hogy még aznap nem evett egy falatot sem. Miss Royas vajszíve olvadozni kezdett, így a fizikaoktató lemehetett a büfébe sajtos szendvicset venni.

A következő eseményeket, csak úgy tudom visszaadni, ahogyan azokat Thade-től is hallottam, úgyhogy lehetnek benne túlzások és kis csúsztatások is.

A polcra pakolták a kellékeket. Szinte izzott a levegő a közöttük lévő vibrálástól. Thade erőt vett magán és váratlanul rátapasztotta a száját Margharita csábító ajkaira. Thade mindenre számított, csak arra nem, ami ezután jött: Miss Royas viszonozta a csókot. Sőt, ledöntötte a fiút és szó szerint tépkedni kezdte róla az inget. A ruhák hamar elfogytak és már csak a két csupasz bőr érhetett egymáshoz.

Thade nem árult el több részletet. Azt mondta, ez maradjon kizárólag a kettejük titka. Mintha bárki is kérte volna, hogy mélyedjen bele a mesélésbe. Én ugyan nem. Mindenesetre, a fizikaszertári affér óta minden nap találkoztak a már többször említett Jimmy bárjában és a lepukkant motelben. Ez így mindkettejüknek megfelelt. Amióta csak együtt vannak, nem hallottam őket panaszkodni."



2013. ápr. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemesnek érdemes. Úgy terveztem, hogy nem olvasom végig, de aztán mégis úgy esett, hogy a végére jutottam. Furcsa volt kicsit pár dolog miatt: Most így, a végén nem tudom eldönteni, hogy ez mi is akart lenni, mit is akart elmondani, vagy mibe akart belekezdeni. Aztán, a csészeleejtős résznél volt zavarom, hogy ki kicsoda-micsoda, ki az a Betty, vagy mi van? Meg ez: "A kis nőcsábász rámosolygott, ami annyira zavarba hozta az ősöm, hogy azonnal elfordult. Felállt, kidobta a maradványokat és elhagyta a helyszínt." Elég furcsa, hogy egy anya így reagáljon a fia barátjára, legalábbis ebből a részletből az jött le, hogy régóta barátok, így még inkább nem életszerű. Bár, ki tudja...

Nem tudok spanyolul, guglizni nincs kedvem (és szerintem nem csak én vagyok így), úgyhogy, ha idegen nyelven írsz, csempészd bele a fordítást, még angolnál is, hogy mindenki értse. Ne legyek hátrányban azért, mert nem spanyolt tanulok.És ez nem egy olyan mondat, amit mindenkinek ismernie "illik".

Az elején, amíg nem írtad ki a korukat, úgy 20-25-nek gondoltam őket, a leszarom-a-kötés-állapotát dolgok miatt is. Ez egy olyan egyetemista hozzáállás. Meg a 17 éves fiúk még nem ennyire érettek, legalábbis szerintem. De lehet, hogy csak én nem vagyok "jó" közel 17 éves tini :D


Korod/nemed megkérdezhetem?

2013. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, nekem nagyon tetszik, csak kéne az elejére egy kis bevezető
2013. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából ez csak egy kis részlet egy hosszabb dologból, így érthető is, ha nem minden világos belőle. 17 vagyok és lány
2013. ápr. 9. 00:17
 4/8 A kérdező kommentje:
A spanyol mondat nagyjából annyit tesz: "Szia/üdv, szépségem."
2013. ápr. 9. 00:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól írsz, irodalmi szempontból jól összerakott, korrekt mű ez. Azt azonban mégsem mondanám, hogy tetszik.

Hogy miért?

Értem én, hogy a trágár kifejezések szükségszerű részei a hangulatkeltésnek, az adott szereplő bemutatásának. De nekem akkor is bántják a szemem. 26 éves vagyok, nem most jöttem le a falvédőről, olvastam már ezt-azt, és nem csak lányregényeket, de a trágárság és az irodalom nálam egyszerűen nem fér össze. A nekem tetsző durva könyvekben gyakorlatilag semmi trágárság nincs, az író irodalmiasabb eszközöket használ még a legközönségesebb tróger beszédmódjának a szemléletes leírásához is.

Ez vele az egyik bajom. A másik: ez a tanár-diák szerelem olyan életidegen téma. Jó, tudom, előfordult már ilyen a világtörténelem során, de akkor is. És ami életidegen, az bennem egy tizenéves fantáziálgatásának az érzetét kelti. És mit mondjak, kevés dolog érdekel kevésbé annál, hogy miről fantáziálgat egy tizenéves.

Kötve hiszem, hogy egy anyuka elpirul attól, ha egy nőcsábász kamasz fiú megérinti a kezét. Ilyen legfeljebb egy pedofil, perverz, aberrált anyukával történik. Egy felnőtt nő szemében Thade egy kisfiú, akármekkora nőcsábász, akkor is egy kisfiú. Szóval ez megint csak életidegen.

Meg az ilyen kifejezések, hogy "szemétláda". Ugyanaz, mint amit a trágár kifejezésekkel kapcsolatban írtam. Egy jó író a legközönségesebb, legalpáribb csöves szájába sem ad ilyen kifejezéseket. Mert nem irodalmi.


Tehát jól írsz, jól fogalmazol, ügyes vagy, de ezek alapvető és komoly hibák.

2013. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed! Alapvetően nem szoktam ilyen stílusban írni, ezt inkább egy fajta 'kifigurázásnak' szántam, de igyekszem ezentúl kerülni a trágár szavak használatát. Az anyával való szituációt komikus elemként akartam beilleszteni, de már én is látom, hogy a vicces és reális kategóriába nem igen sorolható be.
2013. ápr. 9. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

5, Első vagyok. Engem a trágárság nem zavar, sőt, talán az elején az fogott meg. :D Ugyanis, mint köztudott az első mondat az egyik legfontosabb, és ez... hát erős kezdés. Bár, a hangulata (mint azt hiszem írtam)inkább egy idősebbhez illene.

Amúgy irodalomban én se szeretem a trágárságot, de egyes helyzetben nem életszerű, ha egy csata közepén pl valaki felkiált, hogy "A kutya fáját/a macska rúgja meg, eltalálták a kapitányt!". Meg sokak szerint már-már művészi (?) is tud lenni lásd Spiró György. Oké, hogy ő messze áll a kezdő tollforgatóktól.

Tehát, nekem ennyi belefér, és az elején kifejezetten tetszett. De talán azért, mert első blikkre felháborodtam, hogy mi van? :D és ehhez kapcsolódott az Ebből mi fog kisülni? kérdés. :)

2013. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem viszonylag jól fogalmazol de komolyan szerinted ki akar ilyen részleteket olvasni? A másik hiba valóban a tanár-diák kapcsolat tényleg elő fordult már az ilyen de nem hiszem h bármelyik nő ilyen könnyen odadná magát. Meg azt is figyelembe kéne venni h a nők ne bukknak a fiatalabb fiúkra.
2013. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!