Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok ilyen sci-fi&fantas...

Olvasnátok ilyen sci-fi&fantasy, filozófia könyvet? 25/F

Figyelt kérdés

Sajnos a helyesírásom nem 100% (diszgráfia), ezért elnézést kérek. Megmondhatjátok, hogy ha sz@rnak gondoljátok: csak akkor normális indokot is elvárok, mellé, mert az nem válasz... Ui: Ne, hogy megsértődjön valaki is ezen, nem ateista mű lesz. :D


– Foglaljuk össze az órán elhangzottakat, gyermekeim! Miért veszélyes a vallásgyakorlás, civilizációnkra és az emberiségre nézve? Miért tiltják a törvényeink? – mondta az összes hajú tanárnő. A terem legelején álldogált egy hatalmas tábla előtt, tetőtől-talpig szénfekete ruhában öltözve. Nem volt olyan öreg, de a fekete szoknya és blúz rá segített arra, hogy öregebbnek tűnjön koránál. Ugyanakkor már meg jelenetek a ráncok a sovány arcán.

– Először csak olvassátok fel a füzetből, amit írtunk a vallásgyakorlásról, a törvényeinket majd utána. Hadd halljam, számolom!

Felemelte és ökölbe szorította a jobbkezét, majd kinyújtotta hüvelyk úját, mintha császárként, egy gladiátorviadalon életet szavazott volna a gyengébben teljesítő rabszolgának.

Diákjai vele szemben ültek, hosszú templom szerű sorpadok előtt, amelyre feltették füzeteiket, könyveiket és íróeszközeiket. Tizenöt-húszéves korosztályból valók lehettek; első ránézésre vagy húsz- harminc fő, minden fajta nációból: európai, afrikai, ázsiai stb., de túl súlyban voltak a fehérek. Ruházatuk alapján a középkori parasztságot és késői huszadik század divattá idézték fel egyszerre: kenderből szőtt mindenféle vászon- és bőrruhák, szakad farmerok, műanyag alapú pulóverekben felöltözve. Noha, a hölgyek többsége ezekből a göncökből is fel tudták találni magukat: ki tudták emelni bájaikat és elrejteni szépség hibáikat, a fiúk nagy örömére. Érdekesek egy társaság voltak, s ebben a teremben csak még érdekesebbé váltak gönceik miatt: a terem kialakítása a huszadik század végéről származó tanteremhez hasonlított; nagy ablakai voltak, fehére festett falakkal és egy nagy zöld színű össze vissza firkált krétaporos táblával, egyetlen fa ajtóval amit, mintás réz kilincs zárt.

Érkeztek a válaszok, egyszerre az összes diáktól:

– Mert a vallási vezetők vissza tudnak élni, a hívő emberek bizalmával!

– Mert fanatizmushoz és terrorizmushoz vezet, olyan háborúkat eredményez amely kegyetlenségében felülmúl, általában, minden más fajta háborút!

– Mert szekták kialakulásához vezet, ami elzárja az egyént eddigi barátaitól és családjától, ismerőseitől; ezáltal szakadást idéz elő a társadalomban!

– Mert a vallási dogmák, általában, korlátozzák az egyént természetes hajlamaiban és szabad akaratában! Például: szexualitás, étkezési szokások; abortusz, eutanázia! Tehát az élet megkeserítője a vallás!

– Mert, tudománytalan, példának okáért: teremtés és evolúció elmélete!

Kis szünet következett. A tanárnő elégedetten mosolygott miközben öt úját kinyújtotta a jobb kezén. Az első választ leszámítva, mindegyik válasz után egy úját nyújtotta ki. Magasba emelt kicsit ráncos kezével és mosolyával úgy tűnt, mintha csak egy pofont szeretett volna adni az unokájának. Leengedte a kezét és körbe pillantott a termen. Látta, hogy mindenki unja magát a teremben; kivéve az osztály elsőket akik legelöl ültek és figyelték kivéve a leghátsó sor egyetlen diákját...

A leghátsó sorban ugyanis mocorgott egy fekete hajú fiú, fehér vászonruhában és fekete bőrnadrágban. Olybá tűnt, mint aki szándékosan vette fel ezt a fehér színt, éreztettetve ezáltal is, hogy nem ért egyet a tanárnővel. Mintha nem unná magát, hanem legszívesebben felállna és közbe szólna. Látszódott a tartásán is: Lesütötte a szemét és mélyen lélegzett, majd kifújta magát.

No, még egy kicsit bírjátok ki és mehettek mindjárt, gyerekek. Te pedig ott hátul fogd vissza magad! Legalább addig amíg végig nem mondom a mondókámat, majd utána megleckéztelek itt az osztály szeme láttára! – gondolta magában a tanárnő



2013. ápr. 8. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én vallásos vagyok, de most ettől eltekintve, szigorúan irodalmi szemszögből fogom értékelni az írásodat.

Ami a leginkább szúrja a szemem, az a narrációs stílus. Bár a szókincsed választékos, és így első olvasatra nem találtam komolyabb fogalmazási hibákat sem, mégis olyan érzésem volt közben, mintha élőszóban mesélnéd a történetet. Különösen a diákok leírásánál éreztem ezt. Egyszer hölgyeket írsz, egyszer meg fiúkat, ez nekem valahogy sántít. Vagy írj hölgyeket és urakat, vagy lányokat és fiúkat. De ez így olyan furcsa nekem.

A sci-fiket egyébként nem szeretem, egyszerűen nem kötnek le. Fantasyből van, ami bejön, általánosságban kedvelem ezt a műfajt. A filozófiai témájú regényekhez egy kicsit óvatosan állok hozzá, sajnos gyakran tapasztalom azt, hogy az író valami nagyon nagyot akar mondani, csak épp nem sikerül neki. De ezt csak a műfaji irányultság kapcsán írom, ebből a kis részből még nem igazán lehet komolyabb következtetéseket levonni a fentebb említetteken kívül.

A vallással kapcsolatban említettekkel alapjában véve nem értek egyet.

Még fura volt a vége: egy tanár nem mond olyat, hogy megleckéztetlek az osztály szeme láttára. Ez nem feltétlenül hiba, csak nem életszerű. Ha például a tanárnő negatív figura lesz, aki máskor is ilyeneket fog művelni, akkor érthető és jogos.

Összességében azt mondom, hogy kezdetnek nem rossz ez.

2013. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikát!


Direkt lett ilyen az előadás módom. Félig élőszavas, félig pedig regényes.

A legvégén csak gondolja a tanárnő ezeket. Azt (annak rendeje és módja szerint) dölt betűvel írtam a regénybe, csak nem engedte a GYÍK, hogy feltöltsem ide abban az alakban.


Köszönöm, hogy elolvastad, még egyszer! :)

2013. ápr. 9. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Érdekes téma, nem túl jó kivitelben. Szakmai szempontból nem tudok megfelelő értékelést mondani, szubjektív értékelésem pedig hogy nem kötött le.


Egyébként egy dísztópia akar lenni? Nekem legalábbis eléggé ilyesminek tűnt ezzel a dogmatikus ateizmust majmoló pszeudo-vallással.

2013. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen! Antiutópiát csinálok majd. Nem csak a vallás lesz tilos benne, hanem a filozófia és a tudomány is. Még a nyílt ateizmus. Egy másik bolygón fog játszódni amúgy... És lesz egy srác aki egy olyan klón, hogy össze van rakva egy sorozatgyilkos,filozófus,tudós,pápa génkészletéből. Ő lesz a főszereplő és menetközben tudathasadást kap... Nem lövöm le a poént! :D

Azért lesz fanatasy mert lesz majd benne mágia is, de az is tudományosan lesz magyarázva...


Egyébként én sem vagyok ateista, csak bizonyos vallási dolgokkal nem értek egyet. ezért is kezdtem el írni, hogy kiírjam magamból ezeket a dolgokat, megválaszoljam menet közben.

2013. ápr. 9. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, még így is hogy diszgráfiás vagy, jobb a helyesírásod, mint nálunk a fél osztálynak..:D


Pár dolgot át kéne fogalmazni szerintem, úgyhogy nagyjából egyet kell értenem az első válaszolóval, de szerintem ne hagyd abba, folytasd!

2013. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ilyet még nem mondtak, hogy jobb a helyesírásom, mint az osztály felének! :D Ezer köszönet!

Örülök, hogy tetszik! :)

2013. ápr. 9. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:

A diszgráfia durva dolog.

De nagyon tetszik. Ha kiadod valamikor, rakd ki ide a linkjét, engem nagyon érdekel :)

2013. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából, szerncsére nem hátrálta a diszgráfia az írásba, meg az élet többi területén. Csak sok a helyesírási hibám, de majd valkivel kijavítattom.

Ha kész lesz és ki is adják írok, akár privátot is. :)

2013. ápr. 20. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a témája, érdekes és jól ki lehet bontani úgy gondolom

17L

2013. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Bár már régen abba hagytam, de lehet majd egyszer mégis befogom fejezni...

2013. aug. 18. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!