Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen valódi történeteken...

Milyen valódi történeteken alapuló könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok nagyon olvasós típus, ami nem egyenlő azzal, hogy azért nem, mert rosszul olvasok vagy bármi ilyesmi. Nagyon is jól olvasok és értelmezem a szöveget, csak egyszerűen időm sem igazán engedi és még meg se találtam az igazán nekem való könyvet/könyveket. Valami olyasmit keresnék ami valós történeten alapszik és jó, izgalmas. Nézelődtem már neten is meg könyvesboltban is, de mindenhol csak nagyrészt a vámpíros, lidérces egyéb természetfeletti lényes könyveket nyomják, meg persze ami nagy sláger ezen kívül. Szóval nem ilyen témában keresnék.

A valós történet takarjon bármit, csak érdekes, nem mindennapi témája legyen. Szóval valami ilyesmi jellegű könyveket ha ismertek, légyszi írjatok egy párat, szerzővel, címmel és persze azt is, hogy hol vehetem illetve rendelhetem meg.

Előre is köszi érte! :)



2013. ápr. 9. 17:04
 1/6 SZJGRR ***** válasza:
Leiner Laura: Szent Johanna Gimi
2013. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen az SzJG nagyon jó. Én is imádom <3 :)

De az nem valós történet (sajnos)

2013. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szent johanna gimi - juhé... Szerintem borzalmas.

Ha kalandregények érdekelnek, csak ajánlani tudom Alexandre Dumas könyveit (pl. A három testőr, Húsz év múlva, Bragelonne vicomte, A szélhámos), bár nem tudom, hogy ezek valós történeteken alapulnak-e. Bár vitathatatlan, hogy sok szereplőjük a valóságban is élt.

Ott vannak még kalandregényként Karl May könyvei (Winnetou, A Medveölő fia, Az Ezüst-tó kincse, Az inka öröksége, A sivatag szelleme, Old Surehand és még sorolhatnám), ezeknek se lehet nagyon sok valós alapjuk.

Jack London se rossz író (pl. Fehér Agyar), de a gond, hogy az ő könyvei is talán csak a fantáziájában merültek fel.


Tudom, elég furcsa válasz, mert egyik se teljesen igaz könyv, de a legtöbb olyan dolgokat ír le, ami a valóságban is megtörténhetett volna. Amúgy lehet, hogy ha írtál volna kort és nemet, pontosabb válaszokat is kapnál. Remélem, segítettem. :)

2013. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi eddig mindenkinek tényleg, csak légyszi több SZJG-t ne írjatok, hogy hú de jó, elég egyszer is ha valaki leírja ide, meg úgy általában a csapból is ez a könyv folyik, de mint már mondtam köszi.

18:56-as válaszoló: húú köszi a sok könyvet, most már végre tudok valamiből válogatni és nem csak a szokásosakat írják/mondják. :) amúgy 16/L

2013. jún. 30. 02:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy csodálatos elme. Oscar díjas film is készült belőle, a főszereplő valós személy, az ő életét mutatja be. Szerintem nagyon izgalmas és váratlan fordulat van benne.


Egy gésa emlékiratai, ez szintén nagyon jó könyv, olvasatja magát, szintén valós szereplő visszaemlékezése. Szerintem megindító történet. Ebből is készült film, de nekem fele annyira sem tetszett, mint a könyv.

2013. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 E2000B ***** válasza:

Benina-Farkasok nemzetsége:Megsebzett szabadság

Annei Pietri-A Napkirály kémnője

Mary Hooper-Eliza Rose

2013. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!