Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Feladatot kaptunk fogalmazást...

Feladatot kaptunk fogalmazást írni: "erő és öröm van lakóhelyeden" címmel. Szoval fogalmam sincs hogy miről írhatnék. Lécci írnátok legalabb pár pontot írni vázlatként miről is írhatnék benne?!

Figyelt kérdés
Fontos lenne, köszi előre is a válaszokat :))

2013. ápr. 9. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért szeretsz ott lakni, ahol? Miből merítesz erőt az otthonodban? (Pl. a szobád falán levő képekre ha ránézel, mindig jobb kedvre derülsz) Mi vidít fel az otthonodban? (pl. ha kinézel a kertbe, szépek a virágok)
2013. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogalmazás megírása előtt szedd össze pontokban, hogy melyek azok a tényezők, amelyek miatt szeretsz ott lakni, ahol laksz. Ezek lehetni olyan tényezők, hogy pl. közel van ez meg az, ami könnyebbé teszi ezt meg azt (pl. videótéka, konditerem, bolt, mozi), ha van egy kedvenc kávézód vagy cukrászdád a környéken, mindenképpen említsd meg. Megemlítheted azokat a barátságokat, ismeretségeket, amelyek sokat jelentenek számodra, és lokálisan adottak (szomszéd, utcából barátok), a közlekedési előnyöket (ha vannak ilyenek).

Az erő szó alatt meg én olyasmiket értenék, hogy melyek azok a dolgok, amelyeknek közösségformáló ereje van, vagy amelyek szimplán meghatározzák azt az embert, aki vagy. Most ez egy nagyon kiragadott példa, de én pl. óbudai vagyok, és tökre szeretem, hogy a mi önkormányzatunk Facebook falán mindig megjelennek ilyen apró hírek is, amelyek mosolyt csalnak az arcomra, pl. hogy hol lesz a közelben garázsvásár, meg ilyenek... :D Írhatsz a helyi rendezvényekről, fesztiválokról, vagy az olyan látnivalókról és kuriózumokról, amelyek a te lakóhelyedet híressé vagy különlegessé teszik (pl. ha híres borvidéken laksz stb.)


Ha a főbb pontokat összeszedted, a fogalmazással már nem lesz gond, hidd el, csak elkezdeni nehéz. Sok sikert! :)

2013. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszöntem :) ez a segítség most nagyon jol jött! :)) péntekre megis lesz az egész szerintem :)
2013. ápr. 9. 20:14
 4/4 VV Viki válasza:
amúgy mire írod pontosan???
2013. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!