Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van összefüggés az eredeti...

Van összefüggés az eredeti könyv oldalszáma és a letöltött könyv (pdf) oldalszáma között? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Letöltöttem 3 könyvet, melynek 1. kötete ugyanannyi oldalszámból áll mint maga az eredeti könyv, viszont a 2. és a 3. kötet felannyi oldalszámból áll mint maga a könyv... Lehet ez akkor rövidített? Ha hülye a kérdésem bocsánat, ez az első alkalom, hogy letöltöttem könyvet az internetről :)
2013. ápr. 10. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
ha pdf akkor feltehetően szkennelt ... ha szkennelt akkor az eredeti könyvről készült ... ha a pdf-ben folyamatos az oldalszámozás, akkor vagy rövidített változatról szkennelték, vagy olyan kiadásról ami lapméret és betűméret miatt kevesebb oldalt ad
2013. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég rendszeresen feltűnik ez a kérdés itt.:)


A válasz a kérdésedre igen egyszerű: Az oldalszám a betűmérettel és tördeléssel arányosan változik. Az első kötetet nyilván úgy készítették, hogy a paraméterei megfeleljenek az eredeti könyvének. A másik két kötetnél már nem figyeltek erre, ha normál margókat használtak, akkor a szöveg nem úgy jelenik meg, mint a könyveben, mert abban kisebb az oldalméret.


1. válaszolónak:

A könyveket szövegfelismerő szkennerrel viszik gépre, javítják, formázzák stb. Ezután bármilyen formátumba lehet konvertálni, nincs olyan kikötés, hogy .pdf csak képfájlt tartalmazhat.

2013. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megnyugodtam :)
2013. ápr. 11. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!