Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy "mesét" mi a vélemén...

Írtam egy "mesét" mi a véleményetek? Hideg-meleg is jöhet. Két részes, az elsőről mondjatok véleményt és ha akarjátok akk. kiteszem a másodikat is.

Figyelt kérdés

Az átok


Egy erdő közepén áll Emma aki 14 éves. Sötét van. Valami közeledik felé, de ő nem lát semmit az a valami mindjárt elkapja és...... Emma felébred. Ránéz az órára: hajnali 3 óra van. Visszafekszik és elalszik.......

Reggel: Emma kicsit rosszul aludt, de korán felkelt, már 7 - órakor megreggelizett. - Szia anya megyek a suliba! Ez az utolsó nap nyári szünet előtt!!! - Szia! Siess haza!

Délután: Mikor Emma hazafelé ment látott egy erdőt. Valamiért ismerősnek tűnt neki, de eddig nem látta és nem is ment erre haza még soha. Este megint álmodott: Ott állt egy erdő előtt valami hang megszólalt, ő pedig követte. A hang becsalta az erdőbe. Megint az erdő közepén állt az a valami megint közeledett felé. Emma megint felébredt. - De hisz ez az az erdő volt amit láttam!!! Hát ezért volt olyan ismerős. Holnap megnézem. - gondolta magában.

Reggel: - Anya, elmehetek a lányokkal 1 órára? A suli előtt találkozunk. - Rendben, de siess haza! - Oké! Emma elment abba az erdőbe. Meghallotta ugyanazt a hangot amit álmában is hallott. Közelebb ment, a hang meg egyre mondta, hogy: - Gyere, gyere! - Emma megijedt és elfutott.

Otthon odament az anyukájához. - Szia anya! - Szia kicsim, hogy hogy ilyen gyorsan megjöttél? - Anya elkell mondanom valamit. Mit? - Üljünk le. - Rendben Emma, de mi történt? ........ Egy ideje rosszakat álmodok,de amit álmodok az olyan mint a valóság! - Tessék? Miről beszélsz Emma? - Azt álmodtam, hogy egy erdő előtt állok és egy hang hív és én egyre beljebb megyek, be egészen a közepéig! Valami felém jött és el akart kapni, én nagyon féltem, végül felriadtam. - Jaj ne! - Mi az anya? Emma, el kell mondanom valamit! - Mit? - Ez velem is megtörtént. Tudod amikor annyi idős voltam mint te én is ezt álmodtam. Én el is mentem az erdőbe és meg kellett küzdenem egy gonosz varázslóval. - Jaj anya én komolyan beszéltem, te meg erre elkezdesz itt meséket ki találni!!! - Ez nem mese! - De anya, te még kardozni sem tudsz! Hogy álltál volna ki egy varázslóval? - Nem karddal, hanem varázslattal! - Na jó ez már nem vicces! Ne hülyéskedj velem!!! - Emma figyelj! Emeld fel a kezed! - Mi!? - Gyerünk! Emma felemelte a kezét. - Kicsit lejjebb! - Most csukd be és hirtelen nyisd ki! Emma azt csinálta amit az anyja mondott. Ez az! - Na és ennek mi értelme van? Emma anyukája hozott egy üvegpoharat. Letette az asztalra. - Most csináld ugyanezt, csak most koncentrálj a pohárra! Emma ezt csinálta, de nem történt semmi. - Tessék! Most meg mit akartál? - Koncentrálj jobban! Emma koncentrált és.......... a pohár eltört. - Úristen!!! Ez én voltam!?? - Igen, sajnos. Miért sajnos hiszen varázsló vagyok!!! És..... és akkor igaz a történeted! Te is az vagy!!! - Már nem. Hadd fejezzem be a történetet. - Rendben! - Mikor a varázslóval küzdöttem, akkor ő legyőzött engem. - Azután elvette az erőmet és megátkozott, hogy lesz egy lány gyermekem akire ugyanez a sors vár, és ha ő is elbukik akkor sosem látom többé! - De ezt miért nem mondtad el korábban? - Mert azt gondoltam, hogy nem fog megörténni, de a látomásod alapján, tévedtem. Ne haragudj! - Ne haragudjak!!?? Meg kell küzdenem egy varázslóval, és lehet, hogy sosem térek vissza!!! - Ne aggódj felkészülsz a küzdelemre. - De én nem akarok megküzdeni vele! - De muszáj! - Hagyj már békén! És Emma felment a szobájába.

Gondolkodni kezdett, hogy vajon mit csináljon most. Megtudta, hogy varázsló és, hogy egy gonosszal kell harcolnia. Ez neki sok. Végül elaludt. Megint álmodott: Megvillant egy barlang. Egyre beljebb ment. Ott volt egy szikla, valami lila fény jött belőle. Emma közelebb ment, egy hang megint megszólalt. Látott elsuhanni egy fekete csuklyás alakot...... Felébredt. Lement a konyhába. Az anyukája épp a vacsorát készítette. - Anyu megint volt egy látomásom! - Mit láttál Emma? - Egy barlangot, meg egy lila fényt árasztó szikla hasadékot és........ egy csuklyás alakot. - A csuklyás alak biztosan a varázsló - mondta az anyukája. - Mikor lesz ezeknek a rémálmoknak vége? - Attól tartok csak akkor ha megküzdesz a varázslóval. - És mi van ha nem fogok megküzdeni vele soha? - Akkor eljön érted és..... és elvisz. - Hová??? - Nem tudom! De akkor sosem térsz vissza többé. - Ó ne, akkor meg kell vele mindenképpen küzdenem!? - Igen, sajnálom kicsim! - Jaj Ne! De hát csak fél napja tudom, hogy boszorkány vagyok!!! - Ne aggódj a szülinapodon kell vele megküzdened, az pedig 1 hét múlva lesz csak. - És addig mit csináljak??? - Megtanítalak varázsolni! - Mi!? Komolyan? - Igen, holnap kezdhetjük is.

Attól fogva Emma minden nap korán kelt és varázsolni tanult. Robbantgatott tárgyakat és lebegtette is őket. Az elején nem ment valami jól, de utána már egészen belejött.

A szülinapja előtti utolsó nap az anyukája megtanította neki, hogyan kell emberekre varázsolni. Este vacsora után Emma anyukája átadott egy dobozt Emmának. - Mi ez? - kérdezte Emma. - Bontsd ki! Egy ruha volt benne. - Ez volt rajtam amikor megküzdöttem a varázslóval. Remélem nagyobb hasznát veszed mint én. - Köszönöm. mondta Emma könnyes szemmel.

Reggel az a ruha volt rajta amit az anyukája adott neki. Elindultak. Az erdőig elkísérte őt az anyukája, de ott ezt mondta neki: - Ezt az utat egyedül kell folytatnod. Sok sikert! Én itt várok rád. Összesen 2 órád van és az erdő örökre eltűnik. Ha nem jössz ki te is eltűnsz. - Rendben nem fogsz bennem csalódni!

Emma elindult. A hang amit az álmában hallott, megszólalt. Emma követte. Beért az erdő legmélyebb pontjába. Akkor valami feketeség üldözni kezdte. Emma felemelte a kezét és varázsolt. A feketeség felrobbant. Ment tovább. Sok ilyen fekete mumus megtámadta. Mindegyiket legyőzte. Egy brlanghoz ért. Olyan volt mint amilyet az álmában is látott. Bement. Ott volt az a hasadék amiben az a lila fény volt. Közelebb ment. Víz volt benne. Ekkor megszólalt valaki mögötte, egy csuklyás alak: - Ez az élet forrása! Emma megfordult. - Te vagy a varázsló...... és megpróbálta felrobbantani. A varázsló könnyen kivédte. Emmát pedig a falhoz csapta. - Ennyire vagy képes? - Miért vetted el az anyám varázserejét. - Ugyanilyen kíváncsi volt mint te! Ez nekem nem tetszett. - válaszolta a varázsló. - Te szemét!- káltotta Emma. - Nagy szavak egy ilyen kis boszorkánytól. - nevetett a varázsló Végzek veled és akkor majd meglátjuk!!!- kiáltotta Emma - Ha, ha, ha , ha HA HA HA HA!!! TE!??? Te sosem győzhetsz le engem! Emma erőt vett magán és varázsolni próbált, de ez sem sikerült, már Emmának nem maradt semmi ereje, fájt mindene. Úgynéz ki, hogy a varázsló győzött. Akkor valaki megjelent az élet vizénél és ivott belőle. - Anya! - szólt Emma. Mit keresel itt??? - Az élet vize visszaadja a boszorkánynak az elvett erejét! - válaszolta az anyja. A varázsló megpróbálta őket legyőzni, de ők sem hagyták ám magukat. Végül megfogták egymás kezét és ezt mondták: - Gonosz varázsló tűnj el, most a boszorkák nyernek! Gonosz varázsló tűnj el most a boszorkák nyernek! Gonosz varázsló tűnj el most a boszorkák nyerneeeeeeeeek!!!!! Kék sugár lövellt ki a kezükből, a varázsló pedig ezt kiabálta: - NEEEEEE! És felrobbant. - Sikerült! -kiabálta Emma. - Igen! - mondta az anyja. Megnyílt egy átjáró. Egymásra néztek, majd az átjáróra és bementek. Otthon találták magukat. Emma ezt mondta: - Sikerült! Nem fogok eltűnni és te visszakaptad az erődet!!!! - Én bíztam bened Emma és nem okoztál csalódást! - Mi!? Dehiszen te mentettél meg anya! - Egyedül is nyertél volna! - Nem, egyedül nem nyertem volna! EGGYÜTT nyertünk és kész! Megölelték egymást. - Amúgy boldog szülinapot Emma! - mondta az anyja. - Köszönöm! Erre a születésnapomra mindig emlékezni fogok!- válaszolta Emma. - Abban biztos vagyok!- mondta az anyja mélyebb hangon és "levette magáról a bőrét"( ez egy álca volt). A gonosz varázsló volt az aki kilépett az álruhából......................


2013. ápr. 19. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon összecsaptad de felcsigáztál:D Írd meg légyszi a folytatást:D
2013. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben leírom arra is adj léci véleményt.
2013. ápr. 19. 21:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Az átok 2



A varásló aki kilépett az álruhából ezt mondta Emmának: - Ezt a születésnapodat egyben tekintheted a halálod napjának is! - De...de te mit keresel itt!????? És hol van anya!!!!! - Ha,ha,ha!!!! Anyucit keresed??? Ő itt van.............

És előlépett a szobából Emma anyukája, csak kicsit furán nézett ki..... mintha hipnózisban lenne.....

- Anyu!- szaladt oda hozzá Emma. Ekkor az anyukája ellökte magától varázslattal. Ez meg mi volt??? Anya ezt miért csináltad???? - Ha,ha,ha!!! Ő nem hall téged és mostmár hozzám csatlakozott!!! - mondta a varázsló. - De miért csináltad ezt???? És különben is az erdőben legyőztelek!!!A szemem előtt haltál meg!!!! - Nem, nem! Dehogy haltam meg....... Annyi erőm még volt, hogy igyak az élet vizéből, és lefagyasszam az időt. Aztán kinyitottam egy átjárót hozzátok. De a fagyasztó átok rád nem hatott és átakartál menni az átjáron. Az anyukád megdermedt én pedig egy egyszerű varázslattal a bőrébe bújtam. És idejöttem veled ahol most meg is öllek!!!!!!!!!!!! - Ez azt jelenti, hogy......-mondta Emma ilyedten. - Bizony azt! A világ összes élőlénye megdermedt rajtunk kívül! - Emma egy varázslattal hirtelen odacsapta a falhoz a varázslót és kirohant a házból.

Kint megállt. Körül nézett és látta, hogy mindenki dermedt. Mr. John a kutyáját sétáltatta csak éppen nem mozdult meg. Mary fagyit evett amikor megdermesztették. Emma nagyon megijedt. Azt sem tudta mit csináljon, de elkezdett futni mielőtt a varázsló újra megtalálja.

Közben eszébe jut, hogy mi lenne, ha kimenne a reptérre és jó messzire elmenne.... legalább addig amíg kitalál valamit. De valamivel oda is kéne jutnia. meglátott egy autót. Nem is gondolkozott csak beült. De hiába fordította el a kulcsot, az autó nem akart beindulni. Eszébe jutott, hogy talán a fagyasztó átok miatt nem tudja elindítani. De mivan, ha visszamegy a házukba??? Biztos van az anyukájának valamilye amivel boszorkánykorában ment erre-arra. Mikor hazaért a varázsló már nem volt ott. Még az anyukája sem. Átkutatta a konyhát, de nem talált semmi használhatót. Bement az anyukája szobájába. Meglátta a nagy szekrényt. Közelebb ment lassan, óvatosan, mert félt, hogy a varázsló ott rejtőzött el, vagy valamilyen csapdát állított oda. Kinyitotta. Nem vot ott semmi csak egy doboz. Benne egy seprűt talált. - Na ne!- gondolta magában. Eddig csak a filmekben láttam, hogy a boszorkányok seprűn utaznak, de egy próbát megér. Kivitte a seprűt. Felszállt rá. De nem történt semmi. Próbálkozott "varázsszavakkal" - Repülj!.........Indulj!.............Szállj!.......De egyik sem működött. Visszament a házba hátha talál még valamit a dobozban. És talált is. A dobozban volt egy cetli amire ez volt írva: Kislányom! Tudom, hogy egyszer eljön ez a nap. Ez a nap mikor átadhatom neked ezt a seprűt! Sok szerencsét hozzá! Anyu Ui: A seprű a hipp és a hopp varázsszavakkal működik.

Emmának könnybe lábadt a szeme. Visszament a seprűhöz. Újra felült rá és ezt mondta: -Hipp!........... De nem történt semmi. Megint próbálkozott csak most a másik szóval: - Hopp!- és a seprű hirtelen a magasba repült. - Éljen sikerült kiáltotta Emma. És ment a seprűvel................... még maga sem tudta hova...................

Közben a varázsló felélesztette a mumusait akiket Emma legyőzött, és még erősebbé tette őket. Elindultak Emma keresésére.

Emma azt gondolta, hogy elmegy a nagymamájához, hátha az ő házában is talál valamit...........

Talált is. A nagymamája ott ült a kandallónál és itta a teáját. - Nagymama!- kiáltott Emma! Te hogyhogy nem dermedtél meg? - Micsoda? Kérdezte a nagymamája. miért kellett volna megdermednem?

Emma pedig elmondott mindent a nagymamájának. - Húha bizony ez nagy baj.- mondta a nagymamája. - Igen, igen, tudom, de mit csináljunk? És te miért nem fagytál meg? - Ó igen...... hát az a helyzet, hogy én is boszorkány vagyok akárcsak te, így rám se hat ez az átok. - Értem. De miért nem mondtátok el anyával hamarab az igazságot? - Hát azért mert meg akartunk óvni de úgy látszik nem nagyon sikerült. De most ne erről beszéljünk hanem menjünk azonnal a királynőhöz! - Tessék???? miért mennénk a királynőhöz??? Biztosan ő is meg van dermedve! Vagy ő is boszorkány???- kérdezte Emma csodálkozva. - Igen Emma boszorkány, de nem az a királynő akire te gondolsz. Ő nem itt él a Földön. Ő a boszorkányok és varázslók királynője. - Rendben, de ha nem a Földön él akkor, hogy jutunk el hozzá??? -Teleporttal. Teleporttal??? Milyen teleporttal??? - Minden boszorkány házában van egy teleport, jól eldugva. Nálatok is van csak még nem fedezted fel! -És akkor itt is van ugye? - Igen van, de ez a teleport már nagyon öreg és nagyon kockázatos lenne ezzel utazni, mert rossz helyre is vihet. Vagy ott ragadhatunk két világ között. - Akkor haza kell mennünk hozzánk? - Igen attól tartok nincs más választásunk. Ugye nem volt ott a varázsló mikor idejöttél? - Nem, nem volt ott, de lehet, hogy visszament. - Á dehogy ment vissza. Máshol keres téged olyan helyen ahova akkor mész, ha nagyon félsz vagy megijedsz. Hova szoktál menni? - Nagymama! Ide szoktam jönni!!!!

Ebben a pillanatban nagy koppanás hallatszott az ablak felől. Az áram is elment. - Mi volt ez?- kérdezte Emma ijedten. - Ránk talált a varázsló!- válaszolta a nagymamája, aki próbált higgadt maradni. - Mit csináljunk most? - Gyerünk gyorsan! Seprűre! Elmegyünk hozzátok. Közben nagy durranás, csattanás. A tányérok és poharak szanaszét repültek. A tető beszakadt és jöttek a mumusok. - ÁÁÁÁ- sikított Emma. - Siess Emma!- kiáltott a nagymamája aki már kint volt a házból. Emma az ablakon repült ki. A mumusok utánuk mentek! Odaértek a házhoz. A varázsló már ott várta őket. - Emma menj! Én lefoglalom a varázslót!-mondta Emma nagymamája. - Nem! Nem hagylak itt nagymama! - Ne aggódj! Megtudom védeni magamat! Siess! Emma szomorúan, de engedelmeskedett. Berohant az ajtón. De nem tudta, hogy hol van az átjáró. Közben a varázsló legyőzte Emma nagymamáját és be akart menni a házba, nehogy elveszítse a lányt. Emma látta, hogy jön a varázsló, így gyorsan kellett cselekednie. Berohant az anyukája szobájába, ahol a seprűt találta. Kinyitotta a nagy szekrényt. Két ruha volt benne. Az egyik az amit az anyukája adott neki a harcban. A másikat nem ismerte fel. Nem látta még soha. A varázsló már az ajtó előtt volt. Készült betörni egy egyszerű varázslattal. De Emma kimászott az ablakon és odarohant a nagymamájához, aki a földön feküdt. - nagymama! Kelj fel! Nem találom az átjárót! - Ott van a........ a........... ott van a ruhában........... a ruhában van. - Mi? a ruhában?- kérdezte döbbenten Emma. De a nagymamája már nem tudott neki válaszolni mivel kirontott a házból a varázsló. - Na most megvagy Emma! Innen nem menekülsz!- mondta - De mit akarsz velem tenni?- kérdezte Emma. - Ha, ha, ha azt majd meglátod! Azzal felkapta Emmát és elrepült vele.

Egy sötét kastélyba vitte őt a varázsló. - Engedj el!- kiabálta Emma, és megpróbált kiszabadulni. A varázsló nem válaszolt neki csak vitte tovább. Nagyon nagy volt az a kastély. Emma megpróbálta megjegyezni, hogy honnan jöttek, de nem sikerült neki. Végül egy ajtó előtt a varázsló letette. Bementek. Emma nagyon meglepődött, mikor beléptek, és egyben meg is ijedt. Az összes varázsló és boszorkány ott volt bezárva. Köztük az anyukája is. - Mi folyik itt?- kérdezte Emma döbbenten. - Már csak te hiányoztál. Az egész világot elfogom pusztíítani a ti segítségetekkel. Te voltál az egyetlen aki még kellett. A világ összes boszorkányát és varázslóját elfogtam! Ők fognak nekem segíteni. - NEM!!!!! Nem fog neked senki sem segíteni! Én legalábbis nem! - Ó dehogyis nem! Ha szeretnéd még látni az anyukádat akkor igenis segíteni fogsz! - Te szemét!!!! - Ha, ha, ha!!!!- nevette ki Emmát. Kiment és rájk zárta az ajtót. Emma odament az anyukájához. - Anyu! - Kicsim, jól vagy? - Igen, de miért segítetek neki? - Azért mert mindegyikünket megfenyegetett, hogy nem látjuk többé azt akit szeretünk, ha nem segítünk neki! - De, ha segítetek neki akkor elpusztítja a Földet és akkor sem fogjátok látni a szeretteiteket! - Ne aggódj kicsim emiatt. Muszáj neki segítenünk. Legalább neked ne legyen semmi bajod! - De mi közösen le tudjuk győzni! - Nem. Nem tudjuk legyőzni. ez egy olyan szoba, ami szívja el a varázserőnket, ha rázárja az ajtót. Nincs már elég erőnk. - És a királynő? - A királynő az egyetlen aki le tudja győzni, de ő ott van a varázsvilágban. És nem tudunk neki szólni. - Akkor majd én szólok neki! - De nem tudsz innen kijutni! - De igen! Csak össze kell fognunk! Gyertek és közös erővel törjétek ki ezt a varázsajtót és akkor én majd kjutok, ti meg csináljatok, úgy mintha semmi sem történt volna! - Rendben! Gyerünk!

Így a boszorkányok és varázslók összefogtak és kitörték az ajtót. Emma ki akart menni, de az anyukája megállította. - Várj Emma! - Mi az? - Itt a seprűd! - Köszi! De hogy került hozzád? - Az most hosszú! A lényeg, hogy a seprű mindig visszatalál a gazdájához. Emma elmosolyodott és azt mondta, hogy: -Hopp! A seprű pedig a magasba repült!

Emma hazarepült, odament a szekrényhez és kinyitotta. De még mindig nem tudta, hogy hogyan jusson el a királynőig. Az azonban eszébe jutott, hogy a nagymamája azt mondta neki, hogy a ruhában van az átjáró. Leakasztotta azt az ismeretlen ruhát a fogasról. De nem tudta, hogy most mit csináljon. Felhúzta. Gondolkodott egy kicsit és eszébe jutott amit a seprű papírján olvasott. Lehet, hogy ez is úgy működik. És kiáltott egyet: - Hopp! De nem történt semmi. Aztán kiáltott még egyet: - Hipp! És hirtelen...................hirtelen...........Emma nem is emlékezett, hogy mi történt. Elaludt és amikor felébredt akkor egy gyönyörűszép kastélyban találta magát. Egy gyönyörű hercegnő előtt ébredt fel. - Szerbusz Emma!-köszönt a hercegnő. - Jó napot!.....vagy estét, vagy valamit.........-mondta Emma félénken. - Mit keresel itt ifjú boszorkány? - A gonosz varázsló el akarja pusztítani a Földet és csapdába ejtette az összes varázslényt! Én meg tudtam szökni és azért jöttem el, hogy segítséget kérjek tőled! - És honnan tudjam, hogy igazat mondasz? - Higyjen nekem! Az anyukám is veszélyben van! Hogy bizonyítsam be? -Hmm...... ha tényleg igazat mondasz akkor el mersz velem jönni a varázslóhoz és segíteni nekem legyőzni! - Rendben! Csak siessünk kérem! - Jól van menjünk.

Néhány tündér elkísérte őket az átjáróig. Itt nem volt semmi jelszó, semmit nem kellett csinálni, csak besétálni egy gyönyörű kék átjáróba. Hirtelen ott voltak a Földön. Felszálltak a seprűre. A hercegnő seprűje gyönyörű, rózsaszín, csillogó, díszes és gyors volt. Elindultak. Pár perc múlva már ott voltak a varázsló kastélyában. Mikor elértek a nagyterembe a boszorkányok és varázslók már készültek elpusztítani a Földet. Nagy éljenzés tört ki amior megérkeztek. - Nem győzhettek le!-kiáltotta a varázsló és a királynőre átkot szórt ami rögtön leterítette. - Ez meg mi volt?-kérdezte Emma. - Ha, ha! Elszívtam a varázslények erejét, így erősebb lettem mindenkinél! Már nincs szükségem rátok! Elpusztítok mindenkit! - NEM!- kiáltott Emma és nekirohant a varázslónak. Ellökte s átkot szórt rá. Elég gyenge átok volt így nem hatott sokat. - Gyertek varázslények! Szedjétek össze a maradék erőtöket és győzzük őt le! Akkor már a királynő is felkelt. Eggyütt próbálták meg legyőzi a varázslót. De az nagyon erős volt. -Sikerülnie kell!- káltotta Emma. Már minden elveszni látszott amikor Emma a varázsló háta mögé lopakodott és minden erejét beleadva legyőzte a varázslót.

Hatalmas éljenzés következett. A Földön újra megindult az élet. Az emberek tették a dolgukat, mivel semmiről sem tudtak. A királynő egy hatalmas bált rendezett a palotájában. - Csendet kérek!-mondta Szeretném megköszönni nektek amit tettetek. Büszke vagyok mindnyájatokra! De legfőképp Emmának köszönöm. Nélküle elpusztult volna a világ és benne mi is. Ezért Emmát kinevezem hivatalos örökösömmé. Szóval mostantól Emma, hercegnő vagy! - Köszönöm királynő!- hajolt meg Emma, miközben megkoronázták.

Attól a naptól fogva nem volt semmi gonoszság a varázsvilágban.

2013. ápr. 19. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezt alaposan összecsaptad. A helyesírást nem említem, gondolom, nem is fektettél rá nagy hangsúlyt az írás közben sem. Csak a közepéig olvastam, de nekem nem tűnik mesének. Inkább nevezném csak egyszerűen egy novellának. Ami a legjobban zavart, hogy így írtad le a dolgokat:

Reggel: ez meg ez történt ezzel és ezzel.

Délután: -II-

Este: -II-

Remélem, érted mire akarok kilyukadni. Tehát nekem nemigazán tetszik az ilyesfajta "időpontmegadás". Meg még többet írhattál volna az erdőről pl.: hogy néz ki, mennyire megijedt tőle a lány, vészjósló hangok. Valamint indokold meg, hogy ez az Emma miért ment éppen azon a másik úton a másik nap.

Szerintem, hagyd pihenni a sztorit, olvass sokat, s először írj olyan dologról, amit ismersz! Remélem, nem sértettelek meg, nem az volt a szándékom, de építő kritikát kértél, azt adtam. :)

2013. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgozhatnál rajta még sokat és jó is lehetne:D
2013. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elolvasnám, de nincsenek benne bekezdések, ami nagy hátrány. Nem tart sokból megcsinálni a tördelést, anélkül sajnos olvashatatlan :/
2013. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alap törtènet nagyon jò! De ahogy leírtad...hát...tènyleg elkapkodott. Tudom milyen írni, mert nekem is van egy sztprim, amit meg kène már valòsítani. Eleinte èn se tudtam fogalmazni, mert tùl gyorsan tèrtem rá a dolgokra ès nem msgyaráztam meg. Azòta úgy javítottam, hogy rendszeresen olvastam ès más más kidebb "nivellákat" írtam.
2013. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!