Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egyértelműen a Griffendél a...

Egyértelműen a Griffendél a legdicsőbb ház a Roxfortban?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 21:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A történet szerint igen. Bár, ha a mentalitást nézzük, nekem a Hollóhát szimpatikusabb :)
2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Különböző erények kötődnek mindhez. Hugrabugg és a Mardekár is sziimpi. A hugrabuggosok szerintem lazák, nyitottak és művészien szabadok, a mardekárosok meg bár önzőek, sötétek, gonoszak stb van valami fenséges bennük. :)
2013. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%

a történetben igen, ahogy előttem is írták.


viszont nekem személyes kedvencem a mardekár. a tagjai tényleg nem százasok viszont mégis olyan mélységesen tiszteletre méltóak szerintem ^^

azonban ha a mentalitást tekintem akkor is a mardekár :D

ha a házak vezetőit nézem akkor is a mardekár nyer Pitonnal <3

viszont ha a szellemeket nézem akkor a hollóhátat emelném ki a Szürke Hölgy nevezetű kísértetével :)


a hollóhát nekem túl nyalizós, a hugrabug pedig túl barátságos és szociális (én nem vagyok egy szociális ember) :D

a griffendélt meg simán nem tartom semmire :D

2013. ápr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a főszereplők oda kerülnek, ezért a könyveben az, a "valóságban" viszont nem. Bár ha úgy értelmezed a dicsőt, hogy sok dicsőített tettet hajtanak végre, akkor lehet. A Griffendélbe sok Cormac-mentalitású egyén is kerül, olyanok, amilyennek Piton lefesti őket általánosságban.
2013. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

A Griffendél törekszik a legjobban a dicsőségre, de más a házak mentalitása. Nekem a Hollóhát és a Hugrabug a legszimpatikusabb. Már nem emlékszem, hogy melyik erényt köti hozzájuk Rowling (talán éles elme és szorgalom?), de a Griffendél nekem túl törtető, nagyra törő, pozőr. Én inkább az a típus vagyok (vagy lennék, ha könyvszereplő lennék), aki a háttérben megbújva hajt végre nagy tetteket az elméje és a szorgalma, kitartása segítségével, nem pedig az, aki nagy hőstetteket hajt végre és veri a mellét, hogy hű én mekkora hős vagyok.

Szóval igen, legdicsőbbnek a Griffendél a legdicsőbb, de én a Hugrabugot és a Hollóhátat többre tartom.

2013. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
A griffendélesek sem hülyék, és ők tették a legtöbbet a jó ügyért. A többinek nem volt bátorsága maradni, leszámítva néhány ds tagot
2013. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
6. miről beszélsz? A mardekárosok és Smith leléptek, de a többiek maradtak, csak a kicsiket küldték el.
2013. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Melyiknek mi is a mentalitása? Mármint, hogy a Griffendélbe a bátrak kerülnek, vagy mi.. Hogy van ez a többinél?
2013. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
A hollóhátból és a hugrabugból is sokan elmentek. Nem is tudtak volna harcolni, mert nek tanultak rens svk-t, csak a ds tagok. A griffendélesek közül még néhány fiatalabb is visszaszökött, a többiek nem voltak ilyen bátrak. Een kívül vannak olyan ravaszok mint a mardekárosok, és olyan okosak mint a hollóhátasok. A stréber hudrabugot meg inkább hagyjuk. A igaz, hogy némelyik griffendéles arrogáns, de azért ez nem nagyon jellemző. Ők az igazán talpraesettek, nem olyan mimózák legalább.
2013. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

6.9. Megkérdezhetem, mennyi idős vagy?


A roxforti csatából a kiskorú, 17 év alatti, diákokat küldték el. Csak a mardekárosok közül ment el mindenki, rengeteg hollóhátas és hugrabugos maradt ott, csak nyilván nem említették meg mindenki nevét, nem is lett volna érdekes, meg úgysem ismered őket.


A beosztásnál a legfőbb tulajdonságot veszik figyelembe, ez nem jelenti azt, hogy más tulajdonságaik nem lehetnek. Piton is bátor, nagyon is, annak ellenére, hogy nem ez motiválja leginkább, inkább az apjának akarta megmutatni, ki is ő valójában, milyen értékes, ergo becsvágyó, ami tipikus mardekáros tulajdonság. Több ilyet is fel lehetne sorolni. Sok griffendéles szemtelen kicsit, kevéssé kompromisszum készek, ami a harciasságukból ered. No és persze vannak mimózák is, akik azért kerültek oda, mert pl. barátság kiváltképp fontos nekik.


Lényeg a lényeg, nem minden fekete és fehér, a szereplőknek nem csak a házukra jellemző tulajdonságaik vannak.

Pettigrew griffendéles

Tonks hugrabuggos

2013. ápr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!