Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megfeneklett az életem,...

Megfeneklett az életem, ajánlanátok egy könyvet, ami irányt mutatna?

Figyelt kérdés
Egy mély gödörben vagyok, állástalanul és céltalanul tengek-lengek és nem tudom merre tovább, nem tudom mit kezdjek magammal. Tudtok valamilyen jó könyvet, aminek most hasznát venném?
2013. ápr. 24. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, elsőre egy kissé különösen fog hangzani a válaszom, de engem életem egyik legnagyobb egzisztenciális válságából Rejtő segített ki. Hozzád hasonlóan céltalanul és elhagyatottan álltam, sodródtam ide-oda, amikor valami "isteni sugallat" hatására a kezembe akadt a Piszkos Fred, a Kapitány. Ha nem is a szó szoros értelmében irányt mutatott, de a humora és a csorbítatlan optimizmusa felrázott, és kiragadott a gödrömből. Kicsit akkor hasonlónak éreztem magam Fülig Jimmyhez, aki ugyebár szintén ritkán dúskál az állásokban és a célokban. Ott és akkor elhatároztam, hogy mindig a hozzá hasonló töretlen derűlátással fogok szembenézni a problémáimmal. Sikerült is. :)


A másik hasonló könyvet nem rég olvastam, teljesen más jellegű, de szintén hathatós felrázó, iránymutató erővel bír. Egy fantasynek álcázott filozofikus regény: Darren Shantól A vézna hóhér. Se a címe, se a borítója ne tévesszen meg, mert mint írtam, a fantasy csak a látszat. Valójában egy kemény, de rendkívül erős és mélyenszántó fejlődésregény, amelynek a során az olvasó a főhős bőrébe bújva megérik egy magasabb erkölcsi szint magáévá tételére, morális értelemben megújul, egy más, egy jobb emberré válik.


Én ezt a kettőt ajánlom.

2013. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erlend Loe - Naiv.Szuper. című regényét szerintem pont ilyen helyzetekre találták ki.

[link]


Ajánlom még az örök klasszikus Bűn és bűnhődést is, tényleg tanulságos. Útkeresés témában pedig ott van még Jack Kerouac - Úton c. regénye.

2013. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Margaret Mitchell: Elfújta a szél

vagy lehet, hogy ezt hülyeségnek fogod találni, de próbáld ki a Harry Pottert

ha láttad az összes filmet akkor kezdj mondjuk a hatodikkal

nekem mindig segítenek

de MIchael Ende Végtelen története is jó ( ne ítélj a film alapján, a fele nincs benne...szó szerint a könyv 2. fele nincs a filmben)

remélem segíteni fognak neked is :)

2013. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Márciuska ***** válasza:

A Végtelen történet nagyon de nagyon jó! És tényleg ne törődj a filmmel, annak köze nem volt a könyvhöz!

Még egy, amit ajánlanék: Robin Pilchertől a Közöttünk az óceán.

Illetve ajánlom Eleanor H. Portertől Az élet játéka című könyvet. Ifjúsági könyv, de a főszereplő kislány hozzáállása az élethez példaértékű, és szívmelengető, ahogy egy egész város minden lakóját felvidítja és megszelidíti. Hasonló történet Johanna Spyri regénye, a Heidi is.

2013. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!