Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan könyveket...

Niky134 kérdése:

Ajánlanátok olyan könyveket amiket olvastatok és nagyon tetszettek? és léci nagyából h miről szól. (a vámpiros/vérfarkasos könyveket nemnagyon szeretem.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Brandon Hackett - A poszthumán döntés

[link]

Harry Harrison - A rozsdamentes acélpatkány

[link]

Julie Bertagna - Exodus 2100

[link]

2013. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne könyveket javasolnunk, ha leírnád a korodat és az érdeklődési körödet.
2013. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Elena76 válasza:

Olvastad már a The Dark Divine-t?

nekem ez az egyik kedvenc könyvem

2013. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Elena76 válasza:

Van egy másik könyv amit tudok ajánlani ez nem vérfarkasos és nem is vámpíros könyv

a címe: Forgotten

2013. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Salinger - Zabhegyező

Most olvasom. Egy 16 éves srácról szól. Az '50-es évek Amerikájában játszódik. Valamiféle elmegyógyintézetben van és elmeséli, hogy mi történt abban a három napban miután kirúgták a 4. iskolájából. Szerintem elég savanyú a gyerek, meg valamilyen szinten sznob is, de én nagyon megszerettem.

17/l

2013. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat am 14 éves lány vagyok érdeklödési köröm nem nagyon van olyan amit szeretek :) lehet h furcsának hangzik de így van!
2013. ápr. 21. 11:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Hú, szerintem érdemes fantasyval kezdeni, én legalábbis szeretem az ilyesmi jellegu könyveket. A gyuruk ura szerintem alap, de egyébként van egy kevésbé ismert trilógia is, amit imádok, A medve és a farkas az 1. részének a címe. Viszont van ennek előzménye is, csak nem jut eszembe a címe... talán az utolsó tünde, vagy ilyesmi. Röviden ez egy kitalált, sötét középkor jellegu világot vázol fel, ahol az emberek kétségbeesetten harcolnak az orkok ellen. Három főszereplő van, Rankstrail, egy nincstelen zsoldoskapitány, Yorsh, az utolsó tünde, és Robi, Yorsh párja. Eleinte külön olvashatunk róluk, de a vége felé összefutnak a szálak. Én bolondulok a sorozatért, mindenképpen olvass bele, ha kedved szottyan.

Másik kedvenc sorozatom a Barimaeus trilógia(vagyis mostmár kvartológia). Egy varázslók által uralt Londont mutat be, ahol a mágusok egy másik világból származó démonoktól nyerik a hatalmukat. A főhős, Barimaeus egy ilyen dzsinn, akinek a szarkasztikus humorát nem lehet nem szeretni, és egy eleinte 12 éves, Nathaniel nevu srác hajtja az uralma alá.

Ennél megint komolyabb hangvételu a Királygyilkos krónikája(vagy királygyilkos krónika, a fene se tudja :)), de kétségtelen, hogy nagyon szép, és izgalmas könyvről van szó. Guglizz rá, jobban jársz, mint ha én zengenék neked róla ódákat.

Egyébként ha még nem olvastad a Harry Pottereket, tedd meg, sokkal jobbak, mint a filmek. Még a Dumas regényeket ajánlom, amik régebben játszódnak ugyan, de jó képet mutatnak franciaország kulönböző korszakairól. Kezdd mondjuk a három testőrrel.

2013. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszodat mindenképp elfogom olvasni mindegyiket :)
2013. ápr. 21. 14:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát A Gyűrűk Ura trilógia és a Harry Potter sorozat szerintem is alap. Én most olvastam Susanne Collinstól Az Éhezők Viadalát, az is trilógia, abban van rendesen öldöklés meg vér, de nekem nagyon tetszett az 1. része. Állatregényekből ajánlom Jack Londontól A vadon szavát, André Jutétől A falkavezért és Curwoodtól A kutyafarkast. Én ezeket mind nagyon szerettem és tanulságos történetek.
2013. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a Dűne sorozatot.
2013. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!