Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Christopher...

Mi a véleményetek Christopher Paolini Eragon-járól? Ezt vegyem vagy Böszörményi Gyulától a 9.8.7. sorozatot? 14 L

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon aki legalább az egyiket olvasta! Légyszi adjatok meg kort és nemet is!(de nem muszáj)azért kérdezem, mert az egész zsebpénzem rámenne.

Ha tudtok valami olyan könyvet, ami szerintetek jobb lenne nekem, azt is megírhatjátok!



2013. máj. 7. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindkettőt le lehet tölteni, így vásárlás előtt mindkettőbe bele tudsz olvasni, és eldöntheted, melyiket választod. Velem már többször történt olyan, hogy mások által nagyon ajánlott könyvek nem tetszettek, ezért ne ezekből indulj ki.
2013. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én már mindkettőt olvastam, szóval eltudom mondani a véleményemet róluk.

Eragont kb. 12 évesen olvastam, akkor nagyon bejött. Nagyon érezhető rajta A gyűrűk ura hatása, de szerintem ez teljesen normális, mivel 16 évesen írta Paolini. Könnyű a nyelvezete, pörgősen lehet olvasni. Nem kell közben nagyon gondolkozni, filozofálgatni, hogy mit miért.A szereplők abszolút szerethetők, még az is, aki később gonosz lesz. Sajnos a 4. részt még nem olvastam, de nagyon kíváncsi vagyok a végére.

Böszörményi...Pont tavaly nyáron olvastam, hát az 1. rész oké... aztán tovább olvasva olyan wtf?! érzésem volt, de végül átrágtam magam mind a három részen. Bevallom az ilyen regényeket nem csípem egyáltalán, vagy lehet, hogy, ha pár évvel ez előtt olvasom jobban tetszett volna nem tudom.Az egésznek valahogy sz.r a hangulata, nagyon dark, de nyilván ez is volt a cél. A legérdekesebb benne talán az, hogy Budapesten játszódik, ismerem valamennyire a helyszíneket, bár vidéki vagyok.

17/L

2013. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Eragonnal megpróbálkoztam annak idején (18 évesen), de az első kötetet sem sikerült befejeznem. Életem egyik legelcsépeltebb, legfantáziátlanabb könyve, olyan égbekiáltó Tolkien-koppintásokkal, hogy kapartam az asztalt kínomban.

Böszörményinek a Gergő-sorozatát és a Monyákos Tuba-könyveit kifejezetten szeretem. Még olvastam pár könyvét (az általad említettet nem), de a többi unalmas volt, nem tetszettek.


26/N

2013. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok, a harmadik. Ha még nem olvastad a Gergő és a Monyákos Tuba-könyveket, de Böszörményit szeretnél olvasni, azokat ajánlom. Vagy szintén ifjúsági fantasyket ír Darren Shan, tőle ajánlom A vézna hóhért és A Rémségek Cirkuszát, a folytatásaival együtt, esetleg a Kojaszant.
2013. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ok! Igazából az Eragon első kötete nemigazán nyűgözött le, mert bevallom nekem olyan Gyűrűk ura utánzatnak tűnt, de részről részre egyre jobb, a többi kötetet már falni lehet.

Még könyvek amik nagyon tetszettek: Rubinvörös-sorozat, Éhezők viadala, Csúfok-sorozat...legalábbis ha lány vagy. De az Eragon-sorozat egyaránt mindkettő nemnek jó.

2013. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. máj. 11. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
én a 9,8,7-et olvastam,a másikat nem:D de nekem nagyon etszett a 9,8,7 és a másik 2 része:D de ha ilyen,szóval iylen plázabiccs tipus vagy nm neked való..mivel a főszereplő dark:D
2013. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mindenképpen az eragont vedd meg, de csak akkor, ha agyilag elég érett vagy hozzá. (még sok felnőtt sem érti)
2013. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fufiiii ***** válasza:
Én az Eragont ajánlom,könnyű megérteni,én csak úgy faltam.(10 évesen olvastam)
2013. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az Eragont olvastam. Az eleje kicsit vontatott, de aztán a világ egyik legjobb könyve válik belőle.

Esetleg olvasd el még a trónok harcát, az éhezők viadalát, vagy ha szereted a végig fárasztó humorú kkönyveket akkor Rejtő Jenő.


Ja és a legtöbbet meg lehet találni .pdf ben. :D

2014. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!