Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszene nektek egy ilyen...

Tetszene nektek egy ilyen könyv? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy emo lány, a "skrillexes" barátnője és egy kínai lány a főszereplő.


A történet az emo lány szélyében E/1 ben van megírva


A magyar neveken és a kínai lány nevén kívül kitalált nevek vannak. (pl.: Nacira /Nákirá/, Tamya /Támjá/, Bicate /Bikáté/, stb,.)


Az emo (Nacira) a történet első napján, az iskolai év utolsó napján összeveszik az LB-jével. Aznap délután a parkban találkozik egy lánnyal, aki hasonlít rá, és Skrillexes (Tamya). A két lány között életre szóló barátág szövődik. Az egész nyári szünetet együtt töltik. Amikor 10. osztályban Nacira megismerkedik az egyik új osztálytársával, a kínai Kaylával, és együtt elmennek Tamhoz. A 3 legjobb barátnő.

De Nacirának és Tamyának két másik tárával együtt be kell teljesíteniük azt, amit őseik nem tudtak befejezni, és ősi ereklyéket kell megtalálniuk. Sárkány tulajdonágokat kapnak, és össze kell tartaniuk.


Viszont Nacira és Tamya még iskolába járnak. mi lesz hogyha valaki gyanakodni kezd? Vagy ha valaki meglátja őket? A fiúkkal?


Részlet:


-Nacira...-kezdte Zsombor, és mélyen a szemembe nézett.- Kérlek, higgy nekem. ő nem jelent semmit. Tönkre akarja tenni azt, ami köztünk van. De nekem ő senki!

-Mégis mi van köztünk?-kérdeztem. csak barátok vagyunk.

Zsombor válasz helyett megcsókolt, és végre éreztem, milyen az, ha viszont szeretnek valakit.

...........................................


-Bicate, normális vagy?-kérdeztem és a földön fekvő Tamyára és Ricsire néztem.-Mit tettél velük?

-nyugi, Emo. Majd felébrednek, és belátják, hogy tévedtek.

-Mit ártottak neked?- üvöltöttem könnyes szemmel.-Zavar hogy szeretik egymást? Ennyire fáj, ha más boldog? Lásd be, hogy Ricsi akkor sem járna veled, ha te lennél az utolsó lány a világon! Ő nem az a fiú, aki megelégszik az első csajjal, aki szembe jön az utcán...

-Ez csak szerinted van így!- hitegette magát.-Ricsinek tetszem.

Ekkor Bicatét eltalálta egy vízoszlop. Tamya lelke felébredt, de még mind a ketten holtsápadtan feküdtek.

Talán soha sem lesz újra felhőtlen a kapcsolat a 4 sárkány között. Talán miattunk lesz vége mindennek.

...............................................



Vélemények? :)



2013. máj. 12. 00:18
1 2 3
 1/24 Cheeza13 válasza:
46%
Nekem NAGYON bejön. Privibe elküldöd amit eddig írtál???? Létsziiiii.
2013. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én lemaradtam annál, hogy sárkányok :D Amúgy ez az alapötlet tök jó. A kitalált nevek furcsák, de ütősek. A részletek is jók, bár nem igazán értem őket xD

De ez a sárkányos dolog miatt én szívesen elolvasnám :D

2013. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) amúgy az a Zsombor az emo pasija lesz, Ricsi pedig a Skrillexes lányé.

4 'sárkány': Tamya, Nacira, Bicate, Davej.

Bicatének tetszik Ricsi és ezért utálja Tamyát, meg ilyenek... Vagyis eléggé féltékeny.

Tamya ereje a víz, a jég és a szél, ezért ébredt fel a lelke a vízoszlopnál :D

Több könyvet elkezdtem írni régebben, de most elolvasva nagyon gyerekesek xD

2013. máj. 12. 12:52
 4/24 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: ha gépről leszek, elküldöm :D

2.: A történetben majd minden kiderül :D


Azt nem tudom, mi legyen a címe xDD

Ja, meg ezek a részletek mêg nincsenek leírva :D csak hogy ilyenek is lesznek :P

2013. máj. 12. 12:58
 5/24 anonim válasza:
Engem érdekelne,nagyon jó lett:))
2013. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nem tetszene. Minek még egy tinikről szóló, semmitmondó könyv? Van már épp elég.

A misztikus szál sem javít rajta semmit. Emo, meg skrillex, meg LB, ja és persze sárkány tulajdonságok és ősi ereklyék. Le se venném a polcról.

2013. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Oké, jó, nem tetszik, nem akarsz még egy tini könyvet, ami sulis, nyomi, stb. Honnan veszed, hogy ez olyan lesz, mint az SZJG? /bocs leiner laura/ honnan veszed, hogy semmit mondó? Hülyeség! Én mindenképpen elolvasnám, hisz nem tudhatod, hogy milyen üzenettel ruházza fel a történetet! Ez a sárkányos dolog pedig nem csak sima misztikus szál, ami javítana a történeten, hanem A MISZTIKUS szál, ami lehet, hogy alapötlet volt!!!!! Bocs, az dühkirohanásomért, de e fiatal író tanácsra vár! Ha nem tetszik, nem tetszik! De megmondod, hogy mi! Oké, elmondtad, akkor most adj tanácsot, mit tehetne azért, hogy ne legyen olyan, amilyen szerinted a béna. Na, mindegy. Egyszóval: Nekem tetszik és szívesen elolvasnám. :)
2013. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 bogcsika22 ***** válasza:
nekem tetszik:DD
2013. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D

Az SzJG az a Szent Johanna Gimi, igaz? :)

Ha lesz egy kis időm elolvasom :D

2013. máj. 12. 21:15
 10/24 anonim ***** válasza:

Véleményt kértél, hát mondok egyet. Személy szerint én nem venném meg a könyvet, engem nem az ilyen világ köt le (sőt kimondottan taszít, de ez nem zárja ki, hogy elolvassam). Kilehet hozni belőle egy jó történetet, de ha ez lenne az első regényed, akkor nem hiszem, hogy olyan jó lenne (persze miindig van kivétel). Viszont van olyan ismerősöm aki örömmel elolvasná, mert ő az ilyen stílusuakat kedveli.

Tehát lényegében szerintem lenne értelme, bár nem mindenki olvasná el. Kb olyan lenne mint az Alkonyat széria kinek tetszik kinek, ki elolvassa ki nem.

2013. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!