Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Budapesten játszódó fantasy...

Budapesten játszódó fantasy vagy egyéb műfajra van érdeklődés?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz egyéb alatt?


Én olvastam pár Budapesten játszódó könyvet, de azok mind igaz történetek voltak. A valóság és a kitaláció vegyítése ritkán sült el jól.

2013. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A valóság és a kitaláció vegyítése ritkán sült el jól."

Akkor te nem igazán értesz az irodalomhoz...


Egyébként mindig jó olyasmiről olvasni, ahol mindennap jársz.

2013. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A valóság és a kitaláció vegyítése ritkán sült el jól."

"Akkor te nem igazán értesz az irodalomhoz..."

Megpróbálkoztam már pár olyan könyvvel, amely a valóságot vegyítette a fantasyvel, de egyik sem jött be. Még a Harry Potter volt a legjobb közülük, de alapból nekem nagyon nem fekszik az, amikor a valóban létező városok "színpadán" mágusokat, sárkányokat, mágikus lényeket, miegyebeket parádéztat az író.

2013. máj. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Van.

Most hirtelen ez a cikk ugrott be, ami az Underworld c. filmről ír, aminek Budapesten játszódnak (egyes) jelenetei. [link]


"A valóság és a kitaláció vegyítése ritkán sült el jól."

Minden olyan regény az. Emberek, vagy emberszerű lények vannak benne? A földön játszódik?

A fantázia korlátolt. Nem tudunk olyat kitalálni, ami valahogy ne kapcsolódna a valósághoz. Vagy ha esetleg mégis olyat alkotunk, azt pedig a közönség nem fogja tudni befogadni az elvontsága miatt.

2013. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!