Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nagyon elcsépelt?

Szerintetek nagyon elcsépelt?

Figyelt kérdés
A fantasy történetemben van egy "csoport", és az abban lévő lényeket Árnyékoknak szeretném elnevezni. Viszont sok más könyvben és filmben is ezt a nevet hallottam. Szerintetek találjak ki újat, vagy hagyjam? (Komoly válaszokat kérek, egy "Te írod, neked kell tudnod." válasszal nem nagyon tudok mit kezdeni...)

2013. máj. 7. 23:04
 1/10 anonim válasza:
Csak azért mondom, hogy válts, mert én egyből a Végzet ereklyéi/Mortal Instruments című könyvre asszociálok belőle, amiben a természetfeletti vadászok neve shadowhunters (az a helyzet, hogy angolul olvastam, fogalmam sincs, hogy hívják őket magyarul :D) szóval elég sok helyen előfordul, összekeverheti az olvasó valami mással. Latin néven gondolkoztál már? Nagyon ütős tud lenni egy fantasyban :D
2013. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Találj ki valami mást. Nem csak azért, mert máshol is szerepel, hanem mert szerintem elég gyengécske.
2013. máj. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ajánlom hogy találj ki mást!

Én is hasonló stílusú regénybe kezdtem, ha gondolod írj egy levelet és beszélgethetünk róla, adhatunk egymásnak tanácsot!:D doooomguy@citromail.hu

2013. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem a latin nevek jó ötlet.:D Sok könyvben használják őket kicsit átalakítva, de attól még lehet jó:D
2013. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen elcsépelt kifejezések akár még jól is elsülhetnek. Ékes példa erre Terry Pratchett, aki szándékosan alkalmaz gyakran közhelyeket a könyveiben, mert ezek megfelelően tálalva akár a komikum forrásai is lehetnek.

Amennyiben azonban az írásod komolyabb hangvételű, én nem javaslom ezt a nevet. Akár egy halandzsa kifejezést is adhatsz nekik névként - nem kell feltétlenül jelentenie valamit, ha jól hangzik.

2013. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem válassz mást mer attól még hogy árnyékok (hú de félek) nem túl ötletes ahogy az sem hogy a sötétség harcosai(ezt valahol máshol olvastam)
2013. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok könyvben-filmben van már ilyen név, de attól még nem elcsépelt, mert ez egy közös név (vagyis mindenki használhatja) anélkül, hogy utánozna, mint pl. a tündék. Egyébként a Végzet ereklyéiben a Shadowhunters az magyarban Árnyvadászok.
2013. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Árnyékok megnevezés szerintem jó, én még egyik műben sem találkoztam Árnyékokkal. De ha a félreértések és az akaratlan összehasonlítások miatt nem szeretnéd akkor adhatsz nekik más nevet. De ez igazából jó, mert a természetfeletti fajoknak is ugyanaz a nevük minden könyvben, nem értem akkor miért ne lehetne ennek a csoportnak ez a neve... :D
2013. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is változtass. Egyrészt nekem is az Árnyvadászok jutnak eszembe,másrészt pedig én több könyvben olvastam, árnyakról, árnyékokról, vagy árny-lényekről, így már ez kicsit használt kifejezés lenne. Inkább egy különleges tulajdonságuk alapján nevezd el.
2013. máj. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha téged nem zavar, akkor szerintem nem kell más. Egyébként nekem meg az Eragon jutott eszembe először (nemár, hogy én vagyok az egyetlen xD), csak ott nem Árnyékok, hanem Árnyak vannak. Viszont, ha nem szeretnéd, hogy bárki valami másra asszociáljon a névből, akkor a változtass! A latin szavak átalakítása tényleg jó ötlet :) Sok sikert!!
2013. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!